Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

gorący temat

szkoła nauki jazdy

godzinę temu

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Raty Saturn - zameldowanie

10 gru 2013 - 11:18:22

Z gory prosze o przeniesienie watku jesli jest zle usytuowany

Wczoraj bylam w Saturnie z zamiarem kupna 3 rzeczt za laczna wartosc ok 900 zl , na raty.
Powiedziano mi , przez pracownika sklepu ze nie bedzie zadnych problemow ze potrzeba tylko 2 dokumenty ze zdjeciem i przy takich "malych" kwotach wszystko bedzie ok.
Jednak w pnukcie kredytowym okazalo sie ze musze miec wyciag z banku z ostatnich 3 miesiecy ze posiadam jakies wplywy na konto. Dodatkowo musze miec zameldowanie

Jesli chodzi o wplywy na konto nie bedzie zadnych problemow ale zameldowanie... no wlasnie

Jedynym miejscem gdzie moge sie zameldowac jest moje miesjce zamieszkania - wynajmowane mieszkanie
Z tym ze wlasciciel mieszkania przebywa za granica i nie mam jak z nim ustalic tego zeby on poszedl do urzedu mnie zameldowac, bo slyszalam ze tak to sie odbywa.

Teraz przeszukalam internet i wyczytalam ze wlasciciel nie musi wyrazac zgodu przy zameldowaniu osoby ktora mieszkan tam dluzej niz 3 doby

Jak to jest w koncu?
Bardzo prosze o pomoc moze ktos byl w podobnej sytuacji

Pozdrawiam

Raty Saturn - zameldowanie

10 gru 2013 - 11:21:19

No gdzieś MUSISZ być zameldowana przeciez... może w domu u rodziców?

Raty Saturn - zameldowanie

10 gru 2013 - 11:25:14

mieszkam z mama w tym wynajmowanym mieszkaniu
no i nie jestem nigdzie zameldowana ani ona od jakis 5 lat kiedy wymeldowala nas babcia
co prawda ona nie zyje ale prawnie jest jeszcze wlascicielem tego domu gdzie bylysmy zameldowani a dopoki nie odbedzie sie sprawa spadkowa nie bedzie ustalony kolejny wlasciciel czyli moja mama i jej bracia
takze poki co zostaje wynajmowane mieszkanie

Raty Saturn - zameldowanie

10 gru 2013 - 11:25:33

Musi być właściciel.

Raty Saturn - zameldowanie

10 gru 2013 - 11:29:14

hmm... dziwna sprawa troche.. wydaje mi się, że jest obowiązek meldunku..
na zasadzie, nie można kogoś wymeldować bez meldunku gdzie indziej...

Ale no nieważne. Nie o tym temat :) Jeśli chodzi o meldunek, kurde nie pomogę Ci za bardzo - też mam raty w Saturnie i dali bez problemu. I faktycznie - konieczne było pokazanie min. 3 wyciągów z banku z ostatnich miesięcy. Dlatego takie dokumenty (+jakieś umowy itp) warto zawsze mieć przy sobie starając sie o kredyt czy raty :)
PS: a dowód osobisty masz? Jest tam adres wpisany przecież. Możesz się chyba nim posłużyć. Oni i tak przecież nic nie wysyłają do domu, a do korespondencji możesz podać nawet adres na Marsa :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-10 11:33 przez Inezzz.

Raty Saturn - zameldowanie

10 gru 2013 - 11:35:46

tak wiem ale wtedy bylysmy z mama zameldowane w innym miejscu czasowo i na staly meldunek u mojej babci dlatego mogla nas wymeldowac..

mieli znosic ten meldunek i tylko na to czekam bo bez sensu to takie jest ze nie wiem..

a propo tego ze "TRZEBA" miec meldunek, owszem prawnie postanowione jest ze kazdy obywatel Poslki musi byc zameldowany. W praktyce nikt tego nie respektuje, bynajmniej nigdy sie z tym nie spotkalam. W przychodzi,w urzedzie, w kontakcie z policja.
w dowodzie mam puste miesjce :D tam gdzie powinien byc adres meldunkowy :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-10 11:36 przez klaudiaalbonie.

Raty Saturn - zameldowanie

10 gru 2013 - 11:41:18

Cytat
klaudiaalbonie
tak wiem ale wtedy bylysmy z mama zameldowane w innym miejscu czasowo i na staly meldunek u mojej babci dlatego mogla nas wymeldowac..

mieli znosic ten meldunek i tylko na to czekam bo bez sensu to takie jest ze nie wiem..

a propo tego ze "TRZEBA" miec meldunek, owszem prawnie postanowione jest ze kazdy obywatel Poslki musi byc zameldowany. W praktyce nikt tego nie respektuje, bynajmniej nigdy sie z tym nie spotkalam. W przychodzi,w urzedzie, w kontakcie z policja.
w dowodzie mam puste miesjce :D tam gdzie powinien byc adres meldunkowy :D

kurde.. dziwne :D
No to w takim razie, niestety - ale musisz ugadać się z wynajmującym mieszkanie, aby Cię zameldował :)

