Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

49 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 97
Ostrzeżenia: 2/5

Jak się mieszka w bloku na parterze?

04 cze 2014 - 17:09:55

Szukam mieszkania, najwięcej jest tych na parterze. Mam mieszane uczucia... Jak się mieszka na parterze?

zweryfikowana
Posty: 82
Ostrzeżenia: 1/5

Jak się mieszka w bloku na parterze?

04 cze 2014 - 17:10:55

mieszkam ,bardzo wygodne zwlaszcza jak sie ma dzieci :)

zweryfikowana
Posty: 338
Ostrzeżenia: 1/5

Jak się mieszka w bloku na parterze?

04 cze 2014 - 17:12:37

Mieszkam na I piętrze i myślę, że podobnie jest na parterze tylko nie trzeba tyle chodzić :D

Jak się mieszka w bloku na parterze?

04 cze 2014 - 17:13:43

ja tez na parterze;p z dzieckiem wygodnie, ale cholernie irytuja mnie panie za oknem na placu zabaw, które ciagle gapia sie w okna... wieczorem tez obowiazkowo rolety. Da sie przezyc:)

Jak się mieszka w bloku na parterze?

04 cze 2014 - 17:14:17

mysle ze to jest najgorsza opcja ;) tylko 4-5 piętro w gore jak cos :D niestety mam szczeście mieszkać na 1 ;/

zweryfikowana
Posty: 590
Ostrzeżenia: 1/5

Jak się mieszka w bloku na parterze?

04 cze 2014 - 17:14:18

Na pewno lepiej niż na ostatnim piętrze :) noszenie zakupów, wynoszenie śmieci, a czasami wszystkiego z samochodu nie wtargasz od razu na górę, dostawca pizzy klnie, że tak wysoko musi wchodzić :)

Jak się mieszka w bloku na parterze?

04 cze 2014 - 17:20:36

Wszystko ma swoje plusy i minusy. Ja mieszkam na wysokim parterze, więc nie mam problemów. Plusy takie, że nie trzeba wysoko tachać (blok bez windy), minusy takie że bez firanek i zasłon/rolet bym nie wytrzymała. Ale do niskich parterów polecam plisy. Super sprawa :D

Jak się mieszka w bloku na parterze?

04 cze 2014 - 17:21:14

Mieszkam na parterze od 3 lat i szczerze,to najchętniej założyłabym rolety antywłamaniowe.Cały czas się boje,czy ktoś mi przez balkon nie wejdzie,następny minus,tak jak ktoś pisał wyżej gapienie się w okna,jak dzwoni poczta,kurierzy i inni przedstawiciele,to do mnie albo sąsiadki,kota można dostać.A plus?Mało schodów i chyba to wszystko:)
Dla mnie najlepsze jest jest 1 pietro.

Jak się mieszka w bloku na parterze?

04 cze 2014 - 17:26:58

Ja bym nie chciała mieszkać na parterze. Jak nie zasłonisz rolet wieczorem to wszystko widać co się dzieje w domu. Dzieci pod oknami hałasują, na pewno miałabym większego stracha zostawić okno czy balkon uchylone na noc. Jak w bloku nie masz windy to mniej się nachodzisz, ale za to każdy będzie Ci przechodził pod drzwiami, no chyba że są zamykane korytarze odchodzące od klatki schodowej, a jak masz windę to i tak bez różnicy. No i już nie raz słyszałam od osób mieszkających na parterze, że strasznie denerwujące jest jak co chwila ktoś wchodzi do klatki i trzaska drzwiami, albo że im zimno leci z dołu.

Jak się mieszka w bloku na parterze?

04 cze 2014 - 17:32:36

Tak, to też jest przerąbane trzaskanie drzwiami, w dzień nie przeszkadza, wieczorem/w nocy owszem. No i przeciąg, ja mam drzwi naprzeciw tych wejściowych do klatki i tak samo okno, w zimę czy jesienią zwyczajnie wieje i jest chłodno. Ale drzwi nie wymienię, bo mieszkanie wynajmowane :P

Jak się mieszka w bloku na parterze?

04 cze 2014 - 17:35:25

Ja przez 18 lat mieszkałam ( wywiało mnie na wieś :D ) na parterze i sobie chwaliłam. Nikt się nigdy nie włamał, nikt mi przez okna nie zaglądał (blok otoczony zielenią). Trochę irytujące było to że wszyscy przechodzili koło mnie (minus posiadania mieszkania pod nr 1) i w zimie troszkę wiało drzwiami (podwójne troszkę polepszyły sytuacje).



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-04 17:39 przez karola6300.

Jak się mieszka w bloku na parterze?

04 cze 2014 - 17:47:47

Ja bym się bała nieproszonych gości na balkonie:p jak masz jakieś choćby małe ALE co do mieszkania na parterze to poczekaj cierpliwie na inne mieszkanie. Oferty wciąż się zmieniają, to decyzja na dłuższy czas i lepiej później nie żałować

niezweryfikowana
Posty: 113
Ostrzeżenia: 6/5

Jak się mieszka w bloku na parterze?

05 cze 2014 - 09:37:54

Jeżeli mieszkanie jest w dobrej cenie, to nie ma się nad czym zastanawiać. Zaleta to przede wszystkim bezproblemowe wnoszenie zakupów i innych ciężkich przedmiotów. Zauważysz ten komfort, jeżeli będziesz musiała wnosić wózek :)
Zimą jest chłodniej, ale latem jest przyjemniej. Jeżeli dobrze zabezpieczysz mieszkanie, to nikt Ci nie wejdzie :)
Możesz zainwestować w system antywłamaniowy. Nie jest drogi.Wynika że jego koszt to około 1100 zł (+ koszt montażu). To mniej niż jakieś profesjonalne drzwi, a skuteczność duużo większa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-12-20 09:13 przez moderator.

Jak się mieszka w bloku na parterze?

05 cze 2014 - 09:41:04

ja mam akurat wysoki parter, więc czy zasłonię czy nie to i tak nic nie widać :-)
a wygoda jest, nie nanosisz się :-)
ja polecam :-)

Jak się mieszka w bloku na parterze?

05 cze 2014 - 09:41:17

Ja mieszkam i jest super ;) Tylko,że okna nie wychodzą bezposrednio na ulice,czy chodnik,a na takie male ogrodeczki pod blokiem ;) wiem male prpawdopodobienstwo,ze ktos wejdzie itp. Nie gapia się,bo chodza kilka metrow od okien.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Spłacacie kredyty hipoteczne