Obecnie rozmawiamy o:

Pogrzeb

1 minutę temu

free spin za rejestracje

godzinę temu

srebrna biżuteria

godzinę temu

Rewelacyjne okna

dzisiaj o 11:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witajcie dziewczyny :)
jestem w trakcie planowania generalnego remontu salonu. W tej chwili pokój jest mega zapuszczony - czeka na swój dzień, żeby go odnowić. Remont będzie obejmował założenie nowej instalacji elektrycznej, ogrzewania podłogowego, generalny remont ścian, sufitu, podłogi.
Po remoncie będę kupować wyposażenie - gdyż nie posiadam do salonu ani jednego mebla.
Już na początku planowania utknęłam :/ Nie wiem za co się zabrać. Chcę zaprojektować na wstępie układ mebli w pokoju (żeby wiedzieć np. gdzie ma być oświetlenie)- ale brak mi totalnie weny.
Kolorystyka napewno będzie jasna - jestem fanką bieli :)

Tak wygląda rzut na pokój:


Macie jakieś pomysły jak go urządzić ? Planuje w nim umieścić kanapę narożnikową, stół i krzesła na 10 osób oraz sprzęt RTV, myślałam jeszcze o jakimś fajnym barku na alkohole i kieliszki.
Pokój ma być w pełni funkcjonalny i ma spełniać funkcję wypoczynkową - tam będziemy zapraszać gości ( do tej pory stołowaliśmy gości w kuchni :/ ). Myślę, też o wykorzystaniu balkonu - z tym, że balkon jest długi i wąski :/

Za wszelkie pomysły, rysunki takie nawet na szybko będę wdzięczna :) Chodzi mi o różne spojrzenia na ten pokój -mi brakuje kreatywności w takich sprawach ...

sciagnij sobie program do aranzacji net+ tylko jakas nowa wresje, jest tam duzo mebli, w nowszych wersjach sa nowoczesne zestawy. wprowadz wymiary pokoju, wstaw okna, pomaluj sciay i kombinuj:) program jest dosyc latwy w uzyciu:)

juz robilam projekty salonu i naprawde za kazdym razem wychodzi mi kiszka - a tez nie ukrywam, ze duzo czasu nad tym spedzałam
Najchetniej to bym każdego przybysza do mojego domu bym tam zaprowadzila i kazala mówic jak by urzadzil ten pokoj :)

Skoro chcesz narożnik to ja tu widzę tylko jedno miejsce w którym mógłby on leżeć: w lewym górnym rogu. Chociaż ja zastanowiłabym się nad dużą kanapą i fotelem a w róg między nimi można by było postawić np. lampę lub wysokiego kwiatka. Przy kanapie postawiłabym niski stolik na kawę czy ciasto. Na przeciwko kanapy/narożnika szafkę RTV i tam byłby telewizor (choć nie wiem czy to nie za duża odległość kanapy od telewizora. Pod oknem zostało by Ci jeszcze miejsce na stół i krzesełka, który byłby idealny na obiad z gośćmi :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-13 13:48 przez Marteczka91.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Ja bym się zastanowiła nad narożnikiem ustawionym tak, żeby jeden bok przylegał do górnej ściany, a drugi bok dzielił pokój na dwie części. wtedy sprzęt rtv idzie na lewą ścianę, a stół ustawiasz za narożnikiem, dzięki czemu i narożnik i stół mogą oglądać TV w razie czego, do tego więcej światła pada na część jadalnianą, a mniej na wypoczynkową, a TV zawieszony na ścianie to duża oszczędność miejsca. Sama mam dużą drewnianą komodę pod telewizorem, która jest cała wolna [pomijając telewizyjny sprzęt, który leży na niej pod telewizorem].

No tylko o ile się wszystko pomieści.

Cytat
Marteczka91
Na przeciwko kanapy/narożnika szafkę RTV i tam byłby telewizor (choć nie wiem czy to nie za duża odległość kanapy od telewizora.

Odległość ma być adekwatna do wielkości telewizora, a jej nie znamy, więc w sumie ciężko określić, natomiast sama telewizora na stolikiem na środku pokoju bym nie postawiła - jakoś trzeba podciągnąć kabel, a ja nienawidzę kabli walających mi się po podłodze.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-13 13:57 przez matra.

