Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 ... 6 7 8 -->
niezweryfikowana
Posty: 66
Ostrzeżenia: 6/5

Remont mieszkania - jaki koszt?

26 lut 2015 - 13:54:46

jakas metoda na obnizenie kosztow remontu jest na pewno obnizenie kosztow materialow budowlanych, co mozna osiagnac na przykład poprzez kupowanie w hurtowni (my korzystalismy z www.heban.net) gdzie oczywiscie mozna tez brac detal, ale jakies znizki zawsze da sie zalatwic.

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 5/5

Remont mieszkania - jaki koszt?

03 maj 2015 - 22:35:42

koszty remontu mogą być różne wszytsko zależy od wielkości mieszkania, materiałów jakich chcecie użyć i ekipy jaką zatrudnicie. Ciężko jest powiedzieć ile zapłacicie. My planujemy remont naszych 40m2 i chcemy się zgłosić do <moderacja, spam> by dokonali wyceny remontu. Mam nadzieję, ze cenowo będzie ok bo bardzo zależy mi aby właśnie ta firma przeprowadziła remont.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-28 18:23 przez moderator.

Remont mieszkania - jaki koszt?

10 lip 2015 - 13:53:30

Koszty remontu mieszkania trudno przewidzieć. Wszystko zależy co będziesz robić i jakiej jakości produkty wybierzesz, farby, panele, podkład pod wykładziny, etc.

Remont mieszkania - jaki koszt?

16 lip 2015 - 07:45:09

Na remont łazienki przeznaczyłam 5.ooo zł . Było nie było mam fachowca w domu niech się gimnastykuje. O ja naiwna, w całym tym piekle zapomniałam o grzejnikach. No i się zaczęło. Na cale szczęście dotarłam do stronki
<moderacja, spam> i wybór powalił. Zamówiłam
grzejnik z zestawem zaworowym w zestawie,komplet gotowy do montażu.Głowica termostatyczna w komplecie.
Teraz czekam na dostawę, która ma nastąpić w ciągu od 3 do 14 dni. Trzeba sięgnąć do zaskórniaków.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-28 18:23 przez moderator.

Remont mieszkania - jaki koszt?

16 lip 2015 - 08:50:15

kochani , skończyłam remont łazienki.
Jest to co naprawdę chciałam.
Zamknęłam sie w kwocie 10 tys z małym hakiem. Facet robił 2tygodnie .
Płytki i wykończenia jak szafki baterie wieszaki i suszarki kupowałam sama .
Materiały zaprawa kleje kupował on.
Teraz jak patrzę na łazienkę to mogłąbym tam postawic stolik i wypijać kawkę jest ona taka ładna.

Remont mieszkania - jaki koszt?

16 lip 2015 - 09:26:36

Cytat
Carmesi
to jest tak ogólne pytanie, że szok.
ja dopiero co zapłaciłam za panele (bez listew i podkładu) na 73m2 podłogi prawie 6tys. Za piec kondensacyjny z robocizną prawie 5 tys. Szafa pod zabudowę 3150zł, zabudowa pieca 1000zł. Meble - około 6 tysięcy. Część zostawiłam. W ogóle nie ruszałam łazienki, na którą liczę około 15-20tys. Nie robiłam kuchni, na którą licze około 15tysięcy ze sprzętem. Za drzwi antywłamaniowe zapłaciłam 2800zł. Nie płaciłam za farby, bo dostałam za darmo i nie płaciłam za robocieznę (oprócz pieca) bo wszystko robił mąż. Z tym, że ja mam nową elektrykę, łazienkę i kuchnię w dobry stanie - mogą poczekać.
takie własnie koszty:(,,,,

Remont mieszkania - jaki koszt?

16 lip 2015 - 09:59:02

Zależy jaka powierzchnai mieszkania.Nasze mieszkanie ma 115m2 i u nas remont trwał od września 2014 do marca 2015 ( generalka, razem z wymianą hydrauliki, zrywanie starych podłóg,zbijanie tynków, regipsy, gładzie, postawienie nowej ściany, cała nowa łazienka, wanna, kabina, toaleta itp.). Wyniosło nas to jakieś 120 tys. z czego 30 tys. poszło na samą łazienkę. Życzę powodzenia w remontach bo ja już podziękuję, nigdy więcej, amen. Byłam w tym czasie w ciąży. Remont skończył się dokłądnie 10 marca a 14go urodziłąm córkę. NAjdroższe jest to co idzie pod spód czyli regipsy, kleje, profile (chyba, że kłądzie się na placki). My jeszcze musieliśmy zrywać stare podłogi i dawać nowe belki, robić kratownicę wypełniać piankami i wełną i na to szły płyty OSB , na to cholernie drogie kleje , siatki i dopiero kafle bądź panele..... masakra.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-16 15:02 przez ilek.

niezweryfikowana
Posty: 17
Ostrzeżenia: 3/5

Remont mieszkania - jaki koszt?

