Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pokój - jak to ugryźć? pomocy!

19 gru 2013 - 13:29:08

Drogie dziewczyny, zauważyłam, że w każdej kwestii potraficie doradzić, więc i ja postanowiłam zwrócić się do Was z prośbą o radę :)
Muszę dość szybko podjąć decyzję co do koloru ścian pokoju, postanowiłam, że 3 ściany będą białe, a jedna kolorowa.
Co do kolorów sprawa przedstawia się tak:
okna i drzwi niestety są ciemnobrązowe
panele mają kolor jakby biało-szary z dodatkiem ciemnobrązowego, babcia nazywa to starą zniszczoną podłogą :) przeszukałam cały internet, ale niestety zdjęcia nie znalazłam...
meble planuję białe
dodatki w kolorach fioletowym i limonkowo zielonym :)

I tu moje pytania do Was!
Po pierwsze, co myślicie o takim rozplanowaniu mebli w pokoju?

Po drugie, która ściana powinna być kolorowa? Ta z drzwiami i szafą chyba odpada...

Po trzecie, jaki macie pomysł na oddzielenie łóżka od reszty pokoju? Myślę o jakimś parawanie albo zasłonce, ale niestety nie widziałam nic ładnego :(

Po czwarte, marzy mi się ściana z takim wzorem
ale kompletnie nie wiem, pod jaką nazwą tego szukać :(
Bez znaczenia, czy będzie fiolet na zieleni, czy zieleń na fiolecie... Myślałam może o szablonach i pomalować po prostu farbą? Czy orientujecie się, czy gdzieś można zamówić taką tapetę w wybranych kolorach?

Z góry dzięki za wszystkie rady! :)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-19 13:31 przez believeme.

19 gru 2013 - 13:34:45

w ikei masz podobną czarno białą:)

19 gru 2013 - 13:35:33

w kolorze zrobiłabym ścianę za łozkiem, lub na wprost niej. Rozkład jest dobry :) czy twoja podłoga to nie dąb bielony? Sprawdź w nesie. Wzór tapety jest ok, jednak nie wiem czy będzie dobrze wyglądał w połączeniu fioletu i limonki. Poza tym, wydaje mi się też że za bardzo taki wzór gryzłby się z resztą białych ścian.

19 gru 2013 - 13:49:30

Cytat
nicolenkaa
w kolorze zrobiłabym ścianę za łozkiem, lub na wprost niej. Rozkład jest dobry :) czy twoja podłoga to nie dąb bielony? Sprawdź w nesie. Wzór tapety jest ok, jednak nie wiem czy będzie dobrze wyglądał w połączeniu fioletu i limonki. Poza tym, wydaje mi się też że za bardzo taki wzór gryzłby się z resztą białych ścian.

właśnie nie :) kontrast jest bardzo duży i faktycznie jest stylizowana na starą podłogę, prawie nikomu z rodziny się nie podoba hehe może dzisiaj mi się uda cyknąć fotkę to wstawię :)

co do kolorów jestem raczej zdecydowana, chodzi mniej więcej o takie odcienie jak tutaj
fiolet OEM3
a zielony OEM15, tylko trochę delikatniejszy, na szybko nie mogłam znaleźć

chyba że np na białej ścianie fioletowe i zielone te wzorki??

19 gru 2013 - 13:53:51

Wybierz coś delikatnego, skoro reszta ścian ma być biała, jakiś pudrowy róż, albo kawa z mlekiem. Ściana w intensywnym kolorze będzie strasznie rzucać się w oczy, a ma być tylko tłem.

19 gru 2013 - 13:54:01

Cytat
believeme
ć

chyba że np na białej ścianie fioletowe i zielone te wzorki??

tak, myślę, że bardziej :) zwyczajnie białe tło tapety z fioletowym czy zielonym wzorem :)
tu masz podobne tapety, ta chyba nazywa się ludwik. Tu niestety nie ma odpowiedniego koloru, ale chyba powinnaś szukać pod taką nazwą.
http://www.leroymerlin.pl/dekoracja-scian-i-sufitow/tapety-bordiury-okleiny/tapety/tapeta-ludwik,p194548,l869.html

http://www.leroymerlin.pl/dekoracja-scian-i-sufitow/tapety-bordiury-okleiny/tapety/tapeta-gobelin,p210287,l869.html

http://www.leroymerlin.pl/dekoracja-scian-i-sufitow/tapety-bordiury-okleiny/tapety/tapeta-lilia-nibieski,p193412,l869.html
Cytat
jolieetolie
Wybierz coś delikatnego, skoro reszta ścian ma być biała, jakiś pudrowy róż, albo kawa z mlekiem. Ściana w intensywnym kolorze będzie strasznie rzucać się w oczy, a ma być tylko tłem.

ja tez uważam, że albo kolor tej jednej ściany powinien być w łagodniejszym odcieniu jeśliby zstać przy reszcie białych ścian, albo wszystkie ściany pomalować :)

tutaj łądne zestawienie, co prawda nie z fioletem a turkusem, ale kolory bardziej stonowane :)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-19 13:58 przez nicolenkaa.

19 gru 2013 - 14:05:55

Jeżeli chcesz tapetę, to coś takiego delikatnego:

19 gru 2013 - 14:13:40

ja kolorową ściane zrobiłabym za łózkiem - tą krótszą a tą drugą krótką która jest pusta to biała wytłaczana tapeta:)

19 gru 2013 - 14:31:11

myślę, że nietrudno będzie Ci znaleźć tapetę z takim wzorem, ale radzę wybrać jakąś z mniejszym kontrastem,
możesz oddzielić łóżko parawanem albo zasłonami panelowymi, poszukaj pod tym hasłem w google

19 gru 2013 - 14:37:13

albo odziel scianka gipsową do połowy(zamiast parawanu) i tam jakaś fajna tapeta :)będzie lepiej wyglądało tym bardziej że masz 2 okna:)

19 gru 2013 - 16:12:10

Cytat
iwka38
albo odziel scianka gipsową do połowy(zamiast parawanu) i tam jakaś fajna tapeta :)będzie lepiej wyglądało tym bardziej że masz 2 okna:)

ooo, dobry pomysł :) a może oddzielić to taką jakby szafą z samymi kwadratowymi półeczkami? mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi heh

niezweryfikowana
Ostrzeżenia: 1/5

23 gru 2013 - 15:50:25

Przemyśl przedzielenie pokoju ścianką gipsową. Parawan czy szafę bardzo łatwo możesz usunąć, a ściankę już nie :)
Wg mnie ciekawym rozwiązaniem jest parawan z jakąś ciekawą grafiką.

23 gru 2013 - 16:03:39

ja bym tak nie ustwaiala.. nie mam jeszcze wizji ale na oknach bym dala dlugie firanki mgielki i zaslony do ziemi.. szafe miedzy oknem a drzwiami.. lozko jest dwuosobowe ?

niezweryfikowana
Ostrzeżenia: 2/5

30 gru 2013 - 09:55:05

Masz cudowny pokój. Jeżeli chodzi o ożywienie mieszkania to proponuję dodatki aranżacyjne, które ożywią każde mieszkanie: świeczniki, kwietniki etc

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dekoracje świąteczne