Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

04 sie 2014 - 12:29:20

Najlepiej dom pod miastem;)Ale wybierając miedzy domem na typowej wsi z dala od miasta a mieszkaniem to wybieram mieszkanie:) Mieszkałam tu i tu więc mam porównanie:) Ale też dla każdego ważne są inne kwestie. Ja mam szczerze dość dojazdów dosłownie wszędzie co zajmuje masę czasu, do roboty w ogródku tez mnie nie ciągnie. Może z biegiem lat mi się odmieni ale póki jestem młoda to ja wybieram bloki:)

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

04 sie 2014 - 12:42:59

Cytat
incognito85
Zwłaszcza, jak do 22 słucha się sąsiadów z dołu, bo usypiają dziecko drąc się wniebogłosy (do dziś nie wiem jak ten dzieciak w ogóle mógł spać), do 24 spotkań na klatce schodowej ("bo my tu na kolegę czekamy";), o 2 w nocy jest pobudka, bo sąsiadki staruszki wychodzą karmić koty i się kłócą, a że są głuche to kłócą się głośno, a o 7 jest paniusia w szpileczkach. Ostatnie piętro by w tym wszystkim niewiele dało ;) Tym bardziej że dla mnie świadomość, że nikogo pode mną nie ma (a więc dziecko może sobie skakać do woli) jest cudem.

Nie wiem gdzie ty mieszkałaś, ale ja przez 25 lat życia w bloku, tylko jeden jedyny raz miałam niemiłą sytuację z sąsiadami. Właśnie chodzi mi o dupeczkę, która wali mi tymi obcasami. Nigdy nie zdarzyło mi się słuchać ujadania psa, za głośna muzyka, staruszki na klatce czy płaczące dziecko. Naprawdę nigdy! A mieszkałam w wielu miejscach. Tfu, tfu, żeby nie zapeszyć! :D

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

04 sie 2014 - 13:05:05

No to masz szczęście, ja w każdym miejscu miałam wokół czubków. To wszystko, o czym pisałam, było w jednym miejscu, najgorszym ze wszystkich w których mieszkałam. Stosunkowo najlepiej było w bloku z wielkiej płyty, wokół większość to byli starsi ludzie, mili i spokojni. Aż pewnnego pieknego dnia otworzyłam drzwi mieszkania i zastałam przyklejonego uchem pana z piwkiem i szlugiem. Ot, nowy sąsiad.
Poza tym przerabiałam sąsiadkę która zostawiała 2-letnie dziecko bez opieki, uprawiających głośno seks sąsiadów na górze (do tego stopnia że wszyscy troje się budziliśmy jak zaczynali), oraz głuchą starszą panią oglądającą od 6 rano do północy Polsat.
Masz rację, nie zapesz ;) Moja mama miała sąsiadów super (same samotne staruszki), aż tu staruszka z góry zmarła i zostawiła mieszkanie córce. Córka zaczęła mieszkanie wynajmować, i w ciągu roku 3 razy musiala zmienic lokatorów, bo sąsiedzi się skarżyli. W końcu wpuściła do mieszkania swojego syna z partnerką, od tego czasu, czyli już ze 3 lata, są jazdy: impreza, sąsiedzi dzwonią po policję, policja wchodzi przez balkon (!), krzyki, awantura. Sprawa trafiła do sądu, dostali mandat około 5 tys. zł, zapłacili i zabawa trwa od początku. Najgorzej ma moja mama bo jest pod nimi, ale tak naprawdę słychać ich wszędzie. Nawet jak akurat nie piją to walą nogami do 4 rano i zamiast rozmawiać to krzyczą. Po wizycie policji uspokajają się na jakiś tydzień-dwa.
Słowem.. nigdy nie wiadomo na kogo trafisz, i nie wiadomo czy jutro cudowny sąsiad się nie wyniesie ;)

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

04 sie 2014 - 13:20:07

Całe życie mieszkałam w domu na obrzezach miasta.Fakt,można wyjść na podwórko,można grilla zrobić,można to i to zrobić,ale nie zawsze jest tak sielsko i anielsko,gdy sąsiad ma psa i ten pies w nocy siedzi na polu i szczeka wściekle przez 3/4 nocy,a inne ochoczo mu wturują,albo sąsiad robi sobie imprezki z disco polo na cały regulator po 23 kilka razy w tygodniu.Albo nagle wszyscy sąsiedzi w sobotę(człowiek chciałaby posiedzieć na huśtawce i poczytać książkę)odpalają kosiarki i jazgot na całe osiedle przez pół dnia.Mieliśmy też takiego sąsiada,który prowadził firmę w domu-czyszczenie dywanów i tapicerek;całymi dniami słychać było bardzo wkurzający szum odkurzaczy tych bardziej profesjonalnych.W domu sporo roboty,ale fakt,że całkiem inaczej mieszka się w domu niż w bloku.Obecnie mieszkam w bloku i muszę powiedzieć,że nie mam wkurzających/rąbiacych nocami imprezki sąsiadów czy drących się dzieci,czy ujadających psów.Jest bardzo cicho,a jak chcę wyjść poleżeć na trawie to biorę koc i idę 100 m i mam Bulwary-trawy ile dusza zapragnie.Czasem tylko hałas motorów na pobliskim stadionie bywa wkurzający.
Dom czy mieszkanie?Są wady i zalety mieszkania tu i tu.

