Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
nicolenkaa
Cytat
agrafka4

Ale ja co miesiąc płacę za wode, prąd itd tyle, że rozliczenie jest roczne, więc nie wiadomo czy będzie nadpłata czy niedopłata. A roliczenie przyjdzie prawdopodobnie po wygaśnięciu umowy najmu.

zazdroszcze tak uczciwego najemcy...rzadko spotykana sytuacja, bardzo rzadko...

co do pierwszego - ok, płacisz co miesiąc, ale widocznie płacisz ryczałt - czyli po pewnym okresie mieszkanie jest rozliczane i musisz wyrównać to co zużyłaś.
A co do drugiego - najemca uczciwy, zgodzę się, ale ty nie byłabyś uczciwa gdybyś nie chciała potem zapłacić dopłaty. To działa w dwie strony - on ci zwróci jeśli będzie nadpłata, a ty dopłacisz jak będzie niedopłata.

Nie sądze, że byłabym nieuczciwa, ponieważ osoby z którymi mieszkam są bardzo nie oszczędne, a ja to mieszkanie traktuje jako miejsce tylko na 'zjazdy', jestem tam dosłownie 10 dni w miesiącu, a pomimo tego płace na równi z wszystkimi, i właściciel o tym wszystkim wie.

Cytat
agrafka4
Cytat
nicolenkaa
Cytat
agrafka4

Ale ja co miesiąc płacę za wode, prąd itd tyle, że rozliczenie jest roczne, więc nie wiadomo czy będzie nadpłata czy niedopłata. A roliczenie przyjdzie prawdopodobnie po wygaśnięciu umowy najmu.

zazdroszcze tak uczciwego najemcy...rzadko spotykana sytuacja, bardzo rzadko...

co do pierwszego - ok, płacisz co miesiąc, ale widocznie płacisz ryczałt - czyli po pewnym okresie mieszkanie jest rozliczane i musisz wyrównać to co zużyłaś.
A co do drugiego - najemca uczciwy, zgodzę się, ale ty nie byłabyś uczciwa gdybyś nie chciała potem zapłacić dopłaty. To działa w dwie strony - on ci zwróci jeśli będzie nadpłata, a ty dopłacisz jak będzie niedopłata.

Nie sądze, że byłabym nieuczciwa, ponieważ osoby z którymi mieszkam są bardzo nie oszczędne, a ja to mieszkanie traktuje jako miejsce tylko na 'zjazdy', jestem tam dosłownie 10 dni w miesiącu, a pomimo tego płace na równi z wszystkimi, i właściciel o tym wszystkim wie.

to kwestia twojego dogadania z innymi, którzy tam mieszkają, a nie wina właściciela.

niezweryfikowana
Posty: 264
Ostrzeżenia: 5/5

my niedawno kupowaliśmy mieszkanko w Wawie. nie chciałam trafić do jakiegoś szemranego miejsca więc sprawdzałam developerów przez tą stronkę: http://www.ihouse.pl/warszawa/sprzedaz/mieszkanie i kupiłam z drugiej ręki bo opinie o developerach są okropne. w każdym razie - mamy zaliczki i w listopadzie i w czerwcu mamy rozliczenia. ostatnio przyszło nam do dopłaty za ogrzewani ponad 900 zł ! Szok normalnie i co się okazało...księgowa się pomyliła i tyle to mieli nam zwrócić !! eh nie wiem jak psychicznie wytrzymam takie rozliczenia

Przewaznie wlasciciele wyliczaja do umowy,wzyszy koszt za ogrzewanie i wode zeby pozniej w razie takich sytuacji jak wyprowadzka lokatora ,nie scigac ich dla wyrownania doplaty...wiec mysle ze w Twoim przypadku jest tak samo czyli masz wszystko oplacone z nawiazka i nie powinnas pozniej doplacac.
U nas rozliczaja na poczatku stcznia co,woda -pocztek i srodek roku. Mozesz smialo zadzwonic do spoldzielni,podac nazwisko i spytac kiedy beda rozliczenia za ostatni sezon grzewczy i napewno powinni odpowiedziec,natomiast kosztu Ci teraz nie podadza poniewaz napewno jeszcze firmy rozliczeniowe nie dostarczyly papierow z wyliczeniami...chyba ze u Was juz rozliczano.

Ja akurat już takich problemów, gdyż od jakiegoś czasu mieszkam w domu i właśnie teraz powoli przymierzam się do zakupu pompy ciepła. Nawet jakiś czas temu czytałam na stronie https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/blog/dofinansowanie-do-pompy-ciepla-dowiedz-sie-jak-uzyskac-i-na-co-przeznaczyc-srodki/ o kwestii dofinansowania zakupu takiej pompy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nasz wymarzony dom:)