Obecnie rozmawiamy o:

copywriting seo

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 126
Ostrzeżenia: 8/5

Inteligentny dom

25 mar 2014 - 23:07:20

Warto kupić inteligentny dom ? Warto w to inwestować?

Inteligentny dom

25 mar 2014 - 23:09:41

warto!ja kupiłam juz 2...

Inteligentny dom

25 mar 2014 - 23:11:04

opowiedz o tym, bo przecież nie kazdy jest w temacie..

niezweryfikowana
Posty: 58
Ostrzeżenia: 1/5

Inteligentny dom

25 mar 2014 - 23:12:17

Ja nie miałam doczynienia z takim inteligentnym domem ale ostatnio czytałam tutaj ciekawy artykuł [Moderacja - nieopłacona reklama] wydaje mi się że trochę Ci podpowie. Jak dla mnie to fajne bajery ale chyba cena za duża.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-20 12:35 przez moderator.

Inteligentny dom

25 mar 2014 - 23:16:22

tynusia18 Tobie płacą za reklamę tej strony???
sorki już powęszyłam,jedna osoba,dwa konta i reklamy tych samych stron...Nie szkoda wam czasu?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-25 23:20 przez ynia88.

Inteligentny dom

26 mar 2014 - 11:04:59

Tanio to tam nie jest.
CO do pytania Biedroneczki to warto o ile taka "inteligencja" budynku będzie przemyślana. Warto sterować tym co faktycznie może dać oszczędności jak np. ogrzewanie (obniżanie temperatury gdy nie ma nas w domu) zamykanie rolet (zimą zmniejsza straty ciepła, latem ogranicza nagrzewanie się budynku), do tego ewentualnie monitoring zalania pomieszczeń i sterowanie oświetleniem zewnątrz budynku, podjazdem. Reszta to gadżety. Za kilka tysięcy można zrobić to sensownie w oparciu o smart 868:



Smart 868 do samodzielnego montażu

Inteligentny dom

31 mar 2014 - 23:35:42

Cytat
antrepl
Cytat
biedroneczka44
Warto kupić inteligentny dom ? Warto w to inwestować?

biedroneczka44, jeżeli na system inteligentnego domu (ID) patrzysz pod kątem podniesienia komfortu, bezpieczeństwa i obniżenia kosztów (np. za ogrzewanie) to jak najbardziej warto. System ID integruje wszelkie urządzenia elektryczne i grzewcze w jeden, samodzielnie działający organizm. Dzięki temu dom żyje własnym życiem. Przykładowo, jeśli pęknie Ci rura, to system zamknie główny zawór wody, aby nie dopuścić do zalania mieszkania/domu. Jeśli pada deszcz, a masz otwarte okno, to system opuści rolety, żeby Ci nie napadło do środka. Jeśli masz zautomatyzowane podlewanie trawnika, to ID nie dopuści do włączenia podlewania, jeśli pada deszcz (bo po co :)). Podobnie w przypadku wilgotnej gleby. Możliwości systemu inteligentnego domu jest mnóstwo, a ograniczeniem na dobrą sprawę jest tylko wyobraźnia.

Systemy wbrew pozorom nie są takie drogie, zwłaszcza te bezprzewodowe, bo nie wymagają przeprowadzania remontów i położenia nowych przewodów. Systemy bezprzewodowe integrują się z już istniejącą instalacją elektryczną. Dodatkowo, mnogość producentów systemów także spowodowała spadek cen. Radziłbym Ci patrzeć na systemy znanych producentów. Inteligentny dom ma służyć na długie lata, więc ważne jest, aby wsparcie techniczne i sprzętowe nie zakończyło się po kilku latach. W przypadku systemu przewodowego, polecam te oparte na systemie KNX. Jeśli myślisz o systemie bezprzewodowym to polecam Fibaro oparty na protokole z-wave. Jest to polski system, ale obecnie sprzedawany już w ponad 20 krajach na świecie. Jest bardzo ceniony na świecie, wygrał bardzo wiele nagród, a dodatkowo co chwilę wchodzą jakieś nowości. Ostatnio na największych targach elektronicznych CES zaprezentowali najmniejszy na świecie czujnik ruchu (wielkości piłeczki golfowej).

