Obecnie rozmawiamy o:

Domek w górach

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Biedronka a reklamacja/zwrot

30 kwi 2014 - 12:51:20

Cześć dziewczyny!

Słuchajcie mam problem - otóż w grudniu zeszłego roku zakupiłam w Biedronce nawigację do samochodu i niedawno zaczęła mi szwankować. Zacina się, ma problemy z lokalizacją miejsc, ładowarka samochodowa dołączona do zestawu przestała zupełnie ładować nawigację. Po prostu totalna klapa, sprzęt nie nadaje się do użytkowania.

Chciałabym ją oddać i otrzymać zwrot pieniędzy - czy jest taka możliwość? Wolałabym kupić nową niż bawić się w reklamacje i czekać nie wiadomo ile, tym bardziej, że nową potrzebuję jak najszybciej.

Nie posiadam oryginalnego pudełka, lecz cały zestaw który był wewnątrz oraz dowód zakupu - czy to wystarczy?
Pudełko gdzieś zasiałam, mam nadzieję, że nie będzie potrzebne tym bardziej, że wydaje mi się, iż opakowanie jest jedynie materiałem zabezpieczającym towar podczas transportu.

Jak myślicie, nie będzie problemu ze zwrotem? Miałyście kiedyś podobną sytuację?

Biedronka a reklamacja/zwrot

30 kwi 2014 - 12:53:57

W tym przypadku zwrot jest niemożliwy.

Musisz oddać na reklamację z zaznaczeniem żądania zwrotu pieniędzy.

zweryfikowana
Posty: 539
Ostrzeżenia: 1/5

Biedronka a reklamacja/zwrot

30 kwi 2014 - 12:53:57

Nie będzie problemu. Pudełko nie jest potrzebne

Biedronka a reklamacja/zwrot

30 kwi 2014 - 13:00:18

Jakbyś kupowała w jakimś sklepie RTV/AGD byś pewnie kasy z reklamacji nie otrzymała, ale biedrona to co innego. Mają politykę proklientowską, i pewnie zwrócą Ci kasę, albo jak mają wymienią na egzemplarz bez wad.

Biedronka a reklamacja/zwrot

30 kwi 2014 - 13:01:04

Jeśli chodzi o Biedronkę to wiem, że oni nie robią dużych problemów. Ja oddałam radio samochodowe po miesiącu bo trzeszczało i zwrócili kasę bez mrugnięcia okiem. Co do pudełka to nie wiem, ale podstawą jest paragon. Nie wiem czy jak kupiłaś w zeszłym roku to też przyjmą zwrot bez problemu ale próbuj.

Biedronka a reklamacja/zwrot

30 kwi 2014 - 13:05:10

Raz mi się zdarzyło reklamować coś w biedronce (waga). Oddałam ją bez pudełka, nie było żadnych problemów, pani kierownik od razu oddała mi gotówkę. ;) myślę, że jak zareklamujesz nie będzie problemu.

Biedronka a reklamacja/zwrot

30 kwi 2014 - 13:07:42

myślę że powinnaś udać sie tam gdzie ją kupiłaś czyli do biedry bo na forum nikt nie przyjmie ci reklamacji:)

Biedronka a reklamacja/zwrot

30 kwi 2014 - 13:08:02

Byłoby świetnie gdyby się udało, bo to w końcu dwie stówki :)

Cytat
edekzkrainykredek2
myślę że powinnaś udać sie tam gdzie ją kupiłaś czyli do biedry bo na forum nikt nie przyjmie ci reklamacji:)
Jasne, logika.
Jednak dopiero wieczorem będę mogła się tam udać i chciałam z ciekawości dowiedzieć się czy ktoś był w podobnej sytuacji i otrzymał zwrot :)
Wiadomo różnie to bywa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-30 13:09 przez just_girl22.

Biedronka a reklamacja/zwrot

30 kwi 2014 - 13:09:42

Ja słyszałam właśnie, że w Biedronce nie ma problemu ze zwrotami, także próbuj :)

Biedronka a reklamacja/zwrot

30 kwi 2014 - 13:15:27

Masz dwa różne konta? Słodko.

Weź ze sobą paragon i napisaną reklamację.

Biedronka a reklamacja/zwrot

30 kwi 2014 - 13:15:37

Tez zdarzylo mi sie zwrocic do Biedronki wage (zawyzala), gotowke otrzymalam bez problemu. Co ciekawe, za kilka dni zobaczylam moja wage, normalnie wystawiona na sprzedaz. :\

Biedronka a reklamacja/zwrot

30 kwi 2014 - 13:16:29

heh wiecie na prawdę nie ma czegoś takiego jak nie przyjmujemy zwrotów... ostatnio w jakimś sportowym pisało przy kasie "przemyśl zakupy bo zwrotów nie przyjmujemy" pamiętajcie nie ma takiego prawa jeśli ktoś wam odmówi należy udać się do odpowiedniego organu prawa ,zwrotów nie przyjmuje się z licytacji :)

Biedronka a reklamacja/zwrot

30 kwi 2014 - 13:17:35

Cytat
edekzkrainykredek2
heh wiecie na prawdę nie ma czegoś takiego jak nie przyjmujemy zwrotów... ostatnio w jakimś sportowym pisało przy kasie "przemyśl zakupy bo zwrotów nie przyjmujemy" pamiętajcie nie ma takiego prawa jeśli ktoś wam odmówi należy udać się do odpowiedniego organu prawa ,zwrotów nie przyjmuje się z licytacji :)

akurat zwrot nowego nieużywanego przedmiotu to dowolność sprzedawcy, a przyjęcie i ustosunkowanie się do reklamacji - obowiązek.

Biedronka a reklamacja/zwrot

30 kwi 2014 - 13:22:09

no niestety ale jest inaczej:) wystarczy tylko chęć i czas do sądzenia się z takimi ludźmi którzy nie mają racji i ustalają sobie w sklepach swój regulamin tak samo mamy prawo do reklamowania odzieży do 3 lat od daty zakupu kupujesz nosisz pierzesz jak ci wyjdzie defekt popruje się to należy zareklamować i dostaje się nowy ciuch... tylko mało kto wie i nikt tego nie robi:)

Biedronka a reklamacja/zwrot

30 kwi 2014 - 13:28:32

Cytat
edekzkrainykredek2
no niestety ale jest inaczej:) wystarczy tylko chęć i czas do sądzenia się z takimi ludźmi którzy nie mają racji i ustalają sobie w sklepach swój regulamin tak samo mamy prawo do reklamowania odzieży do 3 lat od daty zakupu kupujesz nosisz pierzesz jak ci wyjdzie defekt popruje się to należy zareklamować i dostaje się nowy ciuch... tylko mało kto wie i nikt tego nie robi:)

a mogłabyś podac podstawę? chętnie poczytam :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Perwoll płyn do czarnego