Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam,
pytanie jak w temacie...która wystawa okien w mieszkaniu jest korzystniejsza według Was? Zachodnia czy Wschodnia? W którym mieszkaniu będzie więcej słońca i które będzie cieplejsze w zimę? We wschodnim słońce jest tylko rano natomiast w zachodnim słońce popołudniu (już od ok 14=>czy później? do aż do zachodu). Jednak w zimę dominują wiatry zachodnie i czytałam, że może to powodować uciekanie ciepła z mieszkania;/. Jak położone są Wasze mieszkania? Mam nadzieję, że mi pomożecie bo nie wiem co wybrać :(. Zależy mi na tym, żeby było słonecznie i jak najjaśniej również zimą co pomoże trochę ograniczyć koszt ogrzewania.

Ja mam w pokoju okno od wschodu. W sumie, w każdym mieszkaniu tak miałam. W lato trzeba się przygotować na pobudkę o 4.

ja mam idealnie położone mieszkanie. okna na północ :) świetny widok w nocy, a po bokach wschód i zachód słońca :)))

dziękuję za rady i liczę na kolejne :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-12 17:56 przez agusia0024.

Ja mam okna od zachodu,latem to jest strasznie i nie do wytrzymania. Przez cały dzień mam okna zasłonięte. Ale za to zimą duży plus:)

Cytat
agusia0024
podbijam

Uważaj bo zaraz Ci dadzą ostrzeżenie za sztuczne podbijanie wątku.
Najlepszy jest kierunek południowy, lub południowo-wschodni - cieplej rano, lub południowo-zachodni- łapiesz słonce pod wieczór, najgorzej jest na północ ciemno i zimno.

malenka90 więc w zimę kiedy zdarzają się słoneczne dni w jakich mniej więcej godzinach masz słońce w domu? bo ok 16 robi się ciemno więc boję się czy zdąży mi zaświecić, a zależy mi, żeby słońce ociepliło mi wnętrzne zimą, jesienią i wczesną wiosną;d

Cytat
agusia0024
malenka90 więc w zimę kiedy zdarzają się słoneczne dni w jakich mniej więcej godzinach masz słońce w domu? bo ok 16 robi się ciemno więc boję się czy zdąży mi zaświecić, a zależy mi, żeby słońce ociepliło mi wnętrzne zimą, jesienią i wczesną wiosną;d

Gdzieś tak od od. 9 do 13, ale strzelam.
Wiadomo, że za dużo zimą się nie nagrzeje, ale zimowa chandra nie dopada:)

ja mam sypialnie od wschodu.. jak wschodzi słonce od samego rana bez szczelnych rolet nie da sie spac i to jest najchłodniejszy pokój.

Ja mam okna na wschód i zachód. W pokoju z oknami na wschód zawsze rano strasznie świeci słońce, nie raz wstawałam o 6 żeby pranie wstawić, bo jak słońce zaświeciło to raz dwa było suche ;) koło południa robił się spokój. A z tymi na północ to jakaś masakra jest. Latem nie da się wytrzymać, bo tak od 16 do wieczora jest upał niesamowity :/ Rolety ciągle opuszczone i idzie się ugotować. A zimą nie widzę większej różnicy. Ale lepiej mi się mieszka w pokoju od wschodu niż zachodu :)

Pokój dzienny powinien być skierowany na zachód, słońce świeci tam mimo wszystko trochę dłuzej niż tylko od wschodu. Jest tez tak, że jak wracasz z pracy to chociaż trochę słoneczka możesz zobaczyć, a tak wstajesz rano, chwilę poświeci i tyle.

w życiu nie zdecydowałabym się na okna od wschodu - latem z rana jest piekło.

wybierz zachodnie,
od wschodu słońce tylko z rana, potem ciemności zimą i brak bezpośredniego padania promieni słonecznych działają raczej depresyjnie,
wiatrami od zachodu bym się tak nie przejmowała, bo pewnie i tak coś blok przesłania (chyba, że stoi sam w polu)

a ja mam okna wschód - zachód i jestem mega zadowolona bo zawsze kiedy z jednej strony słońce grzeje z drugiej jest cień i odwrotnie...dodatkowo jest cieplej w mieszkaniu (odczuwam pod tym względem ogromną różnicę ponieważ przez dłuższy czas mieszkałam z teściami którzy nie mają słońca w domu wcale bo okna były na północ-południe).

Kiedyś w radiu Janusz Weiss szukał w sklepie kanapę na ścianę wschodnią. Sprzedawczyni była zdezorientowana, bo nie wiedziała czy kanapy które sprzedaje nadają się na wschodnią ścianę. Wybierając kierunek geograficzny okien, pamiętaj o tym.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Niezwykły żyrandol z patyków