Raty Saturn - zameldowanie

10 gru 2013 - 11:48:00

hmm...nie mam pojęcia. Trzeba było powiedzieć, że adres zameldowania taki jak w dowodzie (domniemuję, że go masz i korzystasz ze starego adresu) a adres do korespondencji podać taki jak tam gdzie wynajmujecie. Wyciągów ode mnie nie chcieli a brałam na raty aparat za 3000zł więc nie wiem jaka jest polityka w tym sklepie (kupowałam w Poznaniu)

Raty Saturn - zameldowanie

10 gru 2013 - 11:50:26

no to ladnie widze ze co sklep i co ekspedientka to inne warunki na raty. musze sie przejechac do innego saturna jeszcze bo szczerze mowiac nie chce mi sie tyle formalnosci zalatwiac.
Ale dziwne ze od jednych chca te wyciagi z banku od innych nie

Cati89 a nie pokazywalas im nawet zadnej umowy ani nic?

Raty Saturn - zameldowanie

10 gru 2013 - 11:53:40

Pogadaj z właścicielem mieszkania czy wyraża zgodę na zameldowanie, potem bierzesz umowę najmu mieszkania i idziesz do urzędu zameldować się czasowo.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-10 11:55 przez Olus.

Raty Saturn - zameldowanie

10 gru 2013 - 12:00:39

Musisz mieć meldunek, gdybyś nie płaciła rat, to komornik nie miałby gdzie zabrać rzeczy.

Raty Saturn - zameldowanie

10 gru 2013 - 12:03:44

Domyslam sie PO CO ten meldunek jest
Moja odpowiedz dotyczyla jak moge ten meldunek zalatwic :)

Raty Saturn - zameldowanie

10 gru 2013 - 12:10:40

Poczytaj ustawe tam wszystko jest. Wlasciciel nie jest ci do niczego potrzebny, starczy dowod i umowa najmu. Jakbys miala problemy z urzednikami to pisz, pomoge.
Swoja droga tez nie mam meldunku od 6 lat i nie robili mi z tym problemow przy karcie kredytowej.

Raty Saturn - zameldowanie

25 gru 2013 - 14:59:41

skoro nie ma wlasciciele to skorzystaj z "Zameldowania z urzędu" lub "na wniosek strony w trybie art. 47 ust. 2".

Możliwość zameldowania w drodze decyzji administracyjnej przewidziana jest zarówno przez dotychczasową ustawę z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (Dz. U. z 2006 r., Nr 139, poz. 993, z późn. zm.), jak również przez ustawę z dnia 24 września 2010 r. o ewidencji ludności (Dz. U. Nr 217, poz. 1427, z późn. zm. - wejście w życie z dniem 1 sierpnia 2011 r.). Droga ta stosowana jest w przypadku, kiedy nie jest możliwe dokonanie zameldowania w wyniku samego zgłoszenia (zgłoszone dane budzą wątpliwości). Przesłanką wydania decyzji o zameldowaniu jest faktyczne zamieszkiwanie osoby, której zameldowania postępowanie dotyczy, pod wskazanym adresem bez względu na istnienie i charakter tytułu prawnego do zajmowania lokalu, w którym faktycznie zamieszkuje, choć uprawniać do zameldowania w lokalu może jedynie pobyt legalny, oznaczający przebywanie na zasadach zgodnych z prawem, za wiedzą i zgodą osoby uprawnionej do dysponowania lokalem. W celu sprawdzenia, czy zainteresowany faktycznie przebywa pod wskazanym adresem, przeprowadzana jest wizja lokalna przy udziale stron.

Raty Saturn - zameldowanie

25 gru 2013 - 17:49:47

Cytat
majka6
skoro nie ma wlasciciele to skorzystaj z "Zameldowania z urzędu" lub "na wniosek strony w trybie art. 47 ust. 2".

Możliwość zameldowania w drodze decyzji administracyjnej przewidziana jest zarówno przez dotychczasową ustawę z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (Dz. U. z 2006 r., Nr 139, poz. 993, z późn. zm.), jak również przez ustawę z dnia 24 września 2010 r. o ewidencji ludności (Dz. U. Nr 217, poz. 1427, z późn. zm. - wejście w życie z dniem 1 sierpnia 2011 r.). Droga ta stosowana jest w przypadku, kiedy nie jest możliwe dokonanie zameldowania w wyniku samego zgłoszenia (zgłoszone dane budzą wątpliwości). Przesłanką wydania decyzji o zameldowaniu jest faktyczne zamieszkiwanie osoby, której zameldowania postępowanie dotyczy, pod wskazanym adresem bez względu na istnienie i charakter tytułu prawnego do zajmowania lokalu, w którym faktycznie zamieszkuje, choć uprawniać do zameldowania w lokalu może jedynie pobyt legalny, oznaczający przebywanie na zasadach zgodnych z prawem, za wiedzą i zgodą osoby uprawnionej do dysponowania lokalem. W celu sprawdzenia, czy zainteresowany faktycznie przebywa pod wskazanym adresem, przeprowadzana jest wizja lokalna przy udziale stron.
To nie ta sytuacja ;) Jeśli wynajmują, to mają tytuł prawny do lokalu, potwierdzeniem tytułu prawnego dla urzędu jest umowa najmu. Nie muszą meldować się w trybie administracyjnym.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

święta i roczek