Zachęcam do odwiedzenia naszego bloga o inteligentnych domach: <moderacja> Znajdziesz tam różne poradniki i artykuły, np. co to jest inteligentny dom, czym należy kierować się przy zakupie systemu, jakie są różnice pomiędzy systemami, itp.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, to śmiało pisz. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania związane z inteligentnymi domami. W razie czego możemy sporządzić Ci bezpłatną wycenę, więc będziesz wiedziała, ile taki system będzie Cię kosztował.

Pozdrawiamy serdecznie

Jeśli wyjedziesz, a masz automatycznie opuszczane rolety i wyłączą prąd stoisz pod domem i kwitniesz:)
No chyba że masz baterie słoneczne które produkują prąd,koszt około 60000zł, albo wiatrak jeszcze drożej. Niestety w naszym kraju puki co na inteligentny czytaj oszczędny dom mogą pozwolić sobie tylko bogaci



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-08 10:27 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 791
Ostrzeżenia: 2/5

Inteligentny dom

01 kwi 2014 - 00:04:16

TAK :)
mój 'były' dom był właśnie z tych inteligentnych :P
wygodna ogromna, pewność bezpieczeństwa zapewniona itd. same plusy :)
jeśli masz konkretne pytania, pisz :)

niezweryfikowana
Posty: 34
Ostrzeżenia: 3/5

Inteligentny dom

01 paź 2014 - 06:00:10

A co powinno wchodzić w skład takiego inteligentnego domu?

niezweryfikowana
Posty: 141
Ostrzeżenia: 1/5

Inteligentny dom

08 paź 2014 - 10:13:54

Pewnie,ze warto ! Ale polecałabym raczej kupno takiego mieszkania niż budowę, która wymaga jednak poświęcenia dużej ilości swojego czasu...
ktualnie powstają w Warszawie. Wśród nich są również inteligentne domy.
Poza tym szczerze to czasami kupno domu jest o wiele tańsze niż zakup działki i samodzielna budowa.
Sama przeszłam przez generalny remont i nie wiem czy zdecydowałabym się obecnie na budowę ;)
Jednak jest to poważne przedsięwzięcie...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-27 13:50 przez moderator.

Inteligentny dom

16 sty 2015 - 18:14:05

chetnie poczytam

Inteligentny dom

21 sty 2015 - 09:32:41

Cytat
runka
Moim zdaniem w skład inteligentnego domu powinien wchodzić m.in monitoring....

Zgadzam się w 100%. Moim zdaniem monitoring to podstawa. Według mnie najkorzystniejszy jest monitoring IP - żebyśmy w każdej chwili mieli podgląd na żywo. U siebie posiadam kamery zewnętrzne IP, są niedrogie w porównaniu do cen niektórych kamer, a jakość mają bardzo dobrą. Kupiłam je na allegro od dmtrade, ale na stronie sklepu jest szeroka oferta monitoringu, można skompletować całe zestawy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-27 13:51 przez moderator.

Inteligentny dom

21 sty 2015 - 09:39:03

ciekawy temat do poczytania :)

niezweryfikowana
Posty: 12
Ostrzeżenia: 1/5

Inteligentny dom

20 lut 2015 - 00:24:33

O inteligentnym domu też nie słyszałam za wiele. Ale jeśli chodzi o dom i budowe to ja np jestem za tym by budować domy przyjazne środowisku i czytałam ostatnio o odnawialnych źródłach energii, o tym jak można taki dom zbudować i co można dać co może być korzystne i dla nas i dla ekologii.



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-27 13:51 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 30
Ostrzeżenia: 1/5

Inteligentny dom

22 mar 2015 - 20:03:21

Cytat
Listerka2
A co powinno wchodzić w skład takiego inteligentnego domu?

Mi się wydaje, że wiele osób myli inteligentne domy z energooszczędnymi to się wiąże, ale nie do końca. Inteligentne domy to takie, które mają zainstalowane specjalistyczne systemy które zamykają Ci drzwi czy ustawiają temperaturę. Jaki jest koszt to pewnie zależy jak bardzo rozbudowany system ktoś chce zakupić i tyle w temacie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-27 13:52 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ozdobne klucze