Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

grzyb na ścianie

08 sty 2014 - 19:03:52

Mam ogromny problem mam w mieszkaniu na ścianach grzyba może macie jakieś sprawdzony sposób aby pozbyć się tego paskudztwa preparaty ze sklepu nie damy rezultatów może są jakieś domowe sposoby.Pomocy.Jesteśmy na wynajętym mieszkaniu a w tej chwili nie mogę pozwolić sobie na wynajem innego mieszkania.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

grzyb na ścianie

08 sty 2014 - 19:05:21

A próbowałaś wodą z octem?
Zresztą jak ściana źle ocieplona albo mieszkanie ogólnie zawilgocone, to problem i tak będzie wracał niestety.

grzyb na ścianie

08 sty 2014 - 19:13:17

Nie da się go tak zupełnie zwalczyć. Jest wilgoć pewnie w pokoju stąd to dziadostwo. Następnym razem przy malowaniu dodaj specjalny środek przeciw grzybom i pleśniom i podobno zero oznak.

niezweryfikowana
Posty: 113
Ostrzeżenia: 6/5

grzyb na ścianie

10 lut 2014 - 17:36:37

A wiesz dlaczego masz grzyba? Ponieważ ściany Twojego domu są wilgotne. Wszelkie chemiczne sposoby na pozbycie się tego ustrojstwa zawiodą. Musisz ocieplić budynek przy pomocy styropianu albo izolacji natryskowej która w tym przypadku jest jeszcze lepszym rozwiązaniem. Tutaj masz wszystko co powinnaś o tym wiedzieć http://izolacja-natryskowa.pl/
Pamiętaj, że grzyb jest niesamowicie toksyczny.

grzyb na ścianie

10 lut 2014 - 17:40:50

Przykro mi to mówic,ale sama miałam grzyba w rodzinnym mieszkaniu a i wiele znajomych boryka się z grzybem i jeszcze nikomu nie udało się z nim wygrać.Wiem jedno mieszkanie musi być odpowiednio "dogrzane" inaczej żadne zabiegi nie mają sensu...

niezweryfikowana
Posty: 34
Ostrzeżenia: 1/5

grzyb na ścianie

10 lut 2014 - 17:47:47

u nas zastosowaliśmy "folia w płynie " jest to takie gęste można to malować i tapetować jak na razie 2 lata i nic nic nie wyszło. kupione w castoramie wychodzi dość drogo trzeba malować 2-3 razy i śmierdzi mocno cały czas muszą być otwarte okna żeby wyschło. stosowaliśmy różne płyny na grzyba ale nic to nie dawało polecam ten środek :)

grzyb na ścianie

10 lut 2014 - 17:50:18

pomaluj ściany farbą zawierającą tlenek tytanu

zweryfikowana
Posty: 526
Ostrzeżenia: 1/5

grzyb na ścianie

10 lut 2014 - 17:51:35

polecam lampki solne, bryłki soli. bardzo dobrze wyciągają wilgoć. przyczynią się także do zapobiegania powstawania grzyba w przyszlości.




prosze o opinie: http://szafiarenka.pl/14/7697521/bransoletki-handmade.html?autologin=1#msg-7697521

grzyb na ścianie

10 lut 2014 - 17:54:50

może podam ci dość kontrowersyjny sposób, ale uwierz mi, że działa w 100% z czystym sumieniem moge polecić. kupujesz ace- wybielacz, ten najzwyklejszy, przelewasz go to spryskiwacza, takiego jak np. po płynie do mycia szyb, spryskujesz nim ściane i musisz mieć otwarte okna koniecznie cały dzień, ja tak robiłam i dopiero po 3 dniach zapach jako tako do normy wrócił, że mogłam tam sie położyć spać, jeśli chodzi o kolor ścian to nic sie nie martw, ja mam pomalowane ściany satynową duluxa i sie nie wybieliła itp.

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 2/5

grzyb na ścianie

09 cze 2014 - 15:33:03

a ja polecam środek Savo. świetny do usunięcia grzyba. buteleczka ok 14zł w sklepie.czyści grzyba świetnie.z kolorami nie dzieje się nic.
jedyny mankament to to że czyści ale nie zapobiega na przyszłość.

http://produktylidla.blogspot.com/

grzyb na ścianie

09 cze 2014 - 16:13:44

a czy grzyb może powodować pogorszenie samopoczucia, senność, rozkojarzenie itp.? bo też mieszkam w wynajętym mieszkaniu a jest z zagospodarowanego strychu w kamienicy okno w łazience wychodzi na "szyb" a tam grzyb jest... w lipcu się wyprowadzam ale nie wiem ile czasu potrwa odtruwanie mnie :/

grzyb na ścianie

09 cze 2014 - 16:25:37

Cytat
Mellody87
a czy grzyb może powodować pogorszenie samopoczucia, senność, rozkojarzenie itp.? bo też mieszkam w wynajętym mieszkaniu a jest z zagospodarowanego strychu w kamienicy okno w łazience wychodzi na "szyb" a tam grzyb jest... w lipcu się wyprowadzam ale nie wiem ile czasu potrwa odtruwanie mnie :/


Jest szkodliwe ale niektórzy całe zycie mieszkają w takich miejacach i zyja

grzyb na ścianie

09 cze 2014 - 16:42:55

Ja umylam grzyba i psikalam domestosem. Trzeba tylko dobrze potem mieszkanie wywietrzyc. Ale z tego co wiem, bo juz tam nie mieszkam, grzyb znowu wyszedl po paru miesiącach.

grzyb na ścianie

09 cze 2014 - 16:53:20

też usuwałam domestosem. u mnie to się robi w łazience nad prysznicem. problemu nie ma jeśli po kąpieli łazienka jest wietrzona, niestety moi współlokatorzy mają to gdzieś więc grzyb wrócił :/ niebawem znowu akcja domestos. i też wynajmuję to mieszkanie ;)

grzyb na ścianie

20 paź 2020 - 20:16:11

Poradziłem sobie z tym problemem. Kupiłem chlor w proszku, a następnie dodałem tam wody. Przetarłem suchą szmatą po 5 minutach i grzyba dalej nie ma. Jeśli ognisko jest spore, radzę skorzystać z usług firmy - tu masz więcej na ten temat -odgrzybianie ścian

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

szaro-srebrny pokój , pmysły