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

04 sie 2014 - 13:21:59

Cytat
incognito85
No to masz szczęście, ja w każdym miejscu miałam wokół czubków. To wszystko, o czym pisałam, było w jednym miejscu, najgorszym ze wszystkich w których mieszkałam. Stosunkowo najlepiej było w bloku z wielkiej płyty, wokół większość to byli starsi ludzie, mili i spokojni. Aż pewnnego pieknego dnia otworzyłam drzwi mieszkania i zastałam przyklejonego uchem pana z piwkiem i szlugiem. Ot, nowy sąsiad.
Poza tym przerabiałam sąsiadkę która zostawiała 2-letnie dziecko bez opieki, uprawiających głośno seks sąsiadów na górze (do tego stopnia że wszyscy troje się budziliśmy jak zaczynali), oraz głuchą starszą panią oglądającą od 6 rano do północy Polsat.
Masz rację, nie zapesz ;) Moja mama miała sąsiadów super (same samotne staruszki), aż tu staruszka z góry zmarła i zostawiła mieszkanie córce. Córka zaczęła mieszkanie wynajmować, i w ciągu roku 3 razy musiala zmienic lokatorów, bo sąsiedzi się skarżyli. W końcu wpuściła do mieszkania swojego syna z partnerką, od tego czasu, czyli już ze 3 lata, są jazdy: impreza, sąsiedzi dzwonią po policję, policja wchodzi przez balkon (!), krzyki, awantura. Sprawa trafiła do sądu, dostali mandat około 5 tys. zł, zapłacili i zabawa trwa od początku. Najgorzej ma moja mama bo jest pod nimi, ale tak naprawdę słychać ich wszędzie. Nawet jak akurat nie piją to walą nogami do 4 rano i zamiast rozmawiać to krzyczą. Po wizycie policji uspokajają się na jakiś tydzień-dwa.
Słowem.. nigdy nie wiadomo na kogo trafisz, i nie wiadomo czy jutro cudowny sąsiad się nie wyniesie ;)

Matko kochana, toż to jakaś patologia!
No ale widzisz, twoja mama mieszka po nimi. Ja zawsze uważałam, że najgorzej jest mieszkać pod kimś, kto zachowuje się jak dzikus. Wg mnie sąsiadów z boku aż tak bardzo nie będzie słychać, a jak mieszkasz pod takim ciulkiem to już kaplica.

A tak poza tym, ty mieszkasz w UK, a tam raczej większość mieszka w domkach, nawet jeśli jest mały tak jak twój. To jest wg mnie fajne rozwiązanie. A u nas, jak już się buduje dom, to od razu wielkie hawiry po 200 m 2.

Dooti- dobrze piszesz. To nie jest tak, że jak mieszkasz w domu, to nagle odgradzasz się od reszty świata i jest sielsko anielsko. Sąsiadów ma się wszędzie, czy to w domu, czy to w bloku. A uciążliwe osobniki nie znające podstawowych zasad współżycia społecznego trafiają się wszędzie.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-04 13:25 przez cytraa.

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

04 sie 2014 - 14:18:21

latem dom na wsi ( pod warunkiem, że nie dalej niż 20km do pracy), bo:
- przestrzeń, podwórko, cisza, spokój, brak tłoku, ogród i swoje warzywa, kwiatki, możliwość tworzenia własnych krajobrazów, możliwość znalezienia sobie zajęcia i brak sklepów w pobliżu, a przez to oszczędności zamiast wydawanie na kolejne szmaty, koszenie trawy ( uwielbiam! ) itd

zimą wolę blok w mieście ( chyba, że na wsi jest mega nowocześnie pod tymi względami ) bo:
centralne ogrzewanie , gorąca woda bez ograniczeń, odcięcie od świata, gdy zasypie, i wcześniejsze wstawanie zeby dojechać do pracy...

poniedziałek - piątek do godz.16 mieszkam w bloku
weekendy na wsi, mam też w centrum miasta działkę rekreacyjną 250m2 :)

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

04 sie 2014 - 14:31:54

Cytat
Amelia_25
Zdecydowanie dom.
Mieszkałam jakiś czas w bloku w mieście i dla mnie to był koszmar. Ciągłe hałasy sąsiadów,szczekające psy,brak ogrodu. Czułam się jak w klatce:)

Od dziecka mieszkałam na wsi z dużym ogrodem,widokiem na góry i las. A dookoła cisza i spokój:)
Obecnie mieszkam w mieście,ale na peryferiach,także prawie jak na wsi.

Wiadomo,że mieszkanie jest wygodniejsze,bo w domu ciągle jest coś do roboty. Jak nie w ogrodzie,to trzeba coś naprawić,pomalować,odśnieżać czy palić w piecu.