Cytat
matra
Ja bym się zastanowiła nad narożnikiem ustawionym tak, żeby jeden bok przylegał do górnej ściany, a drugi bok dzielił pokój na dwie części. wtedy sprzęt rtv idzie na lewą ścianę, a stół ustawiasz za narożnikiem, dzięki czemu i narożnik i stół mogą oglądać TV w razie czego, do tego więcej światła pada na część jadalnianą

Podoba mi sie ten pomysł :)
znalazłam też fajny salon w internecie, może będzie on dla autorki inspiracja.

pokój jest dość duży, ale nie aż tak żeby pomieścić narożnik i tak duży stół, przynajmniej moim zdaniem. U mnie w domu salon ma 9m dł i ok 4 szer i przy tych wymiarach znajduje się narożnik, tv i stół z 6 krzesłami (jest możliwe dostawienie) oraz witryna i komoda. Przy takiej ilości mebli jest w miarę przestrzennie, chociaż salon też wymaga pewnych zmian, planowany jest kominek i wymiana niektórych mebli. Ja Tobie zaproponowałabym jednak jakąś sofę zamiast tego narożnika, co Ty na to ?

zweryfikowana
Posty: 590
Ostrzeżenia: 1/5

Chcesz dać tu dużo elementów, więc uważaj na gabaryty mebli. Podoba mi się pomysł z przedzieleniem pokoju narożnikiem. Jednak wymierz sobie wszystko, bo może się okazać że jak ustawisz kanapę to będzie z tyłu za mało miejsca na część jadalnianą.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
Lena1515
pokój jest dość duży, ale nie aż tak żeby pomieścić narożnik i tak duży stół, przynajmniej moim zdaniem. U mnie w domu salon ma 9m dł i ok 4 szer i przy tych wymiarach znajduje się narożnik, tv i stół z 6 krzesłami (jest możliwe dostawienie) oraz witryna i komoda. Przy takiej ilości mebli jest w miarę przestrzennie, chociaż salon też wymaga pewnych zmian, planowany jest kominek i wymiana niektórych mebli. Ja Tobie zaproponowałabym jednak jakąś sofę zamiast tego narożnika, co Ty na to ?

Zależy czy mówimy o narożniku tego typu:
czy tego typu:

Bo w wielkości różnica jest [swoją drogą ten drugi ma bardzo fajną opcję z tą wmontowaną półką, zwłaszcza dla kogoś, kto nie czyta wielu książek i/lub głównie wypożycza je z biblioteki, można sobie regał na książki podarować.
Mnie bardziej przeraża widok stołu na 10 [!] osób. Wybrałabym raczej stół na 4-6 osób z możliwością rozłożenia, wtedy krzesła można dobrać np z kuchni, lub zwykłe rozkładane z jakiegoś schowka, nie zajmują wiele miejsca. Traci się na efekcie wizualnym, a zyskuje miejsce i to sporo miejsca, no ale priorytet to już trzeba samemu ustalić.

Cytat
Marteczka91
Cytat
matra
Ja bym się zastanowiła nad narożnikiem ustawionym tak, żeby jeden bok przylegał do górnej ściany, a drugi bok dzielił pokój na dwie części. wtedy sprzęt rtv idzie na lewą ścianę, a stół ustawiasz za narożnikiem, dzięki czemu i narożnik i stół mogą oglądać TV w razie czego, do tego więcej światła pada na część jadalnianą

Podoba mi sie ten pomysł :)
znalazłam też fajny salon w internecie, może będzie on dla autorki inspiracja.

Piękna inspiracja :)
Cytat
matra
Cytat
Lena1515
pokój jest dość duży, ale nie aż tak żeby pomieścić narożnik i tak duży stół, przynajmniej moim zdaniem. U mnie w domu salon ma 9m dł i ok 4 szer i przy tych wymiarach znajduje się narożnik, tv i stół z 6 krzesłami (jest możliwe dostawienie) oraz witryna i komoda. Przy takiej ilości mebli jest w miarę przestrzennie, chociaż salon też wymaga pewnych zmian, planowany jest kominek i wymiana niektórych mebli. Ja Tobie zaproponowałabym jednak jakąś sofę zamiast tego narożnika, co Ty na to ?

