Obecnie rozmawiamy o:

Samochód.

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

mieszkanie dla młodych

09 kwi 2014 - 13:57:56

witam czy ktoś się orientuje może o co chodzi w tym kredycie na mieszkanie "mieszkanie dla młodych "

mieszkanie dla młodych

09 kwi 2014 - 14:04:09

Program "Mieszkanie dla młodych"

Kupno mieszkania to spore wyzwanie finansowe dla każdego młodego człowieka. Dlatego od stycznia 2014 r. kupujący swoje pierwsze „M” będą mogli liczyć na pomoc państwa w ramach programu „Mieszkanie dla młodych”.
Pomoc będzie polegać na dofinansowaniu wkładu własnego. Rodziny, w których pojawi się trzecie dziecko własne lub przysposobione, będą mogły dodatkowo dostać pomoc na wcześniejszą spłatę części kapitału kredytu. Ponadto osoby, które rozpoczną w przyszłym roku budowę pierwszego własnego mieszkania (lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego) będą mogły na nowych zasadach skorzystać z tzw. częściowego zwrotu VAT na materiały budowlane.

Jakie warunki trzeba spełnić?

nie można posiadać innego mieszkania (także w przeszłości)
wiek do 35 lat (w przypadku małżeństw decyduje wiek młodszego małżonka)
zakup na rynku pierwotnym lokalu mieszkalnego do 75 m2 lub domu jednorodzinnego do 100 m2, albo odpowiednio do 85m2 i 110 m2 - jeżeli nabywca wychowuje min. 3 dzieci
zaciągnięty kredyt na co najmniej 50% ceny mieszkania, na co najmniej 15 lat
cena mieszkania nie może przekroczyć wskaźnika określonego dla danej lokalizacji (szczegóły patrz: „Pytania i odpowiedzi”)
Na jakie dofinansowanie można liczyć?

dopłata do 50 m2 (nie więcej niż powierzchnia kupowanego mieszkania)
10% dopłaty do wkładu własnego dla osób samotnych i małżeństw bez dzieci
15% dopłaty do wkładu własnego dla osób i małżeństw wychowujących co najmniej jedno dziecko
dodatkowe 5% na wcześniejszą przedterminową spłatę części kapitału kredytu dla osób, którym w ciągu 5 lat od dnia zakupu mieszkania urodzi się lub zostanie przysposobione trzecie (lub kolejne) wychowywane dziecko
dopłata liczona w odniesieniu do wskaźnika określonego dla danej lokalizacji (szczegóły patrz: „Pytania i odpowiedzi”)
info ze strony rodzina.gov.pl
Polecam korzystać z google.pl

mieszkanie dla młodych

09 kwi 2014 - 14:08:46

Tylko dotyczy to ofert na rynku pierwotnych więc jeśli chcesz kupić np mieszkanie od jakiejś babci to niestety dofinansowania nie dostaniesz... a mieszkania nowe kosztują ok 300tys plus wykończenie z jakieś 100tys (bo mieszkania są w stanie surowym)

mieszkanie dla młodych

09 kwi 2014 - 21:58:11

Teraz mieszkania na rynku pierwotnym zazwyczaj są tańsze niż z rynku wtórnego, wykończenie nie kosztuje 100 tys no chyba że ktoś urządza 200 metrów w luksusie a nawet kupując z rynku wtórnego zazwyczaj też robi się remont i urządza mieszkanie "pod siebie".

mieszkanie dla młodych

09 kwi 2014 - 22:07:31

Cytat
Pajcia
Teraz mieszkania na rynku pierwotnym zazwyczaj są tańsze niż z rynku wtórnego, wykończenie nie kosztuje 100 tys no chyba że ktoś urządza 200 metrów w luksusie a nawet kupując z rynku wtórnego zazwyczaj też robi się remont i urządza mieszkanie "pod siebie".

Pomijając całą resztę jestem ciekawa jakim cudem chcesz luksusowo wykończyć mieszkanie za 500 zł za metr :D

mieszkanie dla młodych

09 kwi 2014 - 22:17:22

Czemu tak dosłownie wszystko bierzesz do siebie? To co napisałam miało znaczyć ze jednak 100 tys. to bardzo dużo na urządzenie mieszkania a zazwyczaj młodzi ludzie kupują mieszkania 40-60 metrów.

mieszkanie dla młodych

09 kwi 2014 - 22:28:47

Cytat
Pajcia
Czemu tak dosłownie wszystko bierzesz do siebie? To co napisałam miało znaczyć ze jednak 100 tys. to bardzo dużo na urządzenie mieszkania a zazwyczaj młodzi ludzie kupują mieszkania 40-60 metrów.

