Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 124
Ostrzeżenia: 8/5

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

01 sie 2014 - 21:03:25

My mieszkamy obecnie u moich rodziców na wsi i chcemy się wyprowadzić do miasta. Czytałam ostatnio na http://www.comperia.pl/forum o dofinansowaniu z MdM i chyba się zgłosimy do tego programu. Bez dofinansowania raczej ciężko będzie nam spłacać kredyt a tak jest szansa, że wydostaniemy się stąd w miarę szybko.

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

01 sie 2014 - 21:12:22

Ja mieszkam w bloku w mieście, ale mamy dom na wsi po dziadkach i uciekamy tam w kazdym wolnym momencie... Ale nie wiem czy umiała bym porzucić miasto i wyprowadzić się całkiem na wieś... Narazie traktuje to jako nasz "domek letniskowy" nie wiem czy bym sie odważyła sprzedac mieszkanie i zamieszkac na wsi:) Pewnie kwestia przyzwyczajenia...

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

01 sie 2014 - 21:12:30

Wiadomo ze lepiej mieć domek niż mieszkanie w bloku .Spokoj cisza ,ale tez i wydatki.W mieszkaniu w bloku trzeba płącic czynsz ale cała reszta ciepło itd. zapewnione .Za to w domku trzeba wszystko samemu robic .Wszelkie naprawy np. dach wydatek kilka tysięcy.Jesli chodzi o koszta ,to tez zależy gdzie ,u mnie za 300 tysięcy to nawet działki nie kupi ,W samy centrum facet ma dom ,do sprzedania duży zadbany z pokojami na wynajem ,i chce za niego 2 miliony ,taki pensjonacik nieduzy .Znajoma kupiłą w bloku mieszkanko ,dwa malutkie pokoiki ,malutka łązieneczka i kuchenka ,za 300 tysięcy meieszkanko do remontu ,całkowitego remontu okna i cała reszta sciany podłogi itd
Ja wychowałam się w miescie ,teraz mieszkam w domu i tak szczerze to ,tęsknie za miastem .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-01 21:19 przez filipekkrol.

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

01 sie 2014 - 21:59:26

Oczywiście, że dom pod miastem. Tylko osoby nie mające wystarczająco pieniędzy, leniwe lub przyzwyczajone do miasta by wolały mieszkanie w mieście. Wszystko pod warunkiem, że jest dobry dojazd do miasta. Cisza, spokój, co z tego że trzeba dbać o ogródek? Przecież to nie jest obowiązek, jedyne co tak naprawdę trzeba robić to kosić trawę, odśnieżać i palić w piecu. Myślę, że to wygląda atrakcyjniej niż znoszenie idiotów za ścianą i mieszkanie w klatce.

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

01 sie 2014 - 22:16:19

Oczywiście że dom ! na chwilę obecną mieszkamy z mężem i córeczką w mieście (zobowiązanie wobec pracy),ale jest tragedia ,sąsiedzi ,hałasy ,psy ,remonty ,wszystko słychać ...
Ale w przyszłym roku planujemy wyprowadzić się na wieś ,obok moich rodziców,i tak stawiać dom, życie na wsi wiadomo cięższe niż w mieście ,wszędzie daleko , ale ja całe życie mieszkałam na wsi i nie zamieniła bym tego na nic innego ,córeczka lata po podwórku ,rozstawiam basen ,robimy grila , ma tam mini plac zabaw ...jest płacz jak ma wracać do miasta ,i wcale jej sie nie dziwie :)

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

01 sie 2014 - 22:28:23

Jak koleżanka napisąła powyżej ze trzeba kosic palic w piecu itd. To prawda ,ale np ja uwielbiam palic w piecu ,siedzieć sobie w kotłowni w ciszy patrzeć w ogien .Można sobie w spokoju cos przemyslec :) Fajna sprawa .Na początku była ze mnie typowa mieszczucha ,dama od siedmiu boleści:) A teraz wszystkiego sie nauczyłam ,i drewna narabąc w ogródku zrobić .I jaka satysfakcja później jest:)Dzieci jak były mniejsze to nie musiałam się martwic ,brama i furtka zamknieta ,nie było obawy ze wyleci na ulice ,piesek nasz ma gdzie się wylatać same plusy mieszkania w domku.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-01 22:34 przez filipekkrol.