16 lip 2015 - 20:59:10

No to się przeraziłam... my generalnie robimy stopniowo remont, czyli po jednym pomieszczeniu. Pierwszy pokój, tynk farba, meble, tv... poszło kilka tys. Teraz remontowaliśmy drugi pokój... Mąż nie przyznał mi się do końca ile poszło, ale myślę że w 10 tys się zmieścił. Teraz wpadł na pomysł remontu kuchni i aż się boję... Ale <moderacja, spam> od bardzo dobrej firmy zamówił więc przynajmniej wiem że będzie solidnie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-28 18:24 przez moderator.

Remont mieszkania - jaki koszt?

16 lip 2015 - 21:28:33

ska dpani jest moj narzeczony sie wtym specjalizuje

Remont mieszkania - jaki koszt?

16 lip 2015 - 22:49:37

Super temat :) bo mnie także interesuję .. ale tylko materiały ,ponieważ robociznę mam za darmo gdyż mój tata ma swoją firmę budowlaną . Nie żebym robiła reklamę ,ale w okolicach Szczecina ,Gorzowa remontuje mieszkania -20% ceny od normalnych stawek. Gdyby ktoś był zainteresowany i mieszkał niedaleko to polecam naprawdę 30 lat pracuję w tym zawodzie :))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-16 22:56 przez Kelishia.

niezweryfikowana
Posty: 27
Ostrzeżenia: 5/5

Remont mieszkania - jaki koszt?

17 lip 2015 - 17:40:13

Koszt remontu może być duży... tak kiedyś liczyłam to u mnie sporo by wyszło. Nawet nie wiem czy nie lepiej jakbym kredyt na to wzięła. Przeglądałam na <moderacja-spam>różne kredyty i na to wygląda, że jak będę chciała od a do z wyremontować mieszkanie to najlepiej jak wezmę kredyt i wszystko raz a porządnie zrobię. Nie lubię tak się grzebać, jak niektórzy po kilka lat remontują.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-02 20:46 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 199
Ostrzeżenia: 6/5

Remont mieszkania - jaki koszt?

25 sie 2015 - 06:13:32

Czeka mnie generalny remont mieszkania. Zalanowaliśmy na ten cel 40 tys zł (powierzchnia to 55 m kwadratowych). Jak sprawdzam ceny niektóych materiałów i robocizny to zastanawiam się czy to nie za mało?

niezweryfikowana
Posty: 80
Ostrzeżenia: 6/5

Remont mieszkania - jaki koszt?

25 sie 2015 - 09:59:47

Masz bardzo dobre fundusze.Mając takie pieniądze na pewno bym się tak nie martwiła czy bedzie mnie stać na remont czy nie. Szczególnie,że metrać również nie jest taki duży.Nie kupuj najdroższych materiałów to zmieścisz się na pewno w 100%.
Jeszcze możesz sobie przeczytać artykuł o kosztach jakie przypadają na każde pomieszczenie.

Tu masz takie przykładowe wyliczenie: http://kb.pl/teksty/2015/10/22/ile-kosztuje-generalny-remont-mieszkania-sprawdzamy-po-pomieszczeniach/

Najdroższy bez wątpienia bedzie remont łazienki.Płytki nie są tanie szczególnie jak chcesz kupić sobie te ładniejsze oraz jeśli podoba Ci się mozaika ( potrafi kosztować nawet 300 zł za m2).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-26 06:47 przez gwiazderka.

Remont mieszkania - jaki koszt?

14 wrz 2015 - 18:35:17

Niestety ale takie remonty ciężko wycenic. Pamiętam jak o było u mnie - niby tylko malowanie ale okazało się, ze trzeba wymienić od razu <moderacja-spam> potem doszło poprawianie ścian (pojawiły się pęknięcia za meblami) i wyszło prawie dwa raz tyle co planowaliśmy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-16 13:36 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 199
Ostrzeżenia: 6/5

Remont mieszkania - jaki koszt?

22 wrz 2015 - 08:55:01

Remont nie jest tani ale są sposoby na to aby nieco obniżyć jego koszta.Nie kupujmy najdroższych materiałów ale zamawiajmy przez internet. Płytki można kupić na przykład z końcówek kolekcji. Tak będzie znacznie taniej.
W sieci są również dobre artykuły o tym jak taniej wyremontować mieszkanie.My staraliśmy się wiele rzeczy robić samodzielnie. Nie zostawiać wszystkiego ekipie remontowej bo przecież za to też się płaci.

Dzięki temu remont mieszkania nie był dla nas tak kosztowny.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dla niedowiarków DOM za 250 tyś !!!