Obecnie rozmawiamy o:

dieta i trening

gorący temat

Klimatyzacja w bloku

godzinę temu

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

łazienka w stylu ala retro

23 wrz 2014 - 20:11:38

Witajcie
Dziewczyny, wiem, że macie wiele pomysłów i potraficie doradzić w wielu kwestiach. Planujemy z mężem remont całego mieszkania. Wystrój ma mieć charakter retro, Shabby chic, prowansalski czyli ma być biało i jasno, nie mówie, że mega biało bo np do salonu nigdy w życiu nie kupiłabym białego narożnika czy innego siedziska no i nie chce się czuć jak w szpitalu. :) Styl ma być ala retro bo nie stać mnie na prawdziwe meble ale będę się starać by to tak wyglądało. Jako pierwsze chcemy zrobić łazienkę i chciałabym żebyście mi doradziły czy takie meble łazienkowe mogą być. Ja powiem szczerze, że mi się podobają, a jakie jest Wasze zdanie? Dodałam jeszzcze zdjęcia wanny i lustra żebyście zobaczyły mniej więcej w jakim stylu planuje robić :)

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-23 20:15 przez caprii.

łazienka w stylu ala retro

23 wrz 2014 - 20:21:05

podobami sie ale w polaczeiu z brazem-drewnem :)

łazienka w stylu ala retro

23 wrz 2014 - 20:24:49

Cytat
voes
podobami sie ale w polaczeiu z brazem-drewnem :)

myślalam o podłodze brązowej, płytki imitujące drewno. Cos podobnego jak na zdjęciu :)

łazienka w stylu ala retro

23 wrz 2014 - 20:28:07

Och! Jak ja lubię taki styl retro! Jestem jak najbardziej za! :) W połączeniu z brązem imitującym drewno będzie się super komponowało oczko

łazienka w stylu ala retro

23 wrz 2014 - 20:29:40

Cytat
RudaKita91
Och! Jak ja lubię taki styl retro! Jestem jak najbardziej za! :) W połączeniu z brązem imitującym drewno będzie się super komponowało oczko


zakochalam się w tym stylu i mam nadzieję, że nie będę żałować decyzji bo odwrotu nie będzie :)

lustro zawsze też można przemalować na brąz



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-23 20:30 przez caprii.

łazienka w stylu ala retro

23 wrz 2014 - 20:39:16

Oczywiście :) Ja też mam jakiś sentyment do tego stylu, w każdej dziedzinie :) A jeżeli chodzi o urządzenie domu to jestem BARDZO ciekawa efektów! :)

łazienka w stylu ala retro

23 wrz 2014 - 20:40:02

mi sie nie podobaja te meble ,na Twoim miejscu poszukalabym po komisach,starsze Panie maja w domach fajne komody w takim stylu ,wystarczy przemalowac je na bialo ,a podloge tez zrobilabym w drewnie.


łazienka w stylu ala retro

23 wrz 2014 - 20:41:51

Kwestia gustu.Mi sie taki styl nie podoba,ale to moje zdanie.Kumpela ma cały dom w takim stylu,i uważam(ja),że jest tam tak zimno,ostro i mało przytulnie.

łazienka w stylu ala retro

23 wrz 2014 - 20:41:58

Cytat
malinowa17
mi sie nie podobaja te meble ,na Twoim miejscu poszukalabym po komisach,starsze Panie maja w domach fajne komody w takim stylu ,wystarczy przemalowac je na bialo ,a podloge tez zrobilabym w drewnie.
[attachment 964980 7182_32ab12f48670038a3b3fa5b305ac61c1.jpg]

nad tym też myśleliśmy by pochodzić po komisach, tylko tam ciężko jest znaleźć zestaw mebli, a wolałabym wszystko w jednym stylu niż wszystko z innej parafii :)

Cytat
aiden4
Kwestia gustu.Mi sie taki styl nie podoba,ale to moje zdanie.Kumpela ma cały dom w takim stylu,i uważam(ja),że jest tam tak zimno,ostro i mało przytulnie.

dziekuję za szczerą opinie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-23 20:47 przez caprii.

