Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 5/5

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

09 wrz 2014 - 13:25:22

My preferujemy na wsi, ale blisko miasta lub miasteczka. Czy sądzicie, że takie płyty drogowe <moderacja - spam> będą dobrym rozwiązaniem na drogę dojazdową do posesji?
Gdy popada robi się nam takie błoto, że przejść nie można, a kostka byłaby drogim rozwiązaniem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-09 14:03 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 869
Ostrzeżenia: 1/5

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

09 wrz 2014 - 13:33:27

Wybralismy dom na wsi,kupiliśmy niedawno dom w Polsce a mieszkamy w Nl. wieś gminna wszystko jest, przedszkole, podstawówka, gimnazjum, lekarz, miejsca pracy jako takie,kościół,blisko do dużego miasta. Mieszkamy w większym mieście w Nl w bloku, mieszkanie socjalne i nie wyobrażam sobie takiego życia...

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

23 wrz 2014 - 09:55:37

mi sie marzy nieduży domek na wsi ,z duzym tarasem i ogrodkiem ,urzadzony tak jak sobie wymyslimy i mysle ,ze juz w przyszlym roku to marzenie sie spelni :)

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

23 wrz 2014 - 10:12:40

To wszystko zależy od lokalizacji. Ja mieszkam w bloku, ale na zamkniętym osiedlu na uboczu miasta. Wszędzie mamy daleko (niedawno wybudowali jakiś market więc jest "lżej";), ale za to cisza i spokój. Tyle, że kiedy nasza córka zaczęła chodzić do przedszkola jest nieco trudniej z dojazdami - mamy co prawda przystanek autobusowy, ale jeździ tu tylko jedna linia i czy autobusem (dojście z przystanku do przedszkola) czy na nogach mamy taką samą drogę. Więc w grę wchodzi auto (w ciepłe dni można przespacerować się 30 min, ale zimą odpada), ale nim mąż jeździ do pracy. Na szczęście w większości może po nas podjechać. Dlatego już widzę problem logistyczny jeśli chodzi o wieś. Też marzy nam się domek, ale wchodzi w grę tylko jedna wieś, a w zasadzie miasteczko gdzie jest przedszkole, szkoła i inne potrzebne miejsca (np bankomat czy większy sklep). Poza tym potrzebowalibyśmy 2 auta (nie zgrywamy się z mężem godzinowo, nie wspominając o przedszkolu córki- każde z nas zaczyna o innej porze). W tym momencie widzę więcej utrudnień choć marzenie dalej jest ;) (może za jakieś 10-15 lat ;))

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

23 wrz 2014 - 10:43:25

hej a obecnie mieszkam w małym miasteczku w domu. Mieszkanie jest położone w tzw. ślepej uliczce więc za dużo samochodów tam nie jeździ. Mam swój kawałek ogródka a sąsiedów z ulicy mam kilku więc każdy się zna. Mieszkanie jest średnie ponad 100m.
Ktoś pisał, że ogrzewanie gazowe jest drogie. Ja też mam ogrzewanie gazowe ale drogo nie wychodzi. Bardzo dobrze ociepliliśmy mieszkanie jak go remontowaliśmy. I np. w tym misiącu rachunek wyszedł 120zł, a mamy ogrzewan ie i wode na gaz.
Ogólnie całe życie mieszkałam na wsi i bym tam nie wróciła. Owszem przyjeźdżam do rodziców na weekendy ale to tyle.

niezweryfikowana
Posty: 45
Ostrzeżenia: 5/5

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

28 wrz 2014 - 22:23:24

Mieszkam na wsi od dziecka i za kilka miesięcy planuję się przenieść do miasta a konkretnie do Wrocławia na Ołtaszyn. Widziałam, że jedna z was też planuje tam zamieszkać:)Osiedle jak dla mnie jest super! Do centrum jest blisko a mimo to panuje tam spokój. Z tego co wiem z http://oltaszyn.com/sloneczny-park/ na Ołtaszynie ma powstać Słoneczny park :D Do jutra można głosować na tą inicjatywę tutaj https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/glosowanie więc jeśli ktoś jest chętny to zapraszam:) Mam nadzieje, że uda się zebrać potrzebną ilość głosów i park powstanie;)

