Obecnie rozmawiamy o:

Dbanie o zęby

gorący temat

sklep detailingowy

19 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

09 mar 2015 - 13:32:38

mój narezczony ma dom na wsi i szczerze mowiąc wychodzi nam o uszami. jednak ciągnie do miasta .

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

09 mar 2015 - 13:42:28

ps. mam ogrzewanie gazowe + piec na drewno ( kominek ). Za okres grzewczy ( gdzie łażę w bluzce na krótki rękaw ) płacę ok 700 zł ( w tym oczywiście grzanie wody ).
W piecu palę gdy temperatura spada poniżej 4 stopni na minusie. Powierzchnia użytkowa - 120

W bloku za 38m płaciłam 400 zł czynszu + opłaty i tak co miesiąc.. więc ogólnie - teraz wychodzi mi taniej.

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

09 mar 2015 - 14:03:30

Dla młodych ludzi, którzy planują dzieci przykładowo 2, idealnym rozwiązaniem jest dom, bo nie wyobrażam sobie żyć na 2 pokojach we czwórkę. No chyba że chodzi o apartament, wtedy spoko:) od 16 lat mieszkam na wsi, w domu z pięknym ogrodem i totalną SWOBODĄ której brakuje w bloku. To jest fakt. Teraz od 2,5 roku mieszkam z mężęm u teściów, mamy swoją całą górą, a więc i tak więcej niż przeciętny blok bo jakieś 60m kw. Jedyne co czasami mnie dobija, to odludzie i pustkowie. Z dzieckiem bede się tłukła po wertepach i wybojach, w mieście są fajne parki i przynajmniej chodniki:) To jest plus miasta, do tego siłownia, kino, knajpy itp. Na wsi tego nie ma, a jak mam wsiadać w auto i gnać 16km do i tak w sumie miasta- zadupia to sobie daruję. Odcinek 16km pokonuję w niecałe 15min, w mieście różnie z tym bywa, korki potrafią zatruć życie...
Trudny wybór, każdy musi go podjąc indywidualnie nie ma konkretnej odpowiedzi co jest dobre, a co złe. Ważne, aby czuć się w swoim gniazdku dobrze:)

niezweryfikowana
Posty: 0
Ostrzeżenia: 6/5

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

20 mar 2015 - 22:34:04

Treść posta została usunięta automatycznie

niezweryfikowana
Posty: 76
Ostrzeżenia: 1/5

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

23 mar 2015 - 01:42:24

Mi sie marzy domek na wsi, ale poki pracuje byłoby to trudne do realizacji i chyba na razie musze sie pogodzic z mieszkankiem w mieście.. ale na stare lata domek czemu nie :)

niezweryfikowana
Posty: 229
Ostrzeżenia: 2/5

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

23 mar 2015 - 14:10:15

My postanowiliśmy zbudować dom z ogrodem, żeby móc zbudować sobie dobrą altankę ogrodową z Drewnolandii. Będziemy mogli w niej odpoczywać sobie latem:)

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

23 mar 2015 - 14:39:31

Do mieszkania na stałe tylko i wyłącznie miasto. Marzy mi się niewielki domek na obrzeżach, z werandą, garażem i kawałkiem ogródka. :)

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

27 mar 2015 - 13:03:19

Sielski klimat, cisza, spokój, niższe ceny - rzeczywiście to może kusić. Warto jednak pomyśleć w trochę inny sposób - niższa cena zakupu to nie koniec kosztów. Weźmy pod uwagę codzienne dojazdy do pracy i dowożenie dzieci do szkoły, jeżeli takowe posiadasz lub posiadać będziesz. https://www.facebook.com/dopoznania

niezweryfikowana
Posty: 49
Ostrzeżenia: 7/5

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

28 kwi 2015 - 14:07:06

Ja jestem za mieszkaniem w mieście ale nie jakimś ścisłym centrum. Najlepsze są obrzeża. Zobacz sobie ofertę tej firmy http://www.houseplus.pl/oferta Widziałam, ze mają bardzo fajne mieszkania:) My jakiś czas temu kupiliśmy mieszkanie od dewelopera na obrzeżach i jesteśmy bardzo zadowoleni, mamy wszędzie blisko, las pod domem, ptaszki śpiewają co rano - no bajka po prostu :D

niezweryfikowana
Posty: 78
Ostrzeżenia: 10/5

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

29 mar 2021 - 10:09:39

Sama nie wiem, czasem myśle ze dom, a potem zdaje sobie sprawę ze lubię mieszkać zaraz blisko miasta, a kupić tak działkę porzadnej wielkości to koszt 300 tys. I wtedy sobie myśle ze świetnym rozwiązaniem jest szeregówka, o ile akceptujesz sąsiadów po bokach.

My ostatecznie zdecydowaliśmy sie na mieszkanie, które kupiliśmy na Przymorzu w Gdańsku. https://ogloszenia.trojmiasto.pl/nieruchomosci/mieszkanie/gdansk/przymorze/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-04-07 12:06 przez loenila.

niezweryfikowana
Posty: 24
Ostrzeżenia: 2/5

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

25 kwi 2021 - 19:07:29

Na pytanie: dom na wsi, czy w mieście odpowiem, że najlepiej mieszkać i tu i tu - równocześnie. Taką możliwość otrzymamy zamieszkując przedmieście. Na przykład deweloper Szymichowski oddaje niebawem do użytku mieszkania w ekskluzywnym osiedlu Pruszcz Park. Są to zielone przedmieścia Trójmiasta - wymarzone miejsce dla lubiących przyrodę.

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

29 maj 2021 - 17:37:06

Ani dom na wsi, ani mieszkanie w centrum – ja z mężem wybraliśmy mieszkanie na obrzeżach. Całe życie spędziliśmy w zatłoczonej Warszawie, chcieliśmy z niej uciec, ale wiedzieliśmy, że dom na wsi to nie opcja dla nas – za duży koszt, a do tego w takim domu zawsze jest coś do zrobienia trawa do skoszenia itd. Zdecydowaliśmy się na mieszkanie w Piasecznie na osiedlu Dom Marzeń – teraz mamy wszystko czego chcieliśmy – spokój, ciszę, ale mieszkamy na nowoczesnym osiedlu. To serio super rozwiązanie!

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

27 cze 2021 - 22:35:33

My zdecydowaliśmy się zrezygnować z mieszkania w stolicy na rzecz domu pod Warszawą i uważam, że to była wspaniała decyzja. Co prawda kwestia dojazdów, ale my z mężem mamy możliwość pracy zdalnej, a szkołę wybraliśmy dość blisko domu. Własny ogród i duża przestrzeń to jest to, co naprawdę cieszy każdego dnia :) Sama budowa była przyjemnością, to duża zasługa firmy Espiro Investment, która odpowiadała za budowę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dobudowa i poddasze