Obecnie rozmawiamy o:

Prostowanie włosów

gorący temat

regularne posiłki

19 minut temu

dieta organizacja

33 minut temu

przestrzeganie diety

51 minut temu

zalety diety pudełkowej

godzinę temu

skuteczna dieta

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Styl skandynawski

04 wrz 2017 - 12:27:17

Skandynawski czy rustykalny...praktycznie style podobne, wzornictwo i pomysły zaczerpnięte jak daje się zauważyć z jednego żródła, charakter mebli w podobny deseń więc te dwa style śmiało można łączyć, style takiej ciepłej wiejskiej chatki i często brane pod uwagę w dobieraniu mebli do domków letniskowych, tam świetnie się sprawdzają, wprowadzają taki swoisty klimat dla wypoczynku od miejskich klimatów, nie koniecznie sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie, ale wybór zależy od gustu i smaku samych zainteresownych:)

Styl skandynawski

04 wrz 2017 - 12:48:36

Cytat
CzerwoneUsta
Skandynawski czy rustykalny...praktycznie style podobne, wzornictwo i pomysły zaczerpnięte jak daje się zauważyć z jednego żródła, charakter mebli w podobny deseń więc te dwa style śmiało można łączyć, style takiej ciepłej wiejskiej chatki i często brane pod uwagę w dobieraniu mebli do domków letniskowych, tam świetnie się sprawdzają, wprowadzają taki swoisty klimat dla wypoczynku od miejskich klimatów, nie koniecznie sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie, ale wybór zależy od gustu i smaku samych zainteresownych:)

nie znam się ale moje wyobrażenie stylu rustykalnego i skandynawskiego trochę się różni- styl skandynawski wydaje mi się bardziej jasny, delikatny, z duża ilością bieli i szarości+ dodatki, często te nowoczesne. Natomiast styl rustykalny kojarzy mi się z brązami, dużą ilością drewna, ciepłym światłem itp. Tak własnie jak piszesz np w wyposażeniu domków w górach, domków letniskowych itp.

Styl skandynawski

04 wrz 2017 - 12:59:22

Cytat
ciezkolekkozyc


nie znam się ale moje wyobrażenie stylu rustykalnego i skandynawskiego trochę się różni- styl skandynawski wydaje mi się bardziej jasny, delikatny, z duża ilością bieli i szarości+ dodatki, często te nowoczesne. Natomiast styl rustykalny kojarzy mi się z brązami, dużą ilością drewna, ciepłym światłem itp. Tak własnie jak piszesz np w wyposażeniu domków w górach, domków letniskowych itp.
Również nie jestem znawczynią, to takie moje spostrzeżenia jeżeli chodzi o wzornictwo, rustyklane jak piszesz bardziej drewno, natomiast skandynawia w praktyce to drewno na jasne kolory, w rustykalnym również w takich kolorach drewno się barwi/maluje, jedno o drugie zahacza i to obecnie daje się zauważyć, kolorystyka zaczyna się mieszać w obydwu stylach:)i właśnie same dodatki mogą mieć tu największy wpływ na różnice w stylu, meble to już niekoniecznie:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-04 13:02 przez CzerwoneUsta.

niezweryfikowana
Posty: 87
Ostrzeżenia: 6/5

Styl skandynawski

15 wrz 2017 - 10:50:07

jak z FORTE to CANTO sa bardzo ladne

<moderacja>l


dla porownania styl rustykalny



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-18 14:27 przez moderator.

Styl skandynawski

25 wrz 2017 - 11:46:36

dzisiaj przeglądałam na zszywce inspiracje na wystroje w stylu skandynawskim i wydaje mi się, że to wygląda pięknie tylko na dużych przestrzeniach. W małych pomieszczeniach nie ma efektu..

niezweryfikowana
Posty: 196
Ostrzeżenia: 4/5

Styl skandynawski

28 wrz 2017 - 09:13:58

Niekoniecznie. Male przestrzenie mają to do siebie,że optycznie nabierają przestrzeni jeśli zaaranżujemy je w jaśniejszych barwach :) Styl skandynawski właśnie taki jest. Pomieszczenia są jasne, pełne blasku oraz przestrzeni. Sama ostatnio zastanawiałam sie nad kupieniem sobie do salonu.... kredensu...Tak tak :)

Mam na oku coś takiego

Co o nim sądzicie?

