Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 698
Ostrzeżenia: 1/5

Sprzatanie

21 lut 2014 - 08:40:21

Hej,mieszkam z rodzicami.W domu sprzatam tylko ja.Oczywiscie pracuje,ale czesto mam wolne w tygodniu.
Ten dzien zawsze poswiecam na sprzatanie.Staram sie,ale dom jest duzy i nie w kazdy kąt zajrze:(
Ostatnio tato odsunął szafke w sypialnii i zaczął sie drzeć,że była ta,pajęczyna...
Bez przesady swoje pokoje nich kazdy sam sprząta...
A moze to ja jestem jakas nieogarnieta?
Brat ma to gdzieś i łazi w buciorach po domu.To jak ma być czysto skoro staram sie tylko ja?;\
A jak to jest ze sprzataniem u Was?Tez tak dokladnie sprzatacie,w kazdym kątku?

Sprzatanie

21 lut 2014 - 08:46:48

jak mieszkałam z rodzicami tez ja się starałam o porządek wkurzające to jest miesza się w tylu wszyscy syfią a ty się strasz na dłuższą metę tak się nie da teraz mieszkam z mężem i tez tylko ja sprzątam bo ten nie potrafi nic odłożyć na miejsce jak narzekam to się wkurza że nic tylko marudzę ale nie było by tego gdyby wszystko było odłożone na miejsce ...i nie musiała bym po nim sprzątać!

zweryfikowana
Posty: 714
Ostrzeżenia: 3/5

Sprzatanie

21 lut 2014 - 08:48:20

Ja też tylko w domu sprzątam, bo moi rodzice nie mają czasu, a ja studiuje w tygodniu, więc zawsze jest tam jakaś chwila. U mnie rodzice, mimo, że nie sprzatają, to dbają o moją pracę :)

Sprzatanie

21 lut 2014 - 08:50:50

to jesteś szczęściara:)

Sprzatanie

21 lut 2014 - 08:55:29

U nas mama sprząta kilka razy dziennie ( ze 2 razy myje podlogi)- mamy 4 pokoje!, strasznie pedantyczna jest. Ja sobie sprzatam jak widze ze trzeba posprzatac, tak raz w tygodniu. Moj brat i tata w ogole nie sprzataja. Tata jedynie poodkurza. Wiec kiedy moja mama mowi, ze ciagle jest syf i nieposprzatane, to ja tego nie slucham juz sie nauczylam po prostu wylaczac, bo u nas z podlogi to mozna jesc:P

Sprzatanie

21 lut 2014 - 08:59:22

No u nas zwykle sprzątamy w sobotę, razem z TŻ. Podział jest nierówny bo ja sprzątam 2 pokoje, kuchnie, a on łazienkę, odkurza i myje podłogi. Na tygodniu ja raczej dbam o porządek (ale taki z grubsza). On pracuje, a ja aktualnie na bezrobociu. Ostatnio mnie zaskoczył bo sam zaczął na tygodniu sprzątać i ścierać kurze :) Byłam w szoku :)

Sprzatanie

21 lut 2014 - 09:00:07

Jak byłam nastką, to miałam gdzieś i nie sprzątałam:D potem się szybko wyprowadziłam ( w wieku 19lat) i dalej olewałam sprzątanie(ogólnie rodzice raczej nie nauczyli mnie dbałości o porządek) ale od jakiegoś czasu, kiedy wyobraziłam siebie jako mamę- uznałam, że trzeba dać przykład przyszłemu dziecku i się wzięłam za siebie i teraz zawsze jest czysto i poustawiane jak trzeba;) Ale patrząc na niektóre moje kolezanki i ogolnie ludzi są tacy, którzy w ogole do tego nie przykladają wagi(porozwalane ciuchy, trociny z klatki razem z odchodami na dywanie, brudne gary ze skorupą 2-tygodniową)i tacy co bez ścierki się nie ruszą. Trzeba zachować równowagę. Porządek ważny, ale, żeby całe życie wokół niego się kręcił..bez przesady.

