Obecnie rozmawiamy o:

Podnoszenie kwalifikacji

gorący temat

Sklep internetowy

54 minut temu

Biznes

58 minut temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak urządzić salon?

16 sty 2014 - 11:53:34

Witajcie,

na wiosnę zamierzam odnowić nasz salon. Nie mam w ogóle pomysłu jak go urządzić. Dołączam zdjęcie mebli jakie mam (tzn. w są w takim stylu). Postanowiłam, że meble pozostaną ponieważ nie dawno je zakupiłam. Jaki kolor ścian by pasował żeby to wszystko ładnie się komponowało? Myślałam nad piaskowcem. ewentualnie jakaś ładna tapeta ozdobna. Myślałam nad tym aby kupić jakiś skórzany narożnik albo coś w tym stylu. Na zdjęciu poniżej układ pokoju taki sam jak u mnie. Liczę na Was kobietki :)



Jak urządzić salon?

16 sty 2014 - 12:03:25

Nie lubię takich klasycznych mebli, pokój wygląda strasznie ciężko. No ale skoro nie będziesz wymieniać to nie. Dokupiłabym narożnik (lub sofę) ale nie skórę tylko zwykły w kolorze kremowym, a ściany zostawiłabym jasne, białe z szarym ewentualnie odrobina błękitnego


Jak urządzić salon?

16 sty 2014 - 12:17:58

Cytat
Zuosnica
Nie lubię takich klasycznych mebli, pokój wygląda strasznie ciężko. No ale skoro nie będziesz wymieniać to nie. Dokupiłabym narożnik (lub sofę) ale nie skórę tylko zwykły w kolorze kremowym, a ściany zostawiłabym jasne, białe z szarym ewentualnie odrobina błękitnego


Raczej bym wolała odcienie beżu, kremu.

Jak urządzić salon?

16 sty 2014 - 12:21:02

zwykłe i oklepane. ja lubię nie powtarzalne wnętrza. raczej nowoczesny styl,warto pochodzić po różnych giełdach i komisach z meblami, po sklepach designerskich. Można tam trafić świetne dodatki, które wyróżnią pokój.

niezweryfikowana
Posty: 265
Ostrzeżenia: 2/5

Jak urządzić salon?

21 lut 2014 - 10:48:02

Zdecydownaie postaw na któryś z dekoracyjnych kamieni :) wtedy wnętrze jest bardziej klimatyczne i eleganckie, np kamień Artis albo Listello świetnie się sprawdzi w nowoczesnym salonie :)

niezweryfikowana
Posty: 227
Ostrzeżenia: 5/5

Jak urządzić salon?

22 lut 2014 - 18:01:11

Nie podobają mi się klasyczne meble. Wolę coś nowoczesnego, może być nawet z Ikei byleby się wyróżniało;P Naprawdę macie taki duży salon? Zazdroszczę;) Ja bym na ścianie obok okna dała fototapetę np jakieś uliczki, miasto coś w tym stylu . Moim zdaniem fototapeta dodaje pomieszczeniu uroku i romantyzmu:) Moja znajoma ma w kuchni wieżę Eiffla i zawsze gdy u niej jestem to czuję się jakbym piła kawę w Paryżu:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-19 21:35 przez moderator.

Jak urządzić salon?

22 lut 2014 - 18:04:22

ja lubie połoczanie starych mebli i z czymś nowym...:)

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 2/5

Jak urządzić salon?

24 lut 2014 - 18:36:28

Jeśli masz psiaki, albo inne zwierzęta to zamiast parkietu polecam Ci płytki. Ja niestety początkowo "dałam ciała" i wybrałam drewno - skończyło sie to kiepsko. Musieliśmy wymienić, tym razem na takie płytki <moderacja, spam> (kolekcja Rufus) i sprawdzają się świetnie, nie straszne im psie pazurki, że o stylowym wyglądzie nie wspomnę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-24 23:27 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 1/5

Jak urządzić salon?

