Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Przedszkole

7 minut temu

Podnoszenie kwalifikacji

47 minut temu

Sklep internetowy

godzinę temu

Biznes

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 419
Ostrzeżenia: 5/5

Jakie macie meble w kuchni?

20 sty 2014 - 16:01:41

20 tysięcy to dużo. Nas nie wyszło nawet 10 tysięcy łącznie ze wszystkim sprzętami, remontem, i usługami. Tylko że meble mieliśmy kupione z internetu. Całe wyposażenie kuchni również kupowaliśmy głównie na promocjach.

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Jakie macie meble w kuchni?

22 sty 2014 - 08:58:10

Również na pewno byśmy tyle na meble nie wydali. Za 20 tysięcy to można całe mieszkanie wyposażyć w meble, i to w meble sensownej jakości.
Jak ktoś ma kasę... kto bogatemu zabroni? Ale zakładam, że większości z nas zależy po prostu na sensownej jakości i dobrej cenie.
A nie na wydaniu kwoty z kosmosu.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie macie meble w kuchni?

22 sty 2014 - 09:06:49

zastanawiałam się nad niemieckimi meblami - dokładnie alnopol,

ale cena mnie powaliła - 37 tysięcy. Teraz szukam stolarza, który potrafi zrobić coś podobnego taniej. Wiadomo - meble robione fabrycznie są znacznie ale to znacznie lepszej jakości i żaden stolarz się z nimi nie równa, ale cóż, kaska. Na razie wycenili mi kuchnię na 11 tysięcy bez blatów. Blaty będą z czarnego konglomeratu, czyli kolejne 2 tysiące. Szukam dalej :(
Cytat
basiaa83
Cytat
asija777
Jedyne i niepowtarzalne;) zaprojektowane przeze mnie i nikt takich nie ma.Koszt około 14tyś z wyposażeniem płyta,piekarnik itp.

za 14 tys to można pół mieszkania umeblować :/
oj nie, nie można. Tyle nas kosztowały same płytki do łazienki i pomieszczenia gospodarczego, a braliśmy prawie wszystko na promocji. Jak komuś zależy na jakości to 14 tyś na 1 pomieszczenie to naprawdę mało



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-22 09:10 przez roksolana83.

Jakie macie meble w kuchni?

22 sty 2014 - 09:33:53

Ja mam na wymiar robione przez kolegę, 4300 zł bez wyposażenia. Fronty czerwony połysk, wnętrza czarne, blat aluminium. Szafki mam bez uchwytów otwierane na tip-on'y - takie sobie kiedyś wymarzyłam i takie mi kumpel zrobił :)

Niedługo się przeprowadzam i będę je przerabiać na narożne i dodam słupek żeby piekarnik i mikrofalę zamontować na wysokości głowy :)

Jakie macie meble w kuchni?

22 sty 2014 - 09:40:17

EDIT: Jednak nie będę miała mebli z IKEA, bo mam nietypową kuchnię :( Jesteśmy więc skazani na wymiar... Meble z wyposażeniem ok. 20tys, styl angielski czyli fronty frezowane i kremowy lakier + czarne dodatki i drewniany blat.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-22 10:31 przez dzwooneczek.

Jakie macie meble w kuchni?

22 sty 2014 - 09:42:03

Nie mam zdj całości kuchni, ale mam 1/3;)



niezweryfikowana
Posty: 419
Ostrzeżenia: 5/5

Jakie macie meble w kuchni?

22 sty 2014 - 16:11:27

Jeszcze pytanie bardziej funkcjonalne. Kto ma w swojej kuchni tego typu kosze?


To się sprawdza? W tym momencie mamy zawalaną przez segregację, całą jedną szufladę.
Masakra.

http://www.kuchnie.pl/p846762,kosz-na-smieci-jc604-30-potrojny-bez-mocowania-frontu.html

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Jakie macie meble w kuchni?

23 sty 2014 - 20:05:24

Sprawdza się - my musieliśmy część rzeczy z kuchni usunąć, ale to były głównie graty.
Chcieliśmy segregować dla zasady, nie jest to wygodne, tym bardziej w bloku, ale jeśli nie będzie tak, że każdy zaczyna od siebie, to nigdy nie będzie efektu.

Jakie macie meble w kuchni?