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

01 sie 2014 - 22:35:34

W domku jest fajnie - cisza, spokój, głośnych sąsiadów za ścianą brak. Wychodzisz, cieszysz się ogrodem, przyrodą, przestrzeń wokół domu urządzasz, jak ci się podoba... można odpocząć od zgiełku miasta. Uważam, że jest więcej plusów, niż minusów, trzeba mieć tylko prawko i auto, żeby się w miarę szybko przemieszczać. :)

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

01 sie 2014 - 22:36:10

Mieszkanie w mieście.

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

01 sie 2014 - 22:44:09

ja rowniez wybieram dom
za 1.5 roku wychodze za maz, takzenie ma gadania,chcemy zostac w moim rodzinnym domu, nawet nie bylo mowy by wynajac mieszkanie,poprosu bym tak nie mogla,tutaj wyjde na duze podworko,jesli ktos idzie to wiadomo ze do nas, mieszkam 8 km od miasta,takze chwilke dojazd ale plusy wsi ogromne:)

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

01 sie 2014 - 22:56:39

Miasto, zawsze i wszędzie.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

04 sie 2014 - 10:41:37

prawda jest prosta - dom jest większym luksusem, ale jest droższy w utrzymaniu i wymaga większego wkładu pracy - chociażby koszenie trawników... a najlepszy jest dom w zacisznej dzielnicy miasta. Mnie niestety nie stać, za to mam kompromis - mieszkanie w zacisznej dzielnicy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-04 10:42 przez roksolana83.

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

04 sie 2014 - 10:49:33

Cytat
ludziorka
Oczywiście, że dom pod miastem. Tylko osoby nie mające wystarczająco pieniędzy, leniwe lub przyzwyczajone do miasta by wolały mieszkanie w mieście. Wszystko pod warunkiem, że jest dobry dojazd do miasta. Cisza, spokój, co z tego że trzeba dbać o ogródek? Przecież to nie jest obowiązek, jedyne co tak naprawdę trzeba robić to kosić trawę, odśnieżać i palić w piecu. Myślę, że to wygląda atrakcyjniej niż znoszenie idiotów za ścianą i mieszkanie w klatce.

Co za bzdury!

Ja całe życie mieszkałam w bloku i gdybym teraz miała wybierać, to i tak wybrałabym mieszkanie w mieście. Jakbym miała dojeżdżać z domku pod miastem 2h w jedną stronę do pracy, to miałabym gdzieś ten ogródek, wolność i większą przestrzeń.

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

04 sie 2014 - 10:56:41

dodam jeszcze ze nie zawsze trzeba palic w piecu. Ja mam piec gazowy, jedyne co robie to wlaczam go(trwa to moze minute) a potem moge sobie regulowac temperature pilotem.
Koszenie trawy - mam 3000m2, zajmuje mi to maksymalnie 2.5h. Kosze co 2 tygodnie.
Naprawy... w sumie nie zdarza mi sie cos do naprawy, co sie nie zdarzyloby w mieszkaniu. Ot jakis kran przecieka i to wszystko.

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

04 sie 2014 - 10:58:03

zdecydowanie mieszkanie.

Dom na wsi czy mieszkanie w mieście?

04 sie 2014 - 10:59:50

Cytat
zambezi
dodam jeszcze ze nie zawsze trzeba palic w piecu. Ja mam piec gazowy, jedyne co robie to wlaczam go(trwa to moze minute) a potem moge sobie regulowac temperature pilotem.

Przecież ogrzewanie gazowe jest w ciul drogie! W mieszkaniu wychodzą ogromne sumy, a co dopiero ogrzewając dom.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Parkiety egzotyczne