Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Inteligentny dom

07 lip 2016 - 19:34:24

U nas takimi tematami zajmuje się mój narzeczony, mi pozostaje tylko wystrój i dodatki do domu. ogrzewanie, ocieplanie - nie jest w moich obowiązkach.

niezweryfikowana
Posty: 19
Ostrzeżenia: 1/5

Inteligentny dom

26 lip 2016 - 14:36:56

Z mężem postanowiliśmy założyć system sterowania światłem i monitoring w domu, który budujemy. Mój brat korzystał z firmy Vigaldo i jest bardzo zadowolony. Ktoś zna tą firmę?

zweryfikowana
Posty: 639
Ostrzeżenia: 1/5

Inteligentny dom

11 paź 2016 - 16:54:13

poszukuje informacji na temat ogrzewania z amerigas, nie wiemy co ze zbiornikiem, jak można go wydzierzawić, kto dba o dostawy gazu?

niezweryfikowana
Posty: 19
Ostrzeżenia: 6/5

Inteligentny dom

31 paź 2016 - 23:49:27

Cytat
Beata_99
Z mężem postanowiliśmy założyć system sterowania światłem i monitoring w domu, który budujemy. Mój brat korzystał z firmy Ivel i jest bardzo zadowolony. Ktoś zna tą firmę?

Jeśli chodzi o monitoring to jak najbardziej kojarzę. Szczególnie warto podkreślić, że profesjonalnie doradzają co wybrać, a to jest naprawdę w takiej sytuacji bardzo pomocne. Nie wiem czy masz namiar jak nie to wejdź sobie tutaj

niezweryfikowana
Posty: 82
Ostrzeżenia: 15/5

Inteligentny dom

19 lut 2019 - 07:56:59

Aktualnie jesteśmy na etapie budowy domu oraz zdecydowaliśmy się na kilka takich rozwiazań! Nie da się jednak tak łatwo powiedzieć ile to kosztuje. Określenie jednoznacznej kwoty poniesionych kosztów za instalacje inteligentnego domu nie jest łatwe, bo są rózne rozwiązania, a tym samym i ceny systemów będą różne. Dużo zależy od wielkosci domu, ogrzewania jakie w nim jest.... Od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych..... Zwrot jednak jest w tym przypadku dość szybki.

Zastanawiamy się nad zamontowaniem monitoringu ip, od tego producenta: https://www.napad.pl/producenci/hikvision Macie moze takie kamery?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-11-23 07:29 przez pania344.

Inteligentny dom

31 sie 2022 - 17:23:02

ja bym wolala kupic zwykly a udogodnienia smart montowac sama po swojemu, tak mam czujniki monitoring i oswietlenie z lanberga

niezweryfikowana
Posty: 853
Ostrzeżenia: 9/5

Inteligentny dom

14 lis 2022 - 09:36:39

HA, Domoticz i inne temu podobne tematy jeśli chcesz się pobawić, jakiś projekt na studia to czemu nie. Jak myślisz o prawdziwej automatyce do domu/mieszkania to moim skromnym zdaniem na ten moment jedynie Loxone jest sensownym wyborem, naprawdę można tam spiąć wszystko, i działa jak się należy.

Na pewno dobrze będzie zastanowić się nad odpowiednim systemem monitoringu:
https://portalnieruchomosci.com/monitoring-do-domu-uniarch-dlaczego-warto-go-wybrac/

Na stronie jest kilka informacji o systemie uniarch.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak zapobiec przeciążeniom instalacji