Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Sklep internetowy

18 minut temu

Biznes

22 minut temu

tabernakula sklep

42 minut temu

zakupy internetowe

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wynajmowanie mieszkania.

23 cze 2014 - 09:30:20

Hej tak się zastanawiam bo z chłopakiem chcieli byśmy wynająć mieszkanie.
Znaleźliśmy za 800 złoty, plus opłaty 300-350 złoty
I tu pierwsze pytanie czy 300-350 złoty to nie za mało na 2 osoby ( za gaz, wodę , prąd, i prawdopodobnie net )
Nasze dochody to 1600 złoty.
1600-800(wynajem)-350(opłaty)-88(bilet mies.)-44(bilet mies.) (Ponad 10 złoty na dzień)

Zostaje Nam 318 złoty na życie...Czy to aby nie za mało?
Bardzo chcielibyśmy razem mieszkać chłopak mówi, że damy sobie rade a ja jestem pełna obaw.
Co Wy o tym myślicie.
Proszę o nie krytykowanie itp. tylko o pomoc.


Z góry dziękujemy i pozdrawiamy.

wynajmowanie mieszkania.

23 cze 2014 - 09:34:56

318 zł na życie?
Robiłas kiedyś sama zakupy? Proszek, kosmetyki, i przede wszytskim jedzenie. Pójdź do biedry i kup ziemniaki, poerś z kurczaka, przeprawy, olej i coś na sałatkę i już jesteś 35 zł w plecy. Żarcia masz na jeden obiad, max na dwa. A śniadania? Kolacje? Przemnóż przez liczbę dni w miesiącu.
Za 318 zl nie da sie przeżyć miesiąca. To niemożliwe...
Dwie osoby nie utrzymają się za 1600 zł miesięcznie.
A jesli trafi się Wam nieprzewidziany wydatek? Np. głupi mandat (200 zł) czy konieczność pójścia natychmiast do dentysty (leczenie zęba 130 zł)?

Ja zarabiam 1700 netto, mój facet podobnie i boimy sie razem zamieszkać, bo nie damy sobie rady...

_____________________

No chyba, że wam rodzice będą dawać kasę - to inna sprawa. Dacie sobie radę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-23 09:38 przez dzikanimfa.

wynajmowanie mieszkania.

23 cze 2014 - 09:35:44

szczwerze za mało.....na pewno trzeba będzie oprócz jedzenia kupić karty do telefonu, chemie, jakieś kosmetyki itp, czasem coś do ubrania, buty, kurtkę, plus nieplanowane wydatki, np wydać na leki, dentystę, prezent.....chyba ze któreś z Was ma coś odłożone na "czarna godzinę" w razie takich sytuacji lub macie możliwość dorobienia dodatkowo np w weekendy to moze jak zaciśniecie pasa dacie radę......ale życie jest naprawdę drogie, a wpadać w długi na starcie nie ma sensu.....

zweryfikowana
Posty: 1.309
Ostrzeżenia: 1/5

wynajmowanie mieszkania.

23 cze 2014 - 09:36:51

Myślę, że to za mało na życie. Dolicz sobie inne niezbędne rzeczy, typu środki czystości - proszek, płyn do płukania, szampony, żele pod prysznic, nawet głupi płyn do mycia naczyń, gąbki i worki na śmieci to kolejny wydatek. Jestem zdania, że 10 zł na dzień dla dwóch dorosłych osób to za mało, żeby odżywiać się dobrze i nie nabawić jakiegoś choróbska.

wynajmowanie mieszkania.

23 cze 2014 - 09:36:55

nie dacie rady za taka kwote wyzyc miesiecznie
ja z mezem wynajmuje mieszkanie placimy 1500zł i drugie tyle na zycie i wiadomo na rozne zachcianki ale zazwyczaj nam pod koniec miesiaca zstaje kilka stówek

wynajmowanie mieszkania.

23 cze 2014 - 09:42:03

318 zl na zycie to nawet dla jednej osoby za malo.

wynajmowanie mieszkania.

23 cze 2014 - 09:43:23

ZŁOTYCH a nie ZŁOTY!

Za 300 zł chcesz przeżyć cały miesiąc? Od 15stego będziesz jadła tynk ze ściany, no ale powodzenia.

Btw. co wy robicie, że zarabiacie razem tylko 1600 zł?

wynajmowanie mieszkania.

23 cze 2014 - 09:44:10

:o Nie ma opcji, żebyście we dwoje dali radę żyć za 318 zł. Dla mnie to jakaś abstrakcja, wydajemy dużo więcej, a nie kupujemy jakiś luksusowych produktów, normalną, zdrową żywność + kosmetyki + środki czystości + czasem jakiś alkohol. Do tego trzeba doliczyć od czasu do czasu wizytę u lekarza, leki, zakup ubrań - to wszystko trzeba liczyć.

Dlaczego macie tak mały dochód na dwie osoby? Pracuje tylko jedno z Was? Dużo łatwiej byłoby, gdyby druga osoba znalazła jakąkolwiek pracę. Póki co wydaje mi się, że powinniście wstrzymać się z wynajmowaniem mieszkania, bo tylko wpakujecie się w niepotrzebne długi.

i matko, złotych! Jak widzę "318 złoty" to mnie mdli i nóż się w kieszeni otwiera :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-23 09:45 przez Lilka55.

wynajmowanie mieszkania.

23 cze 2014 - 09:45:08

Chyba że rodzice wam pomogą?Bo 300zł to za mało...tak średnio na perzeżycie trzeba 700-800 zł bardzo skromnie...

wynajmowanie mieszkania.

23 cze 2014 - 09:53:39

Czy Ty byłaś kiedykolwiek w sklepie, że nie wiesz co ile kosztuje i że życie dwóch osób za 300 złotych NIE JEST MOŻLIWE? Jak on to sobie wyobraża? Nawet na jedzenie nie wystarczy, a gdzie inne rzeczy - jakaś chemia do domu (proszek, płyn do zmywania, coś do czyszczenia itd...), kosmetyki dla was, ubrania (ile kosztuje kupno samej kurtki na zimę? :D), pewnie jakaś antykoncepcja, masa nieprzewidzianych wydatków - wystarczy, że jedno się przeziębi mocniej i już trzeba leki kupić.... Serio, nie bujajcie w obłokach.

wynajmowanie mieszkania.

23 cze 2014 - 09:58:51

chyba nigdy zakupow nie robilas.. idziesz do sklepu kupic cos na obiad sniadanie i kolacje i czasem stowke tracisz... tak sie wydaje ze bedziecie oszczedni i wogole ale tak sie nie da jak zacznie brakowac proszku plynu itp...to wszystko kosztuje

wynajmowanie mieszkania.

23 cze 2014 - 10:00:08

To chyba jakaś prowokacja, aż niemożliwe, żeby ktoś myślał, że dwie osoby dadzą radę przeżyć za 300 zł/miesiąc...

wynajmowanie mieszkania.

23 cze 2014 - 10:15:16

Cytat
zambezi
318 zl na zycie to nawet dla jednej osoby za malo.


Ja właśnie za taką kwotę żyję co miesiąc.
Zarabiam i wydaję tyle samo co wyliczyła sobie autorka, z tym że ja opłacam w tym studia i nie dziele tego z nikim. Jest mi okropnie ciężko, mało jem, wpadłam w głęboką anemie, byle jaki niespodziewany wydatek i jestem ugotowana.Nawet nie stac mnie na lekarzy, o dentyscie moge zapomniec. W kwietniu musiałam zapłacic 300zł podatku po rozliczeniu , przez co mam dług na uczelni bo nie zapłaciłam czesnego zeby zaplacic to. Mam nadzieję że wybijecie sobie to z głowy, albo pójdziecie do pracy i zarobicie razem min 2,5 tys.

Z tego co piszesz mam wrażenie że jesteście jeszcze bardzo młodzi, albo zadno z was nie mieszkało nigdy samo. Samodzielne mieszkanie to fajna opcja jesli chodzi o swobodę, ale nie w kwestii finansowej. Nie rzucajcie się na głęboką wodę.

wynajmowanie mieszkania.

23 cze 2014 - 10:23:59

Jako tako byście przezyli, jeśli umiecie zrobić tanio zakupy i nie szastacie pieniędzmi, ubieracie się w lumpach, nie palicie, nie pijecie, nie imprezujecie, nie czujecie potrzeby kupowania sprzętów ani wyjeżdżania na wakacje. Ale moim skromnym zdaniem nie ma sensu, lepiej poszukać lepszej pracy, a dopiero potem myśleć o samodzielnym życiu. Najem, rachunki i bieżące potrzeby to kropla w morzu potrzeb, największe koszty dochodzą "w praniu" - co jak Wam się pralka zepsuje? trzeba będzie kupić telefon? któreś zachoruje? 1600 to mało nawet jak się mieszka we własnościowym mieszkaniu rodziców.

wynajmowanie mieszkania.

23 cze 2014 - 10:25:11

Czytam posty i mam wrażenie że wprost krzyczą na autorkę wątku. Owszem za 318 złotych nie da się wyżyć na własnym M :( Zarabiam ponad 2 000zł miesięcznie, ale niestety pracuję w 3 firmach rano po południu i w międzyczasie online, mój narzeczony też zarabia około 2 000. W porównaniu z waszymi zarobkami jest to dużo, aczkolwiek życie również jest drogie :( Przeczytałam jeden post w którym ktoś napisał "co wy robicie że zarabiacie 1600zł " Niestety są takie czasy że i tylko tyle można zarobić chociażby pracując na pół etatu :( Ja w jednej firmie mają umowę o pracę na pół etatu zarabiam 650zł zatem wierzę w to że możecie pracować i tylko tyle zarabiać. Niestety takie opłaty i to co wam zostaje na życie w obecnej chwili może nie wystarczyć :( przykro mi bo wiem co czujecie :(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Syf i groźby