Obecnie rozmawiamy o:

Znakomita restauracja

gorący temat

FARBA A UTLENIACZ

31 minut temu

Dom - remont i budowa

wczoraj o 17:50

róże mydlane

wczoraj o 16:26

doskonałe jedzenie

wczoraj o 13:59

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Śmierdzące ubrania

04 paź 2014 - 09:20:17

Dziewczyny, mam problem i już witki mi opadają.
Chodzi mianowicie o niedoprane ubrania - przede wszystkim o koszulki z krótkim rękawem, które po praniu nadal pod pachami są nieświeże i czuć niedoprany dezodorant. Myślałam, ze to kwestia gównianej pralki - pralka zmieniona i nadal to samo (chyba, że nowa pralka też jest gówniana).
W czym może być problem? Zły proszek? Zła temperatura (ostatnio prałam w 40 st.)? Złe niewiadomoco?

Śmierdzące ubrania

04 paź 2014 - 09:27:20

kup sobie żel do prania albo kapsułki PERSIL - najlepsze :)

Śmierdzące ubrania

04 paź 2014 - 09:27:29

kurna kiepsko, a potem walą te koszulki czy dezodorantem samym? :P bo jak potem to może zacznij używać jakiś bloker przeciw poceniu się czy coś ;)

Śmierdzące ubrania

04 paź 2014 - 09:29:09

Moze za duzo prania naraz wkladasz.ja jak za duzo
Raz wlozylam bo chcialam byc oszczedna to niektore mialam w polowie suche :-)
Ja proszku nie uzywam tylko plynu.

Śmierdzące ubrania

04 paź 2014 - 09:29:36

albo jakim proszkiem pierzesz? musze przyznać, że mam dosyć intensywny zpaaszek, że tak to określę :D ale nigdy nie mialam takiego problemu zeby po praniu było cokolwiek czuć na koszulkach, ciężka sprawa ;) a używam proszku E, ale nawet jak uzwywałam taki zwykły z biedronki to też było wszystko ok po praniu :)

Śmierdzące ubrania

04 paź 2014 - 09:29:38

Spróbuj kapsułek z ariela. Rewelacyjne są. Dobrze dopierają, a ubrania ładnie, intensywnie pachną. Uwielbiam je :)

Śmierdzące ubrania

04 paź 2014 - 09:31:08

a no i dokładnie, nie można zawalać całej pralki po brzegi, bo wtedy ciuchy się kiepsko piorą obojętnie ile proszku wsypiesz.

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

Śmierdzące ubrania

04 paź 2014 - 09:31:37

No, niestety jest tak, że po pewnym czasie ubrania 'przechodzą' tym zapachem i chyba niewiele można zrobić. W każdym razie się nie dowiadywałam czy można. Spróbuj lać więcej płynu do płukania, ja w sumie używam proszku i płynu do prania jako do płukania, a że mam skłonności do przesady, to walę tego dużo i potem wszystko PACHNIE :D

Śmierdzące ubrania

04 paź 2014 - 09:34:09

Zły dezodorant? Zły proszek? Jeśli cuchną samym dezodorantem to może za dużo go na siebie lejesz? :)

Śmierdzące ubrania

04 paź 2014 - 09:38:31

Polecam żel, albo kapsułki Persil. Używam - uwielbiam ;) Proszki niszczą tylko pralki ;)

Śmierdzące ubrania

04 paź 2014 - 09:38:40

Ja kiedyś tak miałam z koszulkami faceta i okazało się, że był zbyt krótki cykl prania. Wydłużyłam i wszystko jest ok.

Śmierdzące ubrania

04 paź 2014 - 09:40:06

Sandria, Onyksowa ja jakoś nie ufam tym specyfikom w żelu czy kapsułkach, faktycznie lepiej Wam wypierały rzeczy w porównaniu do proszków? Macie takie porównanie, czy od razu prałyście w tych kapsułkach/żelu i według Was było ok?

palinas89 walą chyba takim spoconym dezodorantem :D no ale ja nie mam problemu z nadmierną potliwością, pocę się jak normalny biały człowiek, a nie chcę używać tych blokerów, skoro nie mam takiej pilnej potrzeby...

No i wydaje mi się, że nie pakuję pralki po brzegi, zawsze jest jakiś zapas... Jak prałam u rodziców to takiego problemu nie było, a nie zmieniłam swoich nawyków jeśli chodzi o pranie.

Slyth sugerujesz, że mam już przeżarte smrodem ubrania i najlepiej je spalić i kupić nowe? :D Kupiłam lepszy płyn do płukania, leję pół korka (bo więcej teoretycznie do tej pralki nie powinnam) no i materiał po wyjęciu pachnie, ale te pachy takie zgniłe :D

incognito85 dezodorant mam Nivea w sprayu, psikam umiarkowanie, bo nie lubię mieć potem mokrych pach :D

A proszku używam różnego, teraz jest akurat jakiś Bonux.

Śmierdzące ubrania

04 paź 2014 - 09:42:32

Może za mało proszku albo za dużo rzeczy ładujesz do pralki. Albo kiepski proszek- ja kiedyś kupiłam z chwilowego braku funduszy biedronkowy proszek taki w kartoniku na kilka prań i ubrania w ogóle nie pachniały i też były średnio doprane ( choć nie śmierdziały. Chyba, że z pralką coś nie tak i słabo grzeje wodę- bo 40 stopni to akurat- też tak piorę i nigdy ubrań nie czuć potem ani dezodorantem.. Bo ciężko mi sobie wyobrazić że aż tak się pocisz że nie można doprać.

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

Śmierdzące ubrania

04 paź 2014 - 09:52:24

Wiesz co, ja np. mam tak z ciuchami z siłowni. Nie dopiorę :D albo z takimi, w kórych długo chodzę. Nie ma szans po prostu :D I tak, zdarza się, że wywalam albo chodzę po domu, bo jednak zapach jest mega ważny :)

Śmierdzące ubrania

04 paź 2014 - 09:58:52

Co do wydłużania cyklu prania - ostatnio prałam tym cyklem "bawełna szybki", który trwa 2h, zwykły program "bawełna" trwa 4h i nie wyobrażam sobie tyle miąchać kilka par skarpet :/
Ustawienia temperatury też mi się nie podobają, jest albo 40 stopni, albo 60 - no i boję się wrzucić takie cienkie koszulki na 60 stopni.

W poprzedniej pralce jak więcej lałam płynu do płukania to potem czułam go na ciuchach, miałam wrażenie, że są klejące. Wcześniej używałam płynu K, teraz kupiłam Lenor, no i bez zmian.

Oczywiście to nie jest tak, że te ubrania śmierdzą tak bardzo, że nawet menele ode mnie uciekają w autobusie, no ale czuć, że nie są w 100% świeże.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kto z Rzeszowa wie gdzie mogę znaleźc tani nocleg?