Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak się mieszka w bloku na parterze?

05 cze 2014 - 09:43:27

Ja mieszkam na 7 pietrze i nie wyobrazam sobie mieszkac na parterze.Po pierwsze wscibskie baby,a po drugie jakos bym sie bala,ze ktos mi wejdzie na balkon :P.Moja kolezanka mieszka lata na parterze i sobie chwali,kwestia w sumie przyzwyczajenia .

Jak się mieszka w bloku na parterze?

05 cze 2014 - 09:45:17

ja mieszkam na parterze i jestem ogromnie zadowolona:)a zwłaszcza ze mam małego szczeniaczka i często wychodzimy na dwor:)nic mnie nie wkurza,nie przeszkadza no moze ze trochę mam zimne mieszkanie,bo od piwnic i od drzwi nieraz wieje.Ale mozna wytrzymac;)

Jak się mieszka w bloku na parterze?

05 cze 2014 - 09:52:55

Ja mieszkam na parterze. Wygodnie pod takim względem,że nie jest wysoko, więc wygodne , gdy się ma ciężkie zakupy albo dzieci. Ma to jednak swoje wady. Bez rolet nie da rady, wszyscy patrzą w okna. Gdy rano ktoś przechodzi pod oknami,a my chcemy się wyspać to mamy marne szanse, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić. Pozdrawiam

Jak się mieszka w bloku na parterze?

05 cze 2014 - 09:53:39

dobrze się mieszka, nie trzeba tylu schodów pokonywać ;)

Jak się mieszka w bloku na parterze?

05 cze 2014 - 10:07:04

Ja sobie chwale,wygoda przy dzieciach-to glowna zaleta,minusem bylo wieczne dzwonienie domofonu- opcja off i jest git no i mimo wyremontowanego mieszkania to ciagnie od piwnicy-latem to zaleta hehe

Jak się mieszka w bloku na parterze?

05 cze 2014 - 10:14:02

Dla mnie idealne jest drugie piętro. Nie za wysoko, ale nikt nie zagląda ci w okna i nikt ci nie wejdzie na balkon. A tak to parter odpada, nawet nie szukam mieszkań na parterze bo dla mnie nie ma opcji mieszkania tak nisko.

Jak się mieszka w bloku na parterze?

05 cze 2014 - 10:18:29

Mieszkałam na 4 piętrze w bloku bez windy i powiem, że wtedy oddałabym wszystko za mieszkanie na parterze. :D

Jak się mieszka w bloku na parterze?

05 cze 2014 - 10:22:15

Plusy mieszkania na parterze - niższa cena w zakupu, mało chodzenia po schodach, zimniej latem, jeśli zapomni się klucza można wgramolic się na balkon i poczekać na innych domowników :)

Minusy: hałas z klatki jak i z zewnątrz, zimniej niż w innych mieszkaniach zimą, większe prawdopodobieństwo włamania a co za tym idzie utrudnienia w otwieraniu balkonu w ciągu dnia lub w nocy, dobijający się kurierzy oraz inne osoby zainteresowane wejściem na klatkę, mniejsza wartość mieszkania, dodatkowe koszty związane z zamontowaniem np. rolet antywłamaniowych lub zwykłych rolet, drzwi zewnętrznych które bardziej chronią przed zimnem,ewentualnie zamontowanie na podłodze czegoś izolującego zimno z piwnicy.

Przez jakiś czas mieszkałam na 1 piętrze ale wysokim - chyba najlepsza opcja - mała schodów a zarazem nie ma minusów związanych z parterem ;) Pozdrawiam

zweryfikowana
Posty: 2.406
Ostrzeżenia: 3/5

Jak się mieszka w bloku na parterze?

05 cze 2014 - 10:28:07

Kiepska opcja jeśli to mieszkanie z balkonem. Licz się z ciągłą obecnością śmieci na balkonie... Niestety. Mieszkaliśmy w dużym mieście i po każdym weekendzie na balkonie leżały rozbite butelki, niedopałki, papierki itp. Do tego czasem pojawiały się jakieś obce koty... A poza tym najwięcej jest takich mieszkań dlatego, że są najmniej bezpieczne pod względem kradzieży. Jedyna zaleta jaką widziałam to fakt, że jest mało schodów i szybko można wyjść z psem.

Jak się mieszka w bloku na parterze?

05 cze 2014 - 10:36:18

ja mieszkam na 1 . na parterze musisz sie liczyc z tym , że od dołu nikt nie ogrzewa Twojego mieszkania , wiec pewnie rachunk za gaz bedzie wyzszy . no i takie sprawy jak trzaskanie wejsciowymi drzwiami tez moze da sie we znaki .

niezweryfikowana
Posty: 25
Ostrzeżenia: 3/5

Jak się mieszka w bloku na parterze?

08 cze 2014 - 23:23:31

Mieszkałam na parterze kilkanaście lat jako dziecko i nastolatka, nie polecam, większy hałas, zaglądają ci w okna prawie wszyscy z bloku na przeciwko, jak inny blok blisko to masz zimą ciemno jak w norze.

niezweryfikowana
Posty: 124
Ostrzeżenia: 8/5

Jak się mieszka w bloku na parterze?

26 cze 2014 - 18:52:23

Bardzo przydatny wątek! Niedawno znalazłam fajne mieszkania w Rzeszowie i wśród tych, które mi się podobają jest mieszkanie na parterze. Chciałam je kupić ale skoro mówicie, że więcej jest wad niż zalet to chyba zdecyduję się na pierwsze lub drugie piętro.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-12-20 09:12 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 2/5

Jak się mieszka w bloku na parterze?

20 gru 2017 - 08:18:04

Szczerze to też nie jestem za mieszkaniem na parterze. Jak dla mnie idealne to jest pierwsze i drugie piętro. Szukając mieszkania nowego w Rzeszowie od dewelopera to dla mnie było to jedno z najważniejszych kryteriów do podjęcia decyzji.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-12-20 09:12 przez moderator.

Jak się mieszka w bloku na parterze?

20 gru 2017 - 08:32:26

Ja mieszkam na parterze i jest poł na pół . Bo prywatnosci brak , nie dosć ze nisko to w nocy jak np. jest lato nie możesz na noc zostawic okna otwartego na oścież bo ci się ktoś włamie . Ja nie polecam na parterze mieszkać bo sama mieszkam ale plusem jest to że nie ma dużo chodzenia na 1sze czy 2gie piętro a jak na parterze szybko. Każdy z pięter 1-2 czy parter ma plusy i minusy . To jest moja opinia całe życie mieszkałam na parterze

Jak się mieszka w bloku na parterze?

20 gru 2017 - 08:46:54

ja akurat nie mieszkam na parterze ,
drzwi hałasują jak wchodzisz do klatki . wieje zimno
u nas często u sąsiadek na parterze zalewane były kible wszystko wypływało na podłogę.
To jest ten minus , mieszkanie może zostać zalane
Mogą się włamać
Trzeba zasłaniać okna
Wszystko słychać latem
latem nie da się spać przy zamkniętych oknach

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Spłacacie kredyty hipoteczne