23 sty 2014 - 20:21:59

ja mam na razie projekt kuchni - moj teść ma firmę i robią meble na wymiar, dlatego oni będą wykonywać nam meble w sumie do całego domu.
Nie zgadzam się ze stwierdzeniem że stolarz zrobi gorsze meble niż jakaś fabryka- wszystko zależy od tego co sobie wybierzemy czy MDF czy Fornir czy lite drewno.... dodatkowo jaki jest położony lakier i jak jest położony - blaty to samo- jest tyle możliwości że po prostu trzeba wybrać taki który będzie odpowiadać naszym wymaganiom- ja zdecydowanie blat kamienny - drogo ale co kamień to kamień- nic sie z nim nie dzieje.moja kuchnia bedzie biało szara z czarnymi elementami (wyposażenie)- (ogólnie tanio nie wyszło ale się uparłam).



Jakie macie meble w kuchni?

23 sty 2014 - 20:26:31

5.14 tysiecy masakra a mi zal wydac 1500

Jakie macie meble w kuchni?

23 sty 2014 - 20:35:33

dziewczyny użyteczność też jest ważna ja rozumiem że to wszytsko mega drogie jest ale jednak trzeba przysiąść poszperać i sie zastanowić nie nad samym wyglądem ale funkcjonalnością sprzętów. Wybrać dobrą jakość w stosunku do ceny. Ja akurat jestem w takim wieku że wiekszosć moich znajomych właśnie kończyła wykańczanie mieszkań/domów i troche sie temu wszystkiemu przyjrzałam i podpytałam- co im sie podoba a co by zmienili ... więc warto pooglądać to" od kuchni" a nie tylko w salonie meblowym:) moja mama też niedawno robiła kuchnię i już wiem że takiego blatu jak ona ma bym nie chciała- bo jest zbyt delikatny- ja wiem jak użytkuję kuchnie i u mnie taki blat nie przetrwałby roku w dobrej kondycji....

niezweryfikowana
Posty: 419
Ostrzeżenia: 5/5

Jakie macie meble w kuchni?

24 sty 2014 - 16:26:10

Cytat
Szalowo
Sprawdza się - my musieliśmy część rzeczy z kuchni usunąć, ale to były głównie graty.
Chcieliśmy segregować dla zasady, nie jest to wygodne, tym bardziej w bloku, ale jeśli nie będzie tak, że każdy zaczyna od siebie, to nigdy nie będzie efektu.

W takim razie będziemy musieli właśnie taki zestaw kupić - przegięta sprawa z tą segregacją odpadów. Jak dla mnie mocno przesadzili - to nie jest rozwiązanie pod bloki, powinno to wyglądać całkowicie inaczej, a czy będzie?

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Jakie macie meble w kuchni?

27 sty 2014 - 21:42:05

PL nie jest przygotowane pod taką segregację i nic na to nie poradzimy.
Na zachodzie nie ma tylu mieszkań, pojemniki są opróżniane częściej, my musimy sobie z radzić innymi sposobami.
Jeśli tylko znajdziesz miejsce to naprawdę się opłaca.

niezweryfikowana
Posty: 419
Ostrzeżenia: 5/5

Jakie macie meble w kuchni?

28 sty 2014 - 16:18:57

A myślisz, że kiedykolwiek będzie tak, że wszyscy w Polsce będą mieli duże mieszkania i domy? Nie, a kiedyś musieli to wprowadzić. Szkoda tylko że nawet gminy nie potrafiły się przygotować. Chociaż wstawię sobie te kosze szufladkowe, część problemów to rozwiąże.

niezweryfikowana
Posty: 29
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie macie meble w kuchni?

28 lut 2014 - 09:26:55

A ja od 5 lat mam gotowe meble i jestem zadowolona. Nie mam z nimi problemów, cena była ok. Nie chciałam kupować mebli na 20 lat, bo wiedziałam, że mi się po prostu znudzą! Dlatego kupiłam takie na mniej więcej 10 i po czasie użytkowania myślę, że kolejne 5 lat miną w nienaruszonym stanie :)
Nie trzeba bać się gotowych mebli, wszystko zależy jakiej wielkości ma się kuchnię i czy chcemy ją "opakować" z każdej strony, czy mamy możliwość na trochę oddechu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Krzesła do jadalni