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 5/5

Styl skandynawski

26 gru 2017 - 19:35:50

Ja znam świetny sklep z tekstyliami domowymi w tym stylu- Room99! Piękne produkty z ciekawymi, niespotykanymi wzorami. Cuuudeńka;D

niezweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 5/5

Styl skandynawski

17 sty 2018 - 09:57:47

Fajny ten kredensik Pewnie tani nie jst ale chętnie bym sobie taki pozstawiła. Powiem Wam,że mi jeszcze bardzije podobają sie nawet kredensy, które są specjalnie postarzane.Sa eleganckie i takie...rustykalne.

Marzy mi się osobiście taka właśnie kuchnia:


No cóż... Może w przyszłości uda się to marzenie spełnić :)

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 6/5

Styl skandynawski

06 gru 2018 - 13:54:02

Ja to jestem zauroczona od dawna estetyką typowo skandynawską więc jak urządzałam sypialnię to widziałam że łóżko musi być 100 procent w skandynawskim designie i takie mi się udało znaleźć w internecie na <moderacja> Wzięłam model <moderacja>, popielaty z bardzo funkcjonalnymi schowkami – polecacm!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-12-06 19:16 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 82
Ostrzeżenia: 15/5

Styl skandynawski

27 gru 2018 - 14:06:14

Dziewczyny widze, ze wiele tutaj myli styl skandynawski z innymi... Ikea to nie jest styl skandynawski ale po prostu meble z ikei, które nawiązują do niego. Mi się styl skandynawski kojarzy nie tylko z białymi meblami ale przede wszystkim ze spokojnymi, naturalnymi kolorami, drewnem oraz skórą. Ciekawa odmianą jest styl boho, który do stylu skandynawskiego nawiązuje.
Aktualnie wiele oryginalnych dodatków w tym stylu znajdizecie na przyklad na stronie rea:
https://lazienka-rea.com.pl/product_advanced_searcher/from_category/384.html
Mają świetne okrągłe lustra
Przeglądałam sobie ostatnio pomieszczenia zaprojektowane w tym stylu i ciekawie wyglada to tutaj




Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-12-02 13:12 przez pania344.

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

Styl skandynawski

22 lut 2019 - 11:13:19

styl skandynawski to przede wszystkim proste formy i minimalizm z kolei rustykalny z definicji nawiązuje do klimatów wiejskich, przedmiotów zdobionych i postarzanych. Można te dwa style łączyć ale jednak są to 2 inne bajki

Styl skandynawski

22 lut 2019 - 13:29:52

Mi się skandynawski własnie kojarzy z przestronnymi, dobrze oświetlenymi wnętrzami, dobrymi naturalnymi materiałami i jakimś... spokojem.

niezweryfikowana
Posty: 355
Ostrzeżenia: 6/5

Styl skandynawski

26 kwi 2022 - 12:03:04

Cytat
Banditta
Mi się skandynawski własnie kojarzy z przestronnymi, dobrze oświetlenymi wnętrzami, dobrymi naturalnymi materiałami i jakimś... spokojem.

Jasno i przytulnie - to dokładni moje klimaty.
Jeżeli szukacie ciekawych mebli do tego stylu to warto zajrzeć do polecanego artykułu https://www.wolfproject.pl/meble-skandynawskie/

Styl skandynawski

12 maj 2022 - 12:55:19

Bardzo mi się podobają zdjęcia koleżanki pania 344. Lubię styl skandynawski. Rozważałam zakup dywanu, który również pasowałby do tego stylu https://www.kochamydywany.pl, ale czy któryś z nich będzie odpowiedni do skandynawskiego stylu?

Styl skandynawski

19 maj 2022 - 10:28:45

Ja jakoś nie mam przekonania do stylu skandynawskiego, zbyt prosty i surowy jak dla mnie. Może przez to co mają w Ikei. Ich meble nie podobają mi się i przez to może błędnie wyrobiłam sobie zdanie na ten temat.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jakie ściany do brzozowych mebli