łazienka w stylu ala retro

23 wrz 2014 - 20:48:53

Cytat
caprii
Cytat
malinowa17
mi sie nie podobaja te meble ,na Twoim miejscu poszukalabym po komisach,starsze Panie maja w domach fajne komody w takim stylu ,wystarczy przemalowac je na bialo ,a podloge tez zrobilabym w drewnie.
[attachment 964980 7182_32ab12f48670038a3b3fa5b305ac61c1.jpg]

nad tym też myśleliśmy by pochodzić po komisach, tylko tam ciężko jest znaleźć zestaw mebli, a wolałabym wszystko w jednym stylu niż wszystko z innej parafii :)
no tak masz racje ,ale czasami sie zdarzaja perelki ,warto poszukac ,moze akurat sie cos trafi :)

łazienka w stylu ala retro

23 wrz 2014 - 20:50:58

Podłogi nie robiłabym w drewnie ze względów praktycznych, ale te płytki, które wstawiłaś są super. Tylko chyba wzięłabym je bez tych wzorków, charakteru możesz dodać np. zestawem na umywalkę(mydelniczka kubek), albo ładnie wygiętymi, metalowymi wieszakami na ręczniki.
Jest pole do popisu i wcale to nie musi wyjść bardzo drogo- mebli, tak jak pisały dziewczyny można poszukać w komisach i na gumtree, olx używanych, dokupić gięte nóżki na Allegro i przemalować na biało.

łazienka w stylu ala retro

23 wrz 2014 - 20:52:35

Moja mama poniekąd tez ma dom w stylu retro, zwłaszcza salon. Wiele mebli kupiła po śmiesznych cenach, w sklepach ze starociami. Takie sklepy skupują meble od lub po osobach starszych. Możesz poszukać takich sklepów w swoim mieście ;)

łazienka w stylu ala retro

23 wrz 2014 - 20:57:28

Cytat
astaldi
Podłogi nie robiłabym w drewnie ze względów praktycznych, ale te płytki, które wstawiłaś są super. Tylko chyba wzięłabym je bez tych wzorków, charakteru możesz dodać np. zestawem na umywalkę(mydelniczka kubek), albo ładnie wygiętymi, metalowymi wieszakami na ręczniki.
Jest pole do popisu i wcale to nie musi wyjść bardzo drogo- mebli, tak jak pisały dziewczyny można poszukać w komisach i na gumtree, olx używanych, dokupić gięte nóżki na Allegro i przemalować na biało.

oczywiście podłoga bez tych wzorów, wstawiłam zdjęcie pierwsze lepsze :)

z tymi nóżkami do kupienia to nie głupi pomysł :)

Cytat
RudaKita91
Oczywiście :) Ja też mam jakiś sentyment do tego stylu, w każdej dziedzinie :) A jeżeli chodzi o urządzenie domu to jestem BARDZO ciekawa efektów! :)

sama się zastanawiam jak to będzie wyglądać :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-23 21:02 przez caprii.

łazienka w stylu ala retro

23 wrz 2014 - 21:06:58

Mam łazienkę w podobnym stylu, tylko raczej stawiałam na retro skandynawski, jeśli można go tak nazwać :) Mam malutką łazienkę, a taki wygląda najlepiej w dużych pomieszczeniach (ach wanna na nóżkach...) natomiast mi się moja podoba i nie tylko mi :)



łazienka w stylu ala retro

23 wrz 2014 - 21:24:24

Cytat
dzwooneczek
Mam łazienkę w podobnym stylu, tylko raczej stawiałam na retro skandynawski, jeśli można go tak nazwać :) Mam malutką łazienkę, a taki wygląda najlepiej w dużych pomieszczeniach (ach wanna na nóżkach...) natomiast mi się moja podoba i nie tylko mi :)

ładna ta Twoja łazieneczka, podoba mi się obmurowanie wanny :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

plexi