Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 68
Ostrzeżenia: 5/5

Jakie szambo wybrać?

12 kwi 2014 - 15:06:51

Jesteśmy w trakcie budowy domu i zastanawiamy się nad wyborem szamba. Nie mamy pojęcia na co zwracać uwagę... Będę wdzięczna za podpowiedzi.

niezweryfikowana
Posty: 114
Ostrzeżenia: 5/5

Jakie szambo wybrać?

12 kwi 2014 - 15:17:02

Zamiast szamba na waszym miejscu wybrałabym przydomową oczyszczalnię (coś takiego <moderacja>) Jest mniej szkodliwa dla środowiska i tańsza w utrzymaniu. Chociaż koszty zakupu są dość duże szybko się zwracają. Poza tym słyszałam że można starać się o dofinansowanie. My na razie mieszkamy w bloku i nie musimy się martwić wyborem ale planujemy powoli budowę domu i prawdopodobnie wybierzemy oczyszczalnię drenażową jak przyjdzie co do czego:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-22 13:48 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 124
Ostrzeżenia: 8/5

Jakie szambo wybrać?

25 cze 2014 - 10:44:50

Moim zdaniem zamiast szamba lepiej kupić przydomową oczyszczalnię ścieków. My zdecydowaliśmy się na biologiczną i teraz staramy się o dofinansowanie z gminy. Wielu naszych znajomych ma oczyszczalnie i bardzo sobie je chwalą. Zostalibyśmy przy szambie ale koszty wywozu sięgają już 200 złotych.

niezweryfikowana
Posty: 43
Ostrzeżenia: 6/5

Jakie szambo wybrać?

31 gru 2014 - 08:41:29

My zdecydowaliśmy się na zwykłe szambo i korzystamy z firmy, która zajmuje się wywozem szamba. Cennik za wywóz nieczystości płynnych ustala się konkretnie z daną firmą i powiem Ci, że nie wychodzi drogo. Zastanawialiśmy się nad przydomową oczyszczalnią, ale lepiej kalkuluje się zwykłe szambo i wynajęcie firmy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-13 14:34 przez moderator.

Jakie szambo wybrać?

31 gru 2014 - 09:03:08

Ja jestem za przydomową oczyszczalnią. Nie trzeba wywozić. Zawsze się zaoszczędzi te kilkaset złotych na rok.

niezweryfikowana
Posty: 49
Ostrzeżenia: 7/5

Jakie szambo wybrać?

15 kwi 2015 - 15:05:27

Chyba przydomowe oczyszczalnie mają coraz więcej zwolenników - to dobrze bo na pewno jest to lepsze rozwiązanie niż szambo. Naprawdę lepiej jest wydać więcej na początku by móc zaoszczędzić w przyszłości.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-13 14:34 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 5/5

Jakie szambo wybrać?

13 lut 2018 - 14:17:35

Pomyśl też nad kwestią wywozu szamba.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-13 14:33 przez moderator.

Jakie szambo wybrać?

27 lis 2021 - 10:45:56

Też kiedyś miałam z tym mały problem ale jak się w końcu okazało to jak najbardziej udało mi się wybudować fajne szambo. Polecam od razu świetny wpis https://ogrody24.pl/blog/post/jak-zabezpieczyc-przydomowa-kanalizacje-i-szambo-przed-zima aby wiedzieć jak zabezpieczyć przydomową kanalizację czy również szambo przed nadejściem zimy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak szybko sprzedać mieszkanie w Warszawie?