Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 865
Ostrzeżenia: 1/5

Panele :/

26 lut 2014 - 13:03:01

Czym myjecie panele??


ja już nie wiem czym je myć, by nie robiły się matowe... widać na nich każde przejechanie mopa,a później ślady stóp ! Nawet jak na kolanach je umyje jest tak chodź bym ich nie myła :/

Wypróbowałam już:
- mop płaski z mikrofibry
- samą wodą
- wodą z płynem do naczyń
- wodą z płynem do podłóg (z 8 rodzi wypróbowałam)
- wodą z płynem do płukania (wyczytałam to gdzieś na forum)
- wodą z octem
Może problem tkwi w panelach jakiś bubel mi wcisnęli ?!

Panele :/

26 lut 2014 - 13:06:36

miałam to samo na starym mieszkaniu, wyglądały ciągle jak brudne bo wszedzie slady stóp albo wlasnie mopa :/ moze to jakas gorsza jakosc bo teraz w nowym mieszkaniu mam inne i nie ma tego problemu

Panele :/

26 lut 2014 - 13:08:38

nie wiem jak zaradzić śladom stóp i matowieniu, ale żeby mnie było widać zacieków po mopie trzeba myć je zgodnie z kierunkiem układania, tak jak słoje są na nie naniesione. Też długo miałam z tym problem i próbowałam wszystkiego co się da, aż w końcu wpadła mi w ręce książka Perfekcyjnej Pani Domu i tam była taka rada i faktycznie zadziałało. Kiepsko się tak myje, bo mam panele w poprzek pokoju, ale jest naprawdę skuteczne.
Jak znajdziesz sposób na odciski stup, to daj znać

Panele :/

26 lut 2014 - 13:08:54

A jaki masz odcień paneli?
Ja mam ciemną venge i mam ten sam problem:(
Jak miałam jasne nie było tego problemu.
Obecnie myję mopem obrotowym z dodatkiem zielonego pronto i jest w miarę ok ale musiałabym myć podłogi codziennie by było super.

Panele :/

26 lut 2014 - 13:12:06

ja mam podobnie ale najlepiej jest umyć mopem z mikrofibry samą wodą i dość długo poczekać, żeby naprawdę dobrze wyschły i wtedy jest ok :) i myć zgodnie z kierunkiem układania jak już tu napisała któraś Szafiarka :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-26 13:14 przez madzialukasik.

niezweryfikowana
Posty: 865
Ostrzeżenia: 1/5

Panele :/

26 lut 2014 - 13:15:45

kolor mniej więcej podobny do śliwa (ani jasne, ani ciemne) (takiego koloru najczęsciej meble są)

U mnie mycie tak jak są ułożone też nie daje efektu. (myje tak od początku )
A pastował może ktoś takie panele? chciałam spróbować, ale boje się, że efekt będzie jeszcze gorszy!

Panele :/

26 lut 2014 - 13:17:31

polecam starwax do pielęgnacji i mycia paneli do zakupu w castoramie bądź leroy merlin drogi ale przy myciu 2 x w tyg starcza na 3 miesiące. z płynami jest tak że trzeba stosować tak jak napisane na etykiecie więc jeśli 1 nakretka na 5 l wody to nie 2 czy 3 bo to nie pomoże a tylko zaszkodzi w efekcie dając smugi :)

niezweryfikowana
Posty: 865
Ostrzeżenia: 1/5

Panele :/

26 lut 2014 - 13:24:26

spróbuje tego starwax'u bo już nie mam pomysłu na te panele inaczej chyba bd musiała je wymienić bo szlak mnie trafia :/

Panele :/

26 lut 2014 - 13:33:55

Do mycia paneli niezawodne jest zwykłe mydło szare. Poprostu bomba!Najlepszym sposobem jest umycie szarym mydłem a pózniej wypastowanie mleczkiem do mebli.

Panele :/

26 lut 2014 - 13:36:38

woda z płynem do mycia szyb :)

niezweryfikowana
Posty: 228
Ostrzeżenia: 1/5

Panele :/

26 lut 2014 - 13:36:45

ja swoje myje płynem do szyb, dla mnie najlepszy z biedronki ;p maczam ściereczkę w gorącej wodzie, wyciskam i płynem, panele świecą się nie ma smug i później śladów ;)

Panele :/

26 lut 2014 - 13:39:07

Cytat
niewywrotna
nie wiem jak zaradzić śladom stóp i matowieniu, ale żeby mnie było widać zacieków po mopie trzeba myć je zgodnie z kierunkiem układania, tak jak słoje są na nie naniesione. Też długo miałam z tym problem i próbowałam wszystkiego co się da, aż w końcu wpadła mi w ręce książka Perfekcyjnej Pani Domu i tam była taka rada i faktycznie zadziałało. Kiepsko się tak myje, bo mam panele w poprzek pokoju, ale jest naprawdę skuteczne.
Jak znajdziesz sposób na odciski stup, to daj znać

zawsze myłam z kierunkiem układania i nic nie dało. Ja miałam jasne panele.

Panele :/

26 lut 2014 - 13:40:17

Ja mam jasne panele i deskę barlinecką (także jasną). Pierwsze są tanie a drugie nieziemsko drogie. Na jednych i na drugich widać ślady stóp. Z tym, że na panelach widać je tylko wtedy, gdy chodzi się po nich od razu po umyciu. Wycieram je prawie suchym mopem z mikrofibry z dodatkiem jakiegoś płynu uniwersalnego. Na desce, choć droższa, ślady stóp widać niezależnie od tego, czy wyschła dobrze, czy nie. Dodatkowo panele wyglądają cały czas ładnie a deska się "starzeje" - jak to ładnie nazywają producenci. W rzeczywistości jednak wygląda jak tani bubel a obchodzić się z nią trzeba jak z jajkiem.
Planuję użyć jakiegoś specyfiku, który nada lekkiego połysku panelom i w jakiś sposób je zaimpregnuje.
Jedna z Szafiarek poleciła Starwax i chyba po takie coś sięgnę ;-)
Panele myję w różnych kierunkach i nie robi to większej różnicy. Ważne, by paneli nie zalewać. Mop nie może być mokry a jedynie lekko wilgotny. Deskę to nawet na sucho zalecają producenci myć ;-) Ja tylko płytki myję dość mokrym mopem. Do paneli i deski mopa mocno wyżymam.

Panele :/

26 lut 2014 - 13:44:46

spróbuj od razu wycierać na sucho

Panele :/

26 lut 2014 - 13:52:53

Ja myje najpierw woda z płynem, a potem takimi mokrymi scierkami z Lidla, co sie je zakłada na mop i mam spokój :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wciągnięte pieniądze:/