24 lut 2014 - 18:55:59

proponuje na jedną sciane jakos w ciekawy sposób wyłożyc dekoracyjny kamień ..moze być na całą moze być połowe to już twoja fantazja

wydaje mi sie ze bardzo ociepli pokój

do tego kupiłąbym kominek ..nie musi być jakiś drogi

teraz za niewielkie pieniadze kupisz fajny kominek


do tego proponuje kolor jakiś beżowy badz ciemny brąz ale nie jestem pewna bo niewiem by sie nie zlewał z meblami

jelsi wybierzesz beżowe ściany to proponuje brązowy dywan i brązowe rolety


fajne są dywany typu włochacz
i ten sam kolor rolet co dywanu

mysle że drewno braz i bez bedzie sie super komponowało



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-19 21:36 przez moderator.

Jak urządzić salon?

24 lut 2014 - 18:58:16

na stronie leroy marlin masz mnóstwo inspiracji

Jak urządzić salon?

06 sie 2015 - 17:53:23

Do salonu polecam eleganckie drewniane poroże. Jest to stylowa ozdoba nawiązująca zarówno do tradycji, jak i do nowoczesności. Dostępne są m.in. głowa jelenia, głowa łosia, byka czy bawoła.


Wysokiej jakości drewniane głowy zwierząt na ścianie to zupełnie nowa na rynku propozycja produktu do dekoracji ścian. Głowa jelenia/bawoła łamie dotychczasowy stereotyp, iż tego typu ozdoby pasują jedynie do wnętrz klasycznych – jest to produkt, który świetnie się prezentuje zarówno w nowoczesnych, designerskich wnętrzach, jak i w domach gdzie wystrój koncentruje się na tradycji.

Stylowe głowy zwierząt można kupić na stronie <moderacja, spam>


Tutaj przykłady aranżacji:



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-24 23:29 przez moderator.

Jak urządzić salon?

08 sie 2015 - 22:52:38

paskudne te dreniane poroża. ;p heheh pierwszy raz coś takiego widzę i dawno mnie tak nic nie obrzydziło ;p ja polecam poszperac po takich sklepach jak chociażby efekciarnia.pl bo to takie różnaości tam sie spotyka i czasem fajne gadżeciki. Czasem coś wpadnie w oko. efekciarnie znam, bo mi facet pokazywał tam właśnei tapety do domu, dość oryginalne. w rezultacie nie kupilismy, bo całą ścianę wywaliliśmy w domu i już nie było na czym tej tapety kłaść :D ale sam sklep niczego sobie.

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 2/5

Jak urządzić salon?

12 sie 2015 - 12:49:03

Wiecie tak sobie myślę, że inspiracji trzeba poszukać w internecie. Teraz ciemnych mebli się nie robi. Moda jest albo na dąb sonome albo na białe. Po za tym teraz modne stają się tapety. Gdzieś przeczytałam że tapety przechodzą drugą młodość. Więc myślę, że jest to dobre rozwiązanie. Jestem w trakcie remontu i sama chcę zrobić coś takiego. Podobają mi się te inspiracje.

Zdjęcie pochodzi ze strony:
innetapety.pl
[moderacja- link]
Myślę ze jest to sposób na fajne nowoczesne mieszkanko.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-12 13:19 przez moderator.

Jak urządzić salon?

14 sie 2015 - 19:12:17

Fajnym pomysłem mogą być też ręcznie wykonane dodatki do domu - taki "handmade" staje się teraz coraz bardziej popularny i w sumie nie ma co się dziwić - unikalne przedmioty, takie jak ozdoby papierowe zawsze będą bardziej wartościowe niż masówa ze sklepów :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-19 21:36 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 199
Ostrzeżenia: 6/5

Jak urządzić salon?

12 wrz 2015 - 10:17:11

Również czeka mnie niedługo remont i konieczność urządzenia na nowo salonu. Nie mam pomysłu. Wiem tylko, że będzie w kolorach białych, jasnych. Może jakieś sugestie :) ?

Ja ostatnio zamawiałam sobie nowe meble do salonu. Pochwalę się tutaj na jakie się zdecydowałam:
<moderacja, spam>
Zależało mi na czymś klasycznym ale nie chciałam robić z domu skansenu tak wiec szukałam mebli, które będą w stanie połączyć nowoczesność z klasyką. Myślę,ze mi się to udało bo meble prezentują się naprawdę fajnie. Nie potrafię obecnie napisać ile salonów zeszłam kiedy szukałam.W końcu zamówiłam w sieci. Konkretnie w tym sklepie: <moderacja, spam>- maja tam obecnie wiele lepszych jakościowo kolekcji.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-24 23:25 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tryptyk pomoc