Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

27 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

09 mar 2015 - 13:32:38

mój narezczony ma dom na wsi i szczerze mowiąc wychodzi nam o uszami. jednak ciągnie do miasta .

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

09 mar 2015 - 13:42:28

ps. mam ogrzewanie gazowe + piec na drewno ( kominek ). Za okres grzewczy ( gdzie łażę w bluzce na krótki rękaw ) płacę ok 700 zł ( w tym oczywiście grzanie wody ).
W piecu palę gdy temperatura spada poniżej 4 stopni na minusie. Powierzchnia użytkowa - 120

W bloku za 38m płaciłam 400 zł czynszu + opłaty i tak co miesiąc.. więc ogólnie - teraz wychodzi mi taniej.

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

09 mar 2015 - 14:03:30

Dla młodych ludzi, którzy planują dzieci przykładowo 2, idealnym rozwiązaniem jest dom, bo nie wyobrażam sobie żyć na 2 pokojach we czwórkę. No chyba że chodzi o apartament, wtedy spoko:) od 16 lat mieszkam na wsi, w domu z pięknym ogrodem i totalną SWOBODĄ której brakuje w bloku. To jest fakt. Teraz od 2,5 roku mieszkam z mężęm u teściów, mamy swoją całą górą, a więc i tak więcej niż przeciętny blok bo jakieś 60m kw. Jedyne co czasami mnie dobija, to odludzie i pustkowie. Z dzieckiem bede się tłukła po wertepach i wybojach, w mieście są fajne parki i przynajmniej chodniki:) To jest plus miasta, do tego siłownia, kino, knajpy itp. Na wsi tego nie ma, a jak mam wsiadać w auto i gnać 16km do i tak w sumie miasta- zadupia to sobie daruję. Odcinek 16km pokonuję w niecałe 15min, w mieście różnie z tym bywa, korki potrafią zatruć życie...
Trudny wybór, każdy musi go podjąc indywidualnie nie ma konkretnej odpowiedzi co jest dobre, a co złe. Ważne, aby czuć się w swoim gniazdku dobrze:)

niezweryfikowana
Posty: 0
Ostrzeżenia: 6/5

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

20 mar 2015 - 22:34:04

Treść posta została usunięta automatycznie

niezweryfikowana
Posty: 76
Ostrzeżenia: 1/5

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

23 mar 2015 - 01:42:24

Mi sie marzy domek na wsi, ale poki pracuje byłoby to trudne do realizacji i chyba na razie musze sie pogodzic z mieszkankiem w mieście.. ale na stare lata domek czemu nie :)

niezweryfikowana
Posty: 229
Ostrzeżenia: 2/5

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

23 mar 2015 - 14:10:15

My postanowiliśmy zbudować dom z ogrodem, żeby móc zbudować sobie dobrą altankę ogrodową z Drewnolandii. Będziemy mogli w niej odpoczywać sobie latem:)

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

23 mar 2015 - 14:39:31

Do mieszkania na stałe tylko i wyłącznie miasto. Marzy mi się niewielki domek na obrzeżach, z werandą, garażem i kawałkiem ogródka. :)

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

27 mar 2015 - 13:03:19

Sielski klimat, cisza, spokój, niższe ceny - rzeczywiście to może kusić. Warto jednak pomyśleć w trochę inny sposób - niższa cena zakupu to nie koniec kosztów. Weźmy pod uwagę codzienne dojazdy do pracy i dowożenie dzieci do szkoły, jeżeli takowe posiadasz lub posiadać będziesz. https://www.facebook.com/dopoznania

niezweryfikowana
Posty: 49
Ostrzeżenia: 7/5

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

28 kwi 2015 - 14:07:06

Ja jestem za mieszkaniem w mieście ale nie jakimś ścisłym centrum. Najlepsze są obrzeża. Zobacz sobie ofertę tej firmy http://www.houseplus.pl/oferta Widziałam, ze mają bardzo fajne mieszkania:) My jakiś czas temu kupiliśmy mieszkanie od dewelopera na obrzeżach i jesteśmy bardzo zadowoleni, mamy wszędzie blisko, las pod domem, ptaszki śpiewają co rano - no bajka po prostu :D

niezweryfikowana
Posty: 78
Ostrzeżenia: 10/5

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

29 mar 2021 - 10:09:39

Sama nie wiem, czasem myśle ze dom, a potem zdaje sobie sprawę ze lubię mieszkać zaraz blisko miasta, a kupić tak działkę porzadnej wielkości to koszt 300 tys. I wtedy sobie myśle ze świetnym rozwiązaniem jest szeregówka, o ile akceptujesz sąsiadów po bokach.

My ostatecznie zdecydowaliśmy sie na mieszkanie, które kupiliśmy na Przymorzu w Gdańsku. https://ogloszenia.trojmiasto.pl/nieruchomosci/mieszkanie/gdansk/przymorze/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-04-07 12:06 przez loenila.

niezweryfikowana
Posty: 24
Ostrzeżenia: 2/5

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

25 kwi 2021 - 19:07:29

Na pytanie: dom na wsi, czy w mieście odpowiem, że najlepiej mieszkać i tu i tu - równocześnie. Taką możliwość otrzymamy zamieszkując przedmieście. Na przykład deweloper Szymichowski oddaje niebawem do użytku mieszkania w ekskluzywnym osiedlu Pruszcz Park. Są to zielone przedmieścia Trójmiasta - wymarzone miejsce dla lubiących przyrodę.

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

29 maj 2021 - 17:37:06

Ani dom na wsi, ani mieszkanie w centrum – ja z mężem wybraliśmy mieszkanie na obrzeżach. Całe życie spędziliśmy w zatłoczonej Warszawie, chcieliśmy z niej uciec, ale wiedzieliśmy, że dom na wsi to nie opcja dla nas – za duży koszt, a do tego w takim domu zawsze jest coś do zrobienia trawa do skoszenia itd. Zdecydowaliśmy się na mieszkanie w Piasecznie na osiedlu Dom Marzeń – teraz mamy wszystko czego chcieliśmy – spokój, ciszę, ale mieszkamy na nowoczesnym osiedlu. To serio super rozwiązanie!

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

27 cze 2021 - 22:35:33

My zdecydowaliśmy się zrezygnować z mieszkania w stolicy na rzecz domu pod Warszawą i uważam, że to była wspaniała decyzja. Co prawda kwestia dojazdów, ale my z mężem mamy możliwość pracy zdalnej, a szkołę wybraliśmy dość blisko domu. Własny ogród i duża przestrzeń to jest to, co naprawdę cieszy każdego dnia :) Sama budowa była przyjemnością, to duża zasługa firmy Espiro Investment, która odpowiadała za budowę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dobudowa i poddasze