Obecnie rozmawiamy o:

hala magazynowa

gorący temat

sklep detailingowy

8 minut temu

kosmetyki samochodowe

52 minut temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 261
Ostrzeżenia: 5/5

Korzystacie z pralni?

28 paź 2014 - 10:22:19

Korzystacie z pralni w Wawie? Myślałam, że coś takiego jest już przeżytkiem, ale praca handlowca sprawia, że nie mam kompletnie nie na nic czasu, na weekendzie nie chce mi się zajmować praniem. Istnieją jakieś pakiety? Na zasadzie - raz na tydzień dostarczam pranie i wychodzi jakoś tanio? Ile trzeba liczyć za pranie w pralni normalnych ciuchów?

Korzystacie z pralni?

28 paź 2014 - 10:39:06

Pralnia to przezytek? To co Ty w zimie cale zycie nosilas za przeproszeniem? Nie wyobrazam sobie nie oddac plaszcza czy kurtki przynajmniej raz w sezonie do pralni.

Korzystacie z pralni?

28 paź 2014 - 10:42:59

jedynie plaszcz zimowy daje do pralni

Korzystacie z pralni?

28 paź 2014 - 10:44:44

Mag chyba chodzi o codzienne pranie a nie o korzystanie z pralni "z doskoku" z rzeczami nadającymi się tylko do prania w pralni właśnie.

Ja korzystałam swego czasu we Wrocławiu.
Ale cen nie pamiętam, pakietów nie było ale nie rujnowało to mojej studenckiej kieszeni ;)

niezweryfikowana
Posty: 261
Ostrzeżenia: 5/5

Korzystacie z pralni?

29 paź 2014 - 09:59:40

Dokładnie tak - miałam na myśli stałe korzystanie z pralni - tj. oddaję im wszystko do prania, po prostu nie mam czasu się tym zajmować. Wiadomo, że niektóre części garderoby się prało, ale to jest wizyta raz na rok, no może dwa - raczej nie częściej. A mam na myśli taką stałą obsługę.

Korzystacie z pralni?

29 paź 2014 - 10:20:10

mi by chyba zanoszenie (trzeba liczyć dojazd, czas w kolejce itd) do pralni zajmowało więcej czasu niż wrzucenie do pralki i powieszenie prania :) ale twoja wola :)

Korzystacie z pralni?

29 paź 2014 - 10:36:24

A to są w ogóle takie pralnie,które zajmują się praniem wszystkiego?Na zasadzie,że przynosisz górę wszelakich ubrań i oni to piorą.Jeszcze się z taką pralnią nie spotkałam,bo zazwyczaj te pralnie piorą takie rzeczy,których raczej normalnie do pralki takiej domowej się nie wrzuci.Raczej to nie byłoby opłacalne,zresztą wrzucenie prania do pralki,potem powieszenie i ściągnięcie to nie zabiera wiele czasu.I chyba wolałbym sobie jakąś panią zatrudnić,żeby raz w tygodniu przyszła,wyprała i wyprasowała,bo dowieźć do pralni ubrania,potem je odebrać też trochę czasu zabiera,no chyba że ma się pralnia tuż obok mieszkania czy domu.

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Korzystacie z pralni?

29 paź 2014 - 21:13:21

To zależy gdzie, w galeriach, hipermarketach ceny są z kosmosu. W Iron Master płacę 25 zł za kg, tyle mniej więcej wychodzi wypranie garnituru.
Tylko to trochę inna usługa, pralnia na telefon - odbierają pranie, i później dostarczają do domu. Wszystko z prasowaniem i szybko.
Jestem w podobnej sytuacji co ty - o pakietach nie słyszałam, ale warto zapytać...

Korzystacie z pralni?

29 paź 2014 - 21:25:13

nie korzystam

Korzystacie z pralni?

29 paź 2014 - 21:49:53

co tydzień oddaję koszule męża do pralni, głównie ze względu na prasowanie :) i co jakiś czas garnitury, nie spotkałam się z pakietami ale co roku kupujemy kartę stałego klienta i wtedy na wszystko jest od 15-30% zniżki od normalnego cennika (korzystam z 5 sec w Legnicy ale to sieć pralni więc powinny być w każdym większym mieście)

Korzystacie z pralni?

29 paź 2014 - 21:51:02

Ja nie korzystam.

niezweryfikowana
Posty: 261
Ostrzeżenia: 5/5

Korzystacie z pralni?

30 paź 2014 - 09:52:51

Malinka - coś takiego co opisujesz kompletnie nie nadaje się do mojego trybu życia ;-) Czy to Iron Master jest w wawie? Google mówi, że tak. I oni nie doliczają ani złótówki za dostawę? Nie ma znaczenia jaka część miasta?

Korzystacie z pralni?

30 paź 2014 - 09:59:47

Cytat
anadana
Malinka - coś takiego co opisujesz kompletnie nie nadaje się do mojego trybu życia ;-) Czy to Iron Master jest w wawie? Google mówi, że tak. I oni nie doliczają ani złótówki za dostawę? Nie ma znaczenia jaka część miasta?

A jaki ty masz tryb życia? Wstawienie ubrań do pralki, to 2 minuty, a rozwieszenie 10 minut. Wstyd by mi było mieć takie dwie lewe ręce i zanosić swoje brudne gacie do prania, tak więc odpowiadam: nie, nie korzystam.

Ale co ja tam mogę wiedzieć, nie zrobiłam nigdy kariery handlowca, burżujskie zwyczaje mnie nie dotyczą.

Korzystacie z pralni?

30 paź 2014 - 10:16:55

Cytat
jahfe
Cytat
anadana
Malinka - coś takiego co opisujesz kompletnie nie nadaje się do mojego trybu życia ;-) Czy to Iron Master jest w wawie? Google mówi, że tak. I oni nie doliczają ani złótówki za dostawę? Nie ma znaczenia jaka część miasta?

A jaki ty masz tryb życia? Wstawienie ubrań do pralki, to 2 minuty, a rozwieszenie 10 minut. Wstyd by mi było mieć takie dwie lewe ręce i zanosić swoje brudne gacie do prania, tak więc odpowiadam: nie, nie korzystam.

Ale co ja tam mogę wiedzieć, nie zrobiłam nigdy kariery handlowca, burżujskie zwyczaje mnie nie dotyczą.

Tak właśnie jest jak w domu rodzice nie nauczyli, tylko zawsze mama zrobiła.

Korzystacie z pralni?

30 paź 2014 - 10:17:22

Też mi się wydaje, że tryb życia to zwykła wymówka dla pospolitego lenistwa.
Autorko, kup sobie pralkę z suszarką jak masz aż tak mało czasu i problem częściowo z głowy. Nastawić toto możesz tak, że włączy się z opóźnieniem (jak i większość pralek zwykłych), jedynie musisz sprawdzić czy ciuchy możesz w ten sposób.
Więcej czasu poświęcisz na organizowanie pralni niż na wyciągnięcie prania z bębna.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nie radzę sobie z porządkiem w domu