Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 59
Ostrzeżenia: 3/5

Witam

Proszę o poradę..
Wprowadziliśmy się do nowego mieszkania (jakieś 3 miesiące temu )
Osiedle Socjalni-komunalne 80 mieszkań i 40 garaży
jeszcze 2 tygodnie temu była tu ochrona (ale ze lokatorów przybywa ZBK zrezygnowało)
i zaczęły się Włamania i kradzieże w tamtym tygodniu 2 piwnice dziś W BIAŁY DZIEŃ WŁAMANO SIĘ DO MIESZKANIA.
policja sporządza notatkę i na tym się kończy...
JESTEM PRZERAŻONA i chciałabym się jakoś zabezpieczyć
na urządzenie się wzięliśmy duży kredyt - spłacamy go
i bardzo szkoda było by nam stracić wszystko czego się dorobiliśmy (chodz nie jest tego wiele - WAŻNE Że nasze )
Czy mogły byście coś doradzić alarm czy jakieś inne urządzenie które jest w miarę tanie i nie zawodzi
.
ahh. kamer na osiedlu nie ma i szybko się nie pojawia
Żadnego wsparcia ze strony ZBK
większość czasu spędzam w domu , ale jak każdy chodzę do sklepu , do przyjaciół , wyjeżdżamy do rodziny chciellibyśmy się zabezpieczyć.

Dziękuję za każdą propozycję i chęć pomocy

Niestety, nie znam się na alarmach. Jedyne, co przychodzi mi teraz do głowy to to, żebyście zostawiali włączone światło, jak wychodzicie gdzieś, kiedy jest ciemno - może to odstraszy złodzieja...
Ale razem z sąsiadami nie możecie napisać jakiejś prośby do zarządu osiedla, żeby kamery chociaż zamontować?

zweryfikowana
Posty: 59
Ostrzeżenia: 3/5

Własnie zostało napisane ,jutro osobiście będę chodzić zbierać podpisy lokatorów.Może uda nam się , choć nie jestem do końca przekonana.Na glupie kosze na śmieci z papierośnicami im szkoda bo są za drogie

są firmy specjalistyczne, ktore montują takie urządzenia... ktoś sie włamuje, załącza się alarm, a wy gdziekolwiek jestescie, dostajecie smsa, ze alarm został uruchomiony... Takie urządzenie wiadomo kosztuje, ale zawsze w jakis sposob ochroni i wam da spokojne mysli

tylko jedna taka mala uwaga ode mnie... nawet kamery czasem nic nie dają - znam przypadek ze wlamywacze okradli firme, zdazyli zrobic sobie herbate i jeszcze pomachali do kamer... do dzis dnia nie odnaleziono ludzi którzy byli uwiecznieni na kamerach

a tez alarm potrafi sie bez przyczyny wlaczyc

A pomoc sąsiedzka? Zgadajcie się na piętrze i pilnujcie swoich mieszkań.

Sama instalacja alarmu troche kosztuje, ale pozniejszy miesieczny abonament (w ktory wliczona jest ewentualna interwencja) jest niewysoki - pomiędzy 60-100zł /mc. W skali roku już jednak trochę wychodzi.
Może zainwestujcie w rolety zewnętrzne + porządne drzwi antywłamaniowe?

Znalezione na pewnym forum: "
Koszt ochrony domu można podzielić na dwie składowe:

1. Koszt instalacji systemu alarmowego - możesz to zrobić samodzielnie, wynająć ekipę lub od razu wynająć firmę ochroniarską. Koszt centralki, 8-10 czujników i robocizny to 1500-2500 zł.

2. Miesięczny abonament w firmie ochroniarskiej - koszt ochrony zależy od wykupionego pakietu i uprawnień ochroniarzy. Na przykład możesz mieć wykupione jedynie przyjazdy pod furtkę, a możesz też dać uprawnienia do wejścia na posesję. Koszt ochrony domu waha się od 50 zł do 100, a nawet 150 zł."



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-29 22:43 przez lilthug1.

porządne okna i drzwi antywłamaniowe powinny dać radę. na którym piętrze mieszkasz?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.361

Możesz sobie wykupić alarm w firmie ochroniarskiej. Jeśli masz sprzęty to ubezpiecz mieszkanie, nawet jak Was okradną to będzie zabezpieczenie.

musisz się skontaktować z jakąś firmą ochroniarską, ale to na pewno kosztuje niemało

niezweryfikowana
Posty: 113
Ostrzeżenia: 6/5

Powiem Ci, że w takiej sytuacji którą opisujesz, nie zastanawiała bym się długo i zamontowała bym sobie system antywłamaniowy. A na rynku jest bardzo dużo dedykowanych rozwiązań. Z tego co czytam tutaj - istnieje taka możliwość, aby podglądać co się dzieje w mieszkaniu za pośrednictwem internetu (na smartfona, tablet czy laptopa). Można także sterować roletami antywłamaniowymi, oświetleniem czy temperaturą...

niezweryfikowana
Posty: 114
Ostrzeżenia: 5/5

Ja bym na waszym miejscy założyła monitoring przed drzwiami i założyła alarm. Takie coś wbrew pozorom dużo nie kosztuje, wystarczy spojrzeć na <moderacja> mają całkiem tani sprzęt. Lepiej się zadbajcie o swoje bezpieczeństwo bo naprawdę nie ciekawie to wygląda z tego co piszesz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-22 14:41 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 124
Ostrzeżenia: 8/5

Ja na Waszym miejscu zainwestowałabym w zestaw CCTV np. