Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak wyczyścić piekarnik w środku?

13 cze 2014 - 15:23:40

Wprowadzam się do nowego, wynajmowanego mieszkania i mam przed sobą trudne zadanie. Wyczyszczenie kosmicznie brudnego piekarnika :( Poprzednia lokatorka chyba nie lubiła sprzątanie i piekarnik jest cały w środku w zaschniętym tłuszczu :( Jak go wyczyścić w środku, żeby ostre srodki chemiczne nie przeszły później do jedzenia? I jak dokładnie wycziścić te blachy z piekarnika - kratkę i kwadratową blachę?

Pomóżcie:(

Jak wyczyścić piekarnik w środku?

13 cze 2014 - 15:26:25

sa specjalne srodki

Jak wyczyścić piekarnik w środku?

13 cze 2014 - 15:32:45

Mam identyczną sytuację, tylko, że ja sama sobie sprawiłam taki syf na mieszkaniu z koleżankami. Podobno soda pomaga. Będę próbowała za jakiś czas :)

Jak wyczyścić piekarnik w środku?

13 cze 2014 - 15:36:13

Cytat
incognito85
sa specjalne srodki
szafa serce można dostać 2 minusy w 8 minut za udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie :D
Możesz się też męczyć z płynem do mycia naczyń, jeśli lubisz, ale skoro mamy XXI wiek to może warto skorzystać z opcji wyczyszczenia piekarnika w 20 minut, a potem np. iść na piwo :D

Jak wyczyścić piekarnik w środku?

13 cze 2014 - 15:37:44

Na tłuszcz stosowałam Odtłuszczacz od FM i faktycznie ciężki, stary tłuszcz schodził. Drogie to nie było, a byłam zadowolona z efektów. Z naturalnych środków nie pomogę.

Jak wyczyścić piekarnik w środku?

13 cze 2014 - 15:43:16

Ja też słyszałam, że ten środek z FM daje sobie radę z takimi rzeczami ale własnoręcznie nie próbowałam.

Jak wyczyścić piekarnik w środku?

13 cze 2014 - 15:47:10

Zagotować wrzątku, wlać do garnka, dodać płynu do mycia naczyń i wstawić na 150 stopni na pół godziny, otworzyć i jak ostygnie ale jeszcze będzie ciepły wyczyścić gąbką.

zweryfikowana
Posty: 1.309
Ostrzeżenia: 1/5

Jak wyczyścić piekarnik w środku?

13 cze 2014 - 15:55:51

ja bardzo sobię chwalę taki odtłuszczacz z w5, dostępny w lidlu.

Jak wyczyścić piekarnik w środku?

10 lip 2014 - 21:14:47

a ja polecam odtłuszczacz z FM i płyn do czyszczenia piekarników i szyb kominkowych. Ja wogóle kuchenkę tym czyszcze i jeszcze mnie nie zawiódł :)

Jak wyczyścić piekarnik w środku?

10 lip 2014 - 21:31:31

Od czasu do czasu w Biedrze rzucają taką super piankę do piekarników - nazwy nie pamiętam :(

Jak wyczyścić piekarnik w środku?

03 lis 2022 - 12:44:40

Zapomnijcie o środkach, które możecie dostać w biedrze czy w Avonie, to nic kompletnie nie daje. Na brudny piekarnik tylko profesjonalna chemia, taka o kwasowym pH! Polecam przeczytać artykuł o tym jak czyścić piec gastronomiczny, to prawdziwy gamechanger. Mój piekarnik jeszcze nigdy nie był tak czysty ;)

Jak wyczyścić piekarnik w środku?

05 lip 2023 - 15:28:47

Kiedy otworzyłem moją pierwszą pizzerię, szukałem pieca, który da mi idealne, chrupiące ciasto. Właśnie wtedy natknąłem się na piece gastronomiczne, które okazały się dokładnie tym, czego potrzebowałem. Polecam odwiedzić stronę https://gastroprodukt.pl/piece-gastronomiczne aby zrozumieć, dlaczego te urządzenia są tak cenione w środowisku gastronomicznym.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

malowanie ścian