Ale nie zamieniłabym tego na nic innego,ja akurat bardzo to lubię :)


Na wsi tez szczekaja psy i to chyba nawet więcej hałasują niż w bloku.
Dom na pewno jest lepszy jeśli do miasta jest nie daleko i ma sie samochód inaczej sobie nie wyobrażam mieszkac na wsi.

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

04 sie 2014 - 14:36:19

mieszkanie w bloku to tak jak bycie szczurem trzymanym w klatce ;-)))

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

04 sie 2014 - 14:58:33

kurcze to musicie kupe kasy zarabiać jak myślicie o domku.. nawet kredyt na grunt i dom to wymaga dobrych zarobków.. dla bidoka to tylko mieszkanie w blokach, o działce, domku to można pomarzyć

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

04 sie 2014 - 15:08:42

Teraz wolę WIEŚ

Zawsze myślałam, że w życiu nie zdecyduje się na przeprowadzkę na wieś. Z moim TZ planowaliśmy kupno mieszkania, już wybieraliśmy dzielnicę itd. Życie jest jednak strasznie nieprzewidywalne. On musiał wrócić w rodzinne strony. Czekał tam na niego opuszczony dom po zmarłej babci na wsi.
Ja nie miałam wyjścia- musiałam się przeprowadzić, albo się rozstajemy. I wcale nie żałuję! Odkryłam w sobie nowe pasje- np. mam ogród. Mam miłych sąsiadów, którzy nie są dla mnie anonimowi, ale też nie interesują się nami. Wreszcie mamy spokój- jak się kłócimy to nie myślimy czy sąsiad niżej już wie co u nas, jak się kochamy to też się nie martwię, że za ścianą jest dziecko sąsiadki. Jak chcę odpocząć to idę na ogród. Dosłownie w 1 chwili zmieniła mi się perspektywa- wystarczyło tu zamieszkać by pokochać ten dom. Wreszcie czuję, że mam swoje miejsce na ziemi.
Kochane nie bójcie się zmian! Czasem trzeba zaryzykować

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

04 sie 2014 - 15:27:34

To kwestia tego jaką sumą miesięcznie na lokal dysponujesz. Wiadomo, w mieszkaniu musisz płacić czynsz z ogrzewaniem i cwu a w domu ogrzewanie+podgrzanie wody i podatek. Pewnie te wartości wyjdą porównywalne ale do domu poza miastem trzeba dojechać, wiec dolicz 2 samochody + ubezpieczenie 2 aut + paliwo + serwis.W mieście można poruszać się komunikacją miejską lub na piechotkę. Opłaty za prąd w domu są większe,ale bez przesady.Odradzam ogrzewanie gazowe, drogie teraz a co będzie za chwilkę!
Wiadomo, że w domu masz większą swobodę i jesteś w nim sobą. Masz kawałek własnej podłogi,a to jest już BEZCENNE.

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

04 sie 2014 - 15:36:29

ja wybrałam dom, rusza budowa w przyszłym roku.
+ zrobie go jak bede chciała,
będę miała piękny widok,
ogród w którym posadze warzywa,
poopalam się w lecie bez wyjazdów nad wodę, gdzie albo drą mi się dzieci do ucha, albo słyszę przekleństwa, albo są tłumy, pokapie we własnym basenie.
- jak dla mnie najwiekszym, że nie wyjde sobie na piwko, drinka ze znajomymi ot tak, trzeba bedzie dojechać, zawsze to dodatkowy koszt, ale zawsze tez można zaprosić znajomych do siebie na impreze ogrodową:)
- problemu z budowa, wiadomo, mieszkanie ci zbuduja a ty sobie do niego tylko "wejdziesz"
A jeszcze plusy wlasnie takie, wychodze na kawke na ogród i juz mam chwile relaksu dla siebie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-04 15:39 przez bessi.

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

10 sie 2014 - 13:59:41

Kilka dni temu udało mi się spełnić moje największe marzenie i kupiłam domek na wsi, nieduży, ale mój! Od razu go ubezpieczyłam, przed zakupem przeczytałam poradnik na stronie http://www.fuko.pl/ubezpieczenia/nieruchomoscii nie żałuje, podjęłam mądrą decyzje.

niezweryfikowana
Posty: 124
Ostrzeżenia: 8/5

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

29 sie 2014 - 18:04:57

Ja może jestem dziwna ale planuję zmienić dom na mieszkanie w mieście. Mam już dość ciągłych dojazdów do pracy i stania w korkach. Chcę się przenieść z rodziną do Wrocławia a konkretnie na osiedle Słoneczny Ołtaszyn. Niedawno były dni otwarte, niestety nie załapałam się na nie planuję teraz indywidualne spotkanie z deweloperem. Lizę na to, że wszystko pójdzie po mojej myśli i do końca roku będziemy mieszkać w nowym miejscu.

zweryfikowana
Posty: 685
Ostrzeżenia: 2/5

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

29 sie 2014 - 18:14:46

zdecydowanie dom na wsi :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

mieszkanie KRAKÓW