Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 16
Ostrzeżenia: 5/5

Inteligentny dom

26 sty 2016 - 15:43:58

Cała instalacja bywa dość droga, ale poszczególne elementy mogą być całkiem opłacalne, pozwalają zaoszczędzić i zwiększyć bezpieczeństwa. Za niektórymi rozwiązaniami można się rozejrzeć gdzie do tej pory kupiłam kamery i czujniki bezprzewodowe.
<moderacja>reklama



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-20 12:55 przez moderator.

Inteligentny dom

29 sty 2016 - 15:40:39

Niby fajnie, dużo usprawnień i unowocześnień, ale mi się jednak wydaje że im bardziej chcemy przekombinować z tym ułatwianiem to nie do końca na dobre to wychodzi...im bardziej skomplikowane funkcje tym większe prawdopodobieństwo usterki..

Inteligentny dom

07 mar 2016 - 10:10:38

Cytat
Mustaine
Cała instalacja bywa dość droga, ale poszczególne elementy mogą być całkiem opłacalne, pozwalają zaoszczędzić i zwiększyć bezpieczeństwa.
To prawda, można ograniczyć się do poszczególnych elementów czy też zestawów, wydać te parę tysi i również mieć w w jakimś zakresie inteligentny dom (np. taki zestaw startowy radio-światło kosztuje ok. 3 tys zł: <moderacja>link. Oczywiście fajnie byłoby mieć pełen wypas domowej "inteligencji" (o ile to kogoś kręci), ale kosztuje to krocie, więc czemu nie poprzestać na tym, co będzie najczęściej wykorzystywane.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-22 10:56 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 19
Ostrzeżenia: 1/5

Inteligentny dom

21 mar 2016 - 10:07:31

Mam w domu instalacje do sterowania światłem od firmy Vigaldo i jestem z niego bardzo zadowolona. Kiedy nikogo nie ma w domu to lekko świeci, żeby ktoś z zewnątrz myślał, że jednak są domownicy. A jak wracam, to wtedy zapala się na normalnym poziomie. Wychodzę z pokoju to gaśnie :)

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 7/5

Inteligentny dom

29 mar 2016 - 14:43:58

Wiecie co jest bardzo fajnym dodatkiem do mieszkania, który jest wygodny i może ułatwić Wam sprzątanie? Ten oto maly robocik


Mam aktualnie taki sprzęcik marki Hoover i jestem z niego niesamowicie zadowolona. Nie był tani ale i tak jest to mniejszy koszt nić ten jaki trzeba było ponieść kilka lat temu. Za to działanie super. Usuwa dokładnie wszystkie paprochy z dywanu . Sam się włącza, pamięta już drogę po mieszkaniu. Na jednym naładowaniu spokojnie odkurza cały dom. Mam dwa zwierzaki ( psa i kota). Na początku były zaciekawione co jeździ ale obecnie już na to nie reagują.

niezweryfikowana
Posty: 28
Ostrzeżenia: 6/5

Inteligentny dom

07 kwi 2016 - 09:32:07

Dziewczyny nie ma co reklamować konkretnych sprzętów, bo każdy pewnie będzie szukał czegoś konkretnie pod swoje zapotrzebowanie. Główne pytanie wątku było o to czy dom inteligentny warto kupić czy też zbudować. JA osobiście uważam, że tak. Odsyłam do artykułu w temacie <moderacja>link



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-22 10:56 przez moderator.

Inteligentny dom

07 kwi 2016 - 23:31:51

Ja osobiscie zastanawiam sie nad jakims sposobem na zmniejszenie kosztow ogrzewania na przyszly sezon. Dom zostal pobudowany 5 lat temu wiec jest ocieplony itp. Ostatnio widzialem <moderacja>link i zainteresowalo mnie zastosowanie tego u siebie w domu. Ma ktos z Was moze takie rozwiazanie u siebie i wypowie sie? Dzieki :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-22 10:55 przez moderator.

Inteligentny dom

20 kwi 2016 - 08:52:36

Ciekawe rzeczy tutaj poszecie :)

niezweryfikowana
Posty: 17
Ostrzeżenia: 5/5

Inteligentny dom

20 kwi 2016 - 12:49:07

Hm... może rzeczywiście trzeba będzie o takim wyjściu pomyślec w przyszłości ;)

Inteligentny dom

22 kwi 2016 - 10:32:13

Inteligentny dom to naprawdę obszerny temat :) Zapraszamy na największego w Polsce bloga poświęconego tej tematyce. Na blogu m.in. artykuły o tym jak wykorzystać możliwości inteligentnego domu w salonie, sypialni, kuchni, czy też w pokoju dziecięcym. Poza tym można poczytać o oszczędnościach, bezpieczeństwie oraz wygodach jakie oferują takie systemy oraz wiele innych ciekawych tematów.

Serdecznie zapraszamy: <moderacja>link



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-22 10:55 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 2
Ostrzeżenia: 1/5

Inteligentny dom

26 kwi 2016 - 09:24:57

Wiata śmietnikowa. Przy domu można śmiało sobie ogarnąć takie coś bardzo poprawia jakość domu i otoczenia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-31 15:05 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 19
Ostrzeżenia: 1/5

Inteligentny dom

31 maj 2016 - 15:02:12

Instalacja inteligentnego budynku jest bardzo przydatna. Regulowane elektrycznie żaluzje, ustawianie oświetlenia. Takie niby nieznaczące rzeczy bardzo ułatwiają życie. Mam w domu systemy od firmy Vigaldo i uważam, że to bardzo duży przywilej ;)

Inteligentny dom

15 cze 2016 - 15:04:35

Według mnie taki system to świetna sprawa, sama z takiego korzystam – mam w domu i w ogrodzie i jakoś nie wydaje mi się, żeby tego było za dużo. Może jest to kwestia sterowników albo firmy, która montowała system. Ja korzystałam z Majca technology i nie mam żadnych problemów z działaniem systemu.

niezweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 2/5

Inteligentny dom

21 cze 2016 - 20:14:14

Moim zdaniem warto zainwestować w system inteligentnego domu. Jest to fajne rozwiązanie, ze względu na bezpieczeństwo, wygodę i oszczędność. Z mężem przymierzamy się do zainstalowania takiego systemu. Jak na razie jesteśmy na etapie poszukiwać, na chwilę obecną System Fiabro- http://www.katen.pl/fibaro-warszawa/ najbardziej nam się podoba. Nie trzeba kuć ścian, instalacja przebiega sprawnie, bez innych uciążliwości. System pozwala na monitorowanie domu przez smartforna, tablet, komputer.

niezweryfikowana
Posty: 19
Ostrzeżenia: 1/5

Inteligentny dom

01 lip 2016 - 08:39:39

Mam w domu niedawno zainstalowany system sterowania światłem od formy Vigaldo. Bardzo jestem z niego zadowolona, sprawuje się świetnie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak zrobić kwiaty z papieru