Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 13
Ostrzeżenia: 2/5

Inteligentny dom

05 maj 2015 - 13:08:43

Moim zdaniem podstawowym elementem inteligentnego domu jest dobry domofon. Teraz produkują takie z wbudowana kamerka, która monitoruje teren nie tylko przed furtką. Świetna sprawa. Moja sąsiadka ma takie coś z oferty Fermax i jest bardzo zadowolona, tym bardziej, że ma dzieci, które moga same śledzić kogo wpuszczaja na teren posesji.

niezweryfikowana
Posty: 30
Ostrzeżenia: 5/5

Inteligentny dom

08 maj 2015 - 18:25:23

Niezłe.. muszę pomyśleć nad czymś takim i w przyszłośći może kupie? na razie jestem na etapie wyposażania domu. szukam odpowiedniej, dużej lodówki. dzięki temu zestawieniu [Moderacja - nieopłacona reklama] wiem, na które zwrócić baczniejszą uwagę. Moge porównać interesujące mnie modele lodówek i wybrać idealną.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-15 09:34 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 31
Ostrzeżenia: 1/5

Inteligentny dom

11 maj 2015 - 21:00:11

Moim zdaniem w każdym nowoczesnym domu powinna być przydomowa oczyszczalnia biologiczna taka jak tu [moderacja - nieopłacona reklama] Dzieki temu można zaoszczędzić sporo kasy i dbac o środowisko. ja od jakiegoś czasu rozważam wymienienie szamba na POŚ i chyba się zdecyduję bo przez to ze robi się coraz cieplej w moim ogrodzie nie da się siedzieć - zapachy z szamba :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-02 07:29 przez moderator.

Inteligentny dom

16 cze 2015 - 11:11:09

. Ja myślę, że warto. Mieszkanie w takim domu to naprawdę wygoda. Dobrze jest mieszkać w miejscu, które jest intuicyjne, przyjazne, spełniające nasze wszystkie oczekiwania. Inteligentny dom trochę nas kosztował, ale efekt wart był wydanych pieniędzy. Mam bardzo dobre doświadczenia z firmą, której zleciliśmy ten projekt. Majca technology. Polecam z czystym sumieniem.

Inteligentny dom

16 cze 2015 - 11:16:41

Inteligentne domy:) ZAniedługo wymyslą domy które będą gadać :) Gadające dinteligentne domy :)

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 1/5

Inteligentny dom

23 cze 2015 - 11:51:19

My też mamy wideodomofon, ale niestety do Inteligentnego Budynku to jeszcze daleko. :) Ostatnio trafiłam na ten film:

i bardzo spodobały mi się możliwości, jakie daje taki system. Najbardziej przemawia do mnie fakt, że rośliny w moim ogrodzie byłyby zawsze podlany kiedy trzeba a trawa zawsze równo przystrzyżona. Marek - mój chłopak jest strasznym gadżeciarzem, więc już w ogóle oszalał, jak zobaczył co ten system potrafi.

Inteligentny dom

25 cze 2015 - 08:39:26

do domu integralnego polecam grzejniki viessmann bo są bardzo wydajne i można je dostosować do swoich potrzeb. Lubię bardzo domy inteligentne ponieważ można zaoszczędzić dużo czasu dzięki takim zastosowaniom.

Inteligentny dom

25 cze 2015 - 09:43:18

Wow taki dom to coś:)

niezweryfikowana
Posty: 32
Ostrzeżenia: 5/5

Inteligentny dom

28 lip 2015 - 15:53:06

Tylko trzeba sobie odpowiedzieć czy aby tego typy dom jest nam potrzebny? Wiele tych rozwiązań to nic innego jak jakieś dodatkowe bajery, których pewnie nie będziemy stosować na co dzień. Jedyne słuszne rozwiązania to monitoring czy tego typu zabezpieczenie ostatnio na stronie www ivel oglądaliśmy zestawy i powiem Wam, że ceny tego typu zabezpieczeń strasznie potaniały, ale to akurat uważam za plus.

Inteligentny dom

05 sie 2015 - 15:59:34

Inteligenty dom to nowoczesność dzięki której możemy ułatwić sobie w dużym stopniu życie, niestety systemy inteligentnego budynku są na razie bardzo wysokie jednak coraz więcej osób na to się decyduje, głównie przy budowie nowego domu. Systemy inteligentne mogą zarządzać u nas ogrzewaniem, oświetleniem, systemem alarmowym, otwieraniem okien, zarządzaniem podlewania ogrodu czy też zasuwaniem i rozsuwaniem rolet i wieloma innymi funkcjami. Podejrzewam że w przyszłości te systemy będą jeszcze bardziej się rozbudowywać i staną się coraz bardziej popularne. W tym momencie najpopularniejszym systemem jest KNX oraz extra free firmy Zamel.

Inteligentny dom

30 wrz 2015 - 23:06:28

Też słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat KNX. Moi znajomi mają u siebie właśnie ten system i chyba całą instalacje wykonywała firma Inteligentny Budynek z Warszawy. W każdym razie są bardzo zadowoleni, ale niestety nie każdy może sobie na to pozwolić. Ja na przykład mieszkam w bloku, więc niestety u mnie to raczej odpada ;)

niezweryfikowana
Posty: 29
Ostrzeżenia: 2/5

Inteligentny dom

03 gru 2015 - 10:47:40

Ja z kolei interesowałam się system knx na południu Polski i tak trafiłem na firmę Majca Technology, która wykonuje tego rodzaju instalacje w Krakowie. Mają dobre opinie, więc wszystko wskazuje na to, że skorzystam z ich usług.

niezweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 1/5

Inteligentny dom

07 gru 2015 - 13:48:03

Hej, jeśli interesują Was takie domy, to warto zajrzeć pod ten link, jest tam dużo informacji ;)

niezweryfikowana
Posty: 19
Ostrzeżenia: 1/5

Inteligentny dom

10 gru 2015 - 13:49:54

Dobry inteligentny system można dostać w firmie Vigaldo. Sam mam w domu zainstalowany system sterowania żaluzjami za pomocą specjalnego pilota. Bardzo ułatwia to życie i jest wygodne.

niezweryfikowana
Posty: 66
Ostrzeżenia: 8/5

Inteligentny dom

22 sty 2016 - 13:33:58

Uważam że wideodomofon w domu to podstawa. Od 2 lat mam ten http://maxitec.pl/videodomofony/videodomofon-reer-vi-310-2v1-black-2003.html i teraz jestem spokojna, bo zawsze wiem, kto dzwoni do moich drzwi :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jaka firanka do sypialni