Sprzatanie

21 lut 2014 - 09:01:06

oj sprzątanie u mnie jest to też problem. moja rodzina ma manie znoszenia naczyń z domu i wkładania ich do zlewu a nie do zmywarki, juz ostatnio rodzice dostali za to mały ochrzan :D i się zaczęli śmiać,ze córusia sprząta ooo :P
mam 6 letniego brata już mu wpajam, że brudne naczynia ma wkładać do zmywarki :P
tata ogólnie już przestał sprzątać w domu wogóle bo ciężko pracuje, mama z kolei ogarnia co jakiś czas, ale ona się zajmuje większymi porządkami, jeśli chodzi o sprzątanie codzienne robię to ze starszym bratem.

I najbardziej wkurza mnie to, że wieczorem wytrę kuchnie na błysk... rano wstaje, cały stół w okruchach, opakowania po jedzeniu, brudne sztućce na stole eh :( i tak jest codziennie..codziennie u nas trzeba sprzątać, życie byłoby łatwiejsze gdyby chociaż każdy sprzątał po sobie

Sprzatanie

21 lut 2014 - 09:03:15

dokladnie..mieszkanie ma służyć mi, a nie ja mieszkaniu.. jednak trzeba dbac o porzadek.. ja bym sie zle czuja jakbym miala gary nieumyte przez 2 dni! a co dopiero 2 tyg!

niezweryfikowana
Posty: 698
Ostrzeżenia: 1/5

Sprzatanie

21 lut 2014 - 09:04:51

;)
No ja mam tak,że ledwo skoncze na dole sprzatac,gora juz nasyfiona:(
Musialabym nająć ekipe na 2 tygodnie i wszystko wyszorować od podstaw.
Dom jest stary,wiec nie sprzata sie tak fajnie jak w nowym:|

Sprzatanie

21 lut 2014 - 09:05:05

niestety dużo osób ma nawyk odkładania czegoś, a zrobię to później i rośnie coraz większa sterta, kiedyś też tak miałam, ale odzwyczaiłam się od tego. Teraz nie zasnę jeśli w pokoju będzie bałagan :P

Sprzatanie

21 lut 2014 - 09:09:50

ja za gówniary syfiłam niesamowicie teraz nie nienawidzę bałaganu chyba wyrosłam z tego już wiem jak się wkurzali na mnie:))

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Sprzatanie

21 lut 2014 - 09:31:02

ułóż grafik sprzątania, gdzie podzielisz obowiązki między siebie a brata i powieś np na lodówce. Może wtedy dotrze, ile ty robisz. A najlepiej - wyprowadź się

niezweryfikowana
Posty: 574
Ostrzeżenia: 9/5

Sprzatanie

24 sie 2022 - 13:50:27

Dziewczyhny a macie jakieś porady czy gadżety jak ułatwić sobie sprzatanie?

niezweryfikowana
Posty: 852
Ostrzeżenia: 9/5

Sprzatanie

24 sie 2022 - 14:19:57

Robot sprzątający, odkurza i mopuje. Nie jest aż tak dokładny jak człowiek ale włączam go codziennie i gdy on odwala robotę ja siadam i pije kawę a podłoga naprawdę wygląda dobrze. Najlepszy zakup w życiu. Podłogi przy nim myje raz w tygodniu tradycyjnym mopem, a zwykłego odkurzacza nie używałam od 2 tygodni. Ogólnie zauważyłam też że kurzu jest mniej. Może pomóc też oczyszczacz powietrza, nie mam ale czytałam że ogranicza ilość kurzu.
Mi pomagają równięż dobrej jakości środki czystości:
https://chemi.pl/chemia-gospodarcza

Zerknij sobie na chemię gospodarczą w tym sklepie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Chyba mam jakąs chorą paranoję ;/