Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

mieszkanie z obcą osobą

04 gru 2013 - 21:07:08

Tysiące studentów mieszka z obcymi osobami w mieszkaniach a nawet pokojach. Ja tak mieszkałam. Nikt mnie nie okradł :). Chcesz coś wynająć to może najpierw pokój, może być nawet na klucz.

zweryfikowana
Posty: 521
Ostrzeżenia: 3/5

mieszkanie z obcą osobą

04 gru 2013 - 21:16:09

oj z doświadczenia wiem, że można trafić na prawdę kiepsko :) ja bym się kolejny raz nie zdecydowała bo przechodzę czasem koszmar :/

mieszkanie z obcą osobą

04 gru 2013 - 21:16:20

Mieszkałam tak w kilku mieszkaniach i żadnych złych wspomnień nie mam.

niezweryfikowana
Posty: 2.948
Ostrzeżenia: 1/5

mieszkanie z obcą osobą

04 gru 2013 - 21:18:08

Na pierwszym roku studiów mieszkałam z koleżanką z liceum i powiem szczerze, że niezbyt dobrze to wspólne mieszkanie się skończyło.

Za to od drugiego roku mieszkałam z obcą dziewczyną, którą poznałam dopiero gdy wprowadziłam się do mieszkania i dzisiaj jesteśmy dobrymi koleżankami.

To zależy na kogo trafisz. U mnie w mieszkaniu na dwóch pokojach była duża rotacja i dziewczyny były naprawdę różne, ale nigdy się nie zdarzyło, żeby któraś cokolwiek ukradła, zawsze nasze stosunki były poprawne ;)

mieszkanie z obcą osobą

04 gru 2013 - 21:22:17

mieszkam z obcą osobą w jednym mieszkaniu i coraz mniej mi sięto podoba. Generalnie jest poprawnie, ale laska jest strasznie rozpieszczona, ma 2 lewe ręcę, niczego nie potrafi zrobić - a zatem całe mieszkanie jest na mojej głowie. W dodatku zadaje się z dziwnymi kolesiami, jednego z nich przyprowadziła do mieszkania i to nie skończyło się najlepiej. Ogólnie nie polecam 2/10 :p

mieszkanie z obcą osobą

04 gru 2013 - 21:23:36

Feelthesame : to normalne i sprawiedliwe, że osoba która zajmuje większy pokój dopłaca więcej. No chyba, że umawiacie się, że np po pół roku jest zamiana. Trochę przesadzasz moim zdaniem i ciężko Ci będzie się dogadać z każdą nową osobą.

Co do wątku, ja z koleżanką znalazłam jedną współlokatorkę przez internet. W życiu bym jej nie zamieniła, mieszkamy razem już drugi rok i po prostu czasem trzeba dać sobie czas, bo na początku u nas też były jakieś tam zgrzyty.

mieszkanie z obcą osobą

04 gru 2013 - 21:24:00

nigdy w zyciu...

mieszkanie z obcą osobą

04 gru 2013 - 21:32:36

w życiu nie poszłabym na coś takiego..

mieszkanie z obcą osobą

04 gru 2013 - 21:52:14

Cytat
xMiladyx
Feelthesame : to normalne i sprawiedliwe, że osoba która zajmuje większy pokój dopłaca więcej. No chyba, że umawiacie się, że np po pół roku jest zamiana. Trochę przesadzasz moim zdaniem i ciężko Ci będzie się dogadać z każdą nową osobą.

zgadzam się całkowicie.

wydaje mi się że mieszkanie z obcymi osobami to standard w życiu studenckim. ja co roku mieszkam z nowymi osobami i jeszcze nigdy nie miałam zamków w pokoju i nic nie ginęło. wiadomo, że można źle trafić, ale ja zawsze spotykam się z osobami, z którymi mam mieszkać i mniej więcej można osądzić czy się dogadamy czy nie. wiadomo, że jakieś mniejsze czy większe spięcia się zdarzają, no ale zdarzają się też w rodzinach i związkach także uważam, że to normalne, bo każdy z nas jest inny i ma inne oczekiwania. gorzej jak się jest rozkapryszonym, rozpuszczonym dzieciuchem, wtedy może być ciężko.

mieszkanie z obcą osobą

04 gru 2013 - 22:00:02

To naprawdę loteria, 50 na 50. Sama studiuję i mam na wynajem jeden pokój w mieszkaniu w którym również sama zamieszkuje. Pierwsza dziewczyna, którą poznałam właśnie przez internet i naprawdę polubiłam okazała się okropną fleją(choćby osikany kibel), zalegała z opłatami i jeszcze wiele by tu wymieniać. Druga osoba zgłosiła się do mnie w wyniku wystawienia przeze mnie ogłoszenia. Zaryzykowałam, zapoznałam się z nią i dopiero podjęłam decyzję o wspolnym mieszkaniu i to akurat była trafna decyzja ;)

mieszkanie z obcą osobą

30 paź 2022 - 18:55:01

Ja sobie raczej takiej sytuacji nie wyobrażam i jestem zdecydowana na to aby w końcu we Wrocławiu móc kupić swoje pierwsze mieszkanie. Nawet całkiem niedawno o tym czytałam w https://kochamwroclaw.pl/pierwsze-mieszkanie-we-wroclawiu-jak-wybrac-na-co-zwrocic-uwage/ i dokładnie już wiem na co w takiej sytuacji najlepiej jest zwrócić uwagę.

mieszkanie z obcą osobą

03 lis 2022 - 12:06:24

Nie wszystkich jednak stać, żeby kupić samodzielne mieszkanie. Ale być może dobrą opcją byłoby poszukanie taniego, niewielkiego mieszkanka. Myślę, że u dewelopera Kimorent da się znaleźć coś dostosowane do naszych możliwości finansowych.

mieszkanie z obcą osobą

12 kwi 2023 - 08:48:09

Gdy jeszcze chodzi o same kwestie związane z nieruchomościami to ja chcę dodać, że bardzo ważną opcją jest to aby wiedzieć jakie są różnice pomiędzy mieszkaniem z rynku pierwotnego oraz wtórnego. Jak dla mnie świetnie o tym napisano w https://ronson.pl/blog/jakie-sa-roznice-miedzy-rynkiem-pierwotnym-a-wtornym-pod-katem-inwestycji-mieszkaniowych/ więc zachęcam każdego do zapoznania się z takim wpisem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Szafka nad kuchenką gazową