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

02 paź 2014 - 13:57:03

Dom! Chociaż całe życie mieszkałam w bloku to mieszkanie w domu to jest coś zupełnie innego. Spokój, dużo zieleni, swój ogródek, można zrobić grilla, naprawdę jest bardzo dużo plusów. Oczywiście mieszkanie też ma swoje plusy - zazwyczaj jest blisko do marketów, do pracy itd. Mieszkam w domu od 2 lat i nie żałuję tej decyzji. Z mężem uznaliśmy, ze tak będzie lepiej, myśleliśmy bardzo przyszłościowo, bo przeprowadzając się do Woli Mrokowskiej z myślą o powiększeniu rodziny kochamy dzieci. Teraz jestem już mieszkańcem osiedla i cieszę się, że dzieci miało od początku swoje pokoiki , już go urządzam i widzę iż jest tu bezpieczne.
Już dziś dzieci bezstresowo bawią się na ogródku lub w okolicy domu , jeżdzą na rowerach i nikt się nie martwi, że obok jest ulica i pełno samochodów.
Do przedszkola też jest niedaleko, bo tego chyba najbardziej się obawiałam, że do sklepów, szkoły czy przedszkola będzie daleko. Ale sama pochodzę z niewielkiego miasteczka przyzwyczajona jestem do większych odległości. Na większe zakupy wybieramy się do Janek to 10 minut samochodem tam mamy wszystko, sklepy, kina.
Na spotkaniu z deweloperem domupodmiastem dowiedzieliśmy się co i jak. Naprawdę fajnie zostaliśmy przyjęci i jak zobaczyliśmy dom pokazowy (który jest urządzony) to wiedzieliśmy ,ze o taki domek nam chodziło. Naprawdę elegancki, ale nie pompatyczny… przytulny! I chyba dlatego jestem za domem, bo to zupełnie inna bajka niż mieszkanie, chociaż nie mówię, że mieszkanie to jakiś zły wybór. Każdy musi znaleźć swoje idealne miejsce :)

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

03 lis 2014 - 20:19:16

Przeniosłam się z miasta na wieś w piękne, ciche miejsce, do przytulnego domu z ogrodem. Wytrzymałam tam 8 lat, nie dałam rady więcej. Od roku mieszkam w rodzinnym mieście, w wieżowcu, na 15 pietrze, w dzielnicy, którą zawsze uwielbiałam i wreszcie jestem szczęśliwa :) Wszystko zależy od charakteru, temperamentu, upodobań i wszystko ma swoje plusy i minusy...

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

03 lis 2014 - 20:25:53

Ja mam porównanie i wybieram jednak miasto:) Wiadomo najlepiej byłoby domek w mieście ale marzenie ze względów finansowych niemożliwe do zrealizowania przez długie lata:)

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

03 lis 2014 - 21:10:02

Cytat
Maggie-78
Przeniosłam się z miasta na wieś w piękne, ciche miejsce, do przytulnego domu z ogrodem. Wytrzymałam tam 8 lat, nie dałam rady więcej. Od roku mieszkam w rodzinnym mieście, w nowoczesnym wieżowcu, na 15 pietrze, w dzielnicy, którą zawsze uwielbiałam i wreszcie jestem szczęśliwa :) Ze skrajności w skrajność... Wszystko zależy od charakteru, temperamentu, upodobań i wszystko ma swoje plusy i minusy...

Przeniosłam się z miasta na wieś w piękne, ciche miejsce, do przytulnego domu z ogrodem. Wytrzymałam tam 8 lat, nie dałam rady więcej. Od roku mieszkam w rodzinnym mieście, w nowoczesnym wieżowcu, na 15 pietrze, w dzielnicy, którą zawsze uwielbiałam i wreszcie jestem szczęśliwa :) Ze skrajności w skrajność... Wszystko zależy od charakteru, temperamentu, upodobań i wszystko ma swoje plusy i minusy...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-03 21:11 przez Maggie-78.

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

03 lis 2014 - 21:22:54

Ja bym wolała dom w mieście, a jak nie to chyba jednak mieszkanie. Dojazdy ze wsi pewnie zajęłyby mi za dużo czasu, poza tym już jestem przyzwyczajona do miejskiego życia.

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

09 mar 2015 - 12:02:31

No ja nie wyobrażam sobie mieszkania całe życie w bloku. Z drugiej strony moja siostra teraz stawia sobie dom i widzę, ile to wszystko nerwów kosztuje, załatwiania, pilnowania ekipy… I to jest robota na lata. Ale mimo tego wydaje mi się, że warto. Z tym, że jeśli ze swoim narzeczonym zdecydujemy się kiedyś na dom, to raczej będę za jakimś gotowym „domem pod klucz” od dewelopera. Niedaleko moich rodziców w Łomiankach buduje się właśnie takie osiedle – Dębowy Zakątek. Domki są urocze, wyglądają na solidne i w dodatku fajna okolica. Takie coś to rozumiem – kupujesz gotowy dom i już. Na samodzielne budowanie nie wiem, czy bym się zdecydowała.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-09 12:03 przez melindaa12.

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

09 mar 2015 - 12:52:34

Mój dom rodzinny mieści się pod miastem, uwielbiam to miejsce. Cisza, spokój, dookoła zielono. Jednak teraz na studiach mieszkam w Warszawie, gdzie mam swoje mieszkanie. Też jest fajnie, zawsze coś się dzieję. Jednak najlepiej odpoczywa mi się w domu rodzinnym, sama kiedyś chciałabym mieć swój mały domek położony w lesie :)

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

09 mar 2015 - 13:02:00

na ten moment - tylko i wyłącznie mieszkanie!!
na emeryturze - domek - dlaczego nie ;-)

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

09 mar 2015 - 13:29:09

dotychczas był blok, teraz jest segment pod Wawą, który kupiliśmy z 2 lata temu a w planach zakup ziemi ok 20 km od Wawy i budowa domu :) Do bloku nie mam zamiaru wracać.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Inspiracje na salon