Nie biorę wszystkiego dosłownie, ale to akurat tak. I jeśli młodzi ludzie nie chcą wymieniać wszystkiego za 5 lat to niestety wykończenie może zamknąć się w kwocie raczej bliższej niż dalszej 100 tys. Podłogi, drzwi, kuchnia, sprzęty do niej, łazienka, po prostu worek bez dna.

mieszkanie dla młodych

09 kwi 2014 - 22:30:41

dokładnie tylko mieszkania od tzw deweloperów.

mieszkanie dla młodych

09 kwi 2014 - 22:37:07

Cytat
nielubiegrzybow
Cytat
Pajcia
Czemu tak dosłownie wszystko bierzesz do siebie? To co napisałam miało znaczyć ze jednak 100 tys. to bardzo dużo na urządzenie mieszkania a zazwyczaj młodzi ludzie kupują mieszkania 40-60 metrów.

Nie biorę wszystkiego dosłownie, ale to akurat tak. I jeśli młodzi ludzie nie chcą wymieniać wszystkiego za 5 lat to niestety wykończenie może zamknąć się w kwocie raczej bliższej niż dalszej 100 tys. Podłogi, drzwi, kuchnia, sprzęty do niej, łazienka, po prostu worek bez dna.

Nie zgodzę się w żadnym wypadku że urządzenie niedużego mieszkania kosztuje 100 tys. Zazwyczaj liczy się że koszt urządzenia mieszkania to 1 tys na metr kwadratowy i to w dość dobrym standardzie. Chyba że ktoś naprawde chcę wszystko super extra najdroższe to ok. Ale wątpie żeby ktoś kupując małe mieszkanko robił w nim niewiadomo co.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-09 22:38 przez Pajcia.

mieszkanie dla młodych

14 kwi 2014 - 11:59:54

jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem NOWEGO mieszkania, to czemu nie skorzystać ;)
niestety realia są takie że mało którego młodego człowieka stać na nowe mieszkanie, z rynku pierwotnego.

niezweryfikowana
Posty: 113
Ostrzeżenia: 6/5

mieszkanie dla młodych

17 kwi 2014 - 18:13:16

Też tak uważam, jest to ulga przede wszystkim dla tych którzy planowali zakup nowego mieszkania. Reszta kupi mieszkanie z rynku wtórnego. Warto odwiedzić tą witrynę http://www.ehipoteka.com.pl/kalkulatory-kredytowe/kalkulator-kredytu-hipotecznego-zloty-czy-waluta.html i przeliczyć sobie dokładnie koszta.

mieszkanie dla młodych

25 kwi 2014 - 13:13:49

Ja korzystałam z programu MdM - teraz mogę cieszyć się nowiuśkim, wspaniałym mieszkaniem. Bez tej pomocy nie mogłabym sobie pozwolić na zakup mieszkania. Czy masz szansę otrzymać dofinansowanie dowiesz się jak wejdziesz na stronę <spam>. Warto poszukać informacji - to nic nie kosztuje, a może się okazać że dostaniesz spore dofinansowanie!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-22 15:19 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 115
Ostrzeżenia: 5/5

mieszkanie dla młodych

14 maj 2014 - 06:47:42

Myślę, że program jest dobry - ale warto jest wiedzieć, że obejmuje on jedynie mieszkania na rynku pierwotnym a to jest jednak pewne ograniczenie. Niemniej obecnie w Polsce powstaje coraz więcej nowych inwestycji na tym gruncie co widać na przykład na tej stronie: http://targimieszkaniowe.net/ - są to jedyne takie targi nieruchomości w sieci tak więc bez wychodzenia z domu możecie sobie przejrzeć ofertę praktycznie wszystkich wystawców w Polsce.
Pozdrawiam.

mieszkanie dla młodych

14 maj 2014 - 07:47:44

Mnie nie podoba się ten program, bo jest ewidentnie ułożony pod deweloperów, a nie pod młodych. Teraz dużo mieszkań świeżo wybudowanych stoi pustych (bo są za drogie... ), więc trzeba napędzić rynek, z tego co pamiętam to w poprzednich edycjach dostawało się dofinansowanie także dla mieszkanie z rynku wtórnego, które powiedzmy sobie szczerze - są tańsze. Gdybym miała wybierać mieszkanie z rynku wtórnego a mieszkanie w budynku deweloperskim oczywiście wybrałabym 1! Wiem, że w większości kamienic/bloków trzeba zrobić generalny remont mieszkania, ale zazwyczaj znajdują się w centrach miast, a nie na przedmieściach jak przeważnie deweloperskie, gdzie wszędzie, nawet po bułkę trzeba jechać samochodem, a o materiałach użytych na te budynki to nawet szkoda mówić...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-14 07:51 przez sssonia.

niezweryfikowana
Posty: 97
Ostrzeżenia: 2/5

mieszkanie dla młodych

14 maj 2014 - 08:22:05

Mieszkanie dla młodych to całkiem interesujący sposób. Ma kilka minusów jak obowiązujące limity, odpowiedni wiek, nowe mieszkanie i jeszcze kilka o których można np poczytać tutaj http://doplatamdm.pl/
Ale fakt jest taki, że lepsza takie pieniądze niż żadne.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

toaleta