Zależy czy mówimy o narożniku tego typu:
czy tego typu:

Bo w wielkości różnica jest [swoją drogą ten drugi ma bardzo fajną opcję z tą wmontowaną półką, zwłaszcza dla kogoś, kto nie czyta wielu książek i/lub głównie wypożycza je z biblioteki, można sobie regał na książki podarować.
Mnie bardziej przeraża widok stołu na 10 [!] osób. Wybrałabym raczej stół na 4-6 osób z możliwością rozłożenia, wtedy krzesła można dobrać np z kuchni, lub zwykłe rozkładane z jakiegoś schowka, nie zajmują wiele miejsca. Traci się na efekcie wizualnym, a zyskuje miejsce i to sporo miejsca, no ale priorytet to już trzeba samemu ustalić.


fakt gości mamy raz na miesiąc praktycznie - nie częściej
to w sumie stół na 6 osób max - rozkładany musiałby być i krzesła można dostawić z kuchni też fakt :) to jest dobre rozwiązanie :)

wstępnie myslałam o narożniku, ale jestem w stanie przyjąc nawet kanape i fotele, jesli bedzie to wszystko ze sobą peiknie wyglądac :)
Cytat
emilkazet
Chcesz dać tu dużo elementów, więc uważaj na gabaryty mebli. Podoba mi się pomysł z przedzieleniem pokoju narożnikiem. Jednak wymierz sobie wszystko, bo może się okazać że jak ustawisz kanapę to będzie z tyłu za mało miejsca na część jadalnianą.

i to mnie martwi - pokoj ma pelnic wiele funkcji, za mało miejsca :/
niestety tak wygląda stare budownictwo ...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-13 14:23 przez lena-222.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5


Tu masz pierwsze lepsze przykładowe rozmieszczenie, pomijając styl i gabaryty.
Barek można ustawić w prawym górnym rogu lub z braku miejsca zrobić go w szafkach pod telewizorem [w zależności od tego co macie do przechowywania, nie wiem, płyty CD, DVD, książki, cokolwiek, bo tego nie uwzględniłaś]. Jeżeli decydowałabyś się na narożnik dzielący pokój na pół to zawsze można postawić za nim [przy ścianie] stojącą lampkę tego typu:
+ lampa sufitowa, która spokojnie oświetli cały pokój. Ogólnie zależy od żarówek, ja mam podobną do tej ze zdjęcia i mała daje bardzo mocne punktowe oświetlenie, co się sprawdza podczas czytania, a duża jest w stanie oświetlić cały pokój, choć żre prądu dużo.
Ewentualnie zawsze zostają kinkiety w innych punktach, które chcemy doświetlić.

Co do stołu - można wybrać okrągły rozsuwany, np tego typu: http://sprzedajemy.pl/stol-okragly-rozkladany-bialy,7323577
i oszczędność może być jeszcze większa.

Największą oszczędnością jest duża niska szeroka ława, której blat można rozsunąć i podnieść, ale jeśli stoi to przy kanapie [jako stół codzienny], to lepiej, żeby kanapa nie była zbyt niska i zapadająca się, typowo wypoczynkowa. Właściwie to u mnie jest takie rozwiązanie - przy ścianie kanapa, dalej ława, dwa fotele i za nimi pod drugą ścianą komoda z telewizorem - w razie czego fotele się wynosi lub odsuwa, tak samo odsuwa się stół od kanapy i dokłada krzesła dookoła. Takie uroki małych pomieszczeń.

tez planuje na wakacje rement pokoju scignelam sobie program i fajnie wszystko w 3D widac , masz tam tez katalogi z meblami, fajna sprawa

niezweryfikowana
Posty: 399
Ostrzeżenia: 4/5

Trochę projektów - http://www.projektujemy.meble.pl/proj,salon Kwestia dopasowania odpowiedniego zestawu, a można rzeczywiście dobrać coś optymalnie wyglądającego - kwestia pomieszczenia. I tutaj również radzę meble na wymiar.

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Salon specjalnych projektów nie wymaga - kwestia ustawienia wszystkiego pod własne wymagania.
Tj. tam gdzie znajdują się okna, drzwi. W zasadzie chodzi o po prostu o optymalne wykorzystanie powierzchni.
To wszystko.

na lewym boku naroznik
na przeciw telewizor
na dole (miedzy drzwiami) stol

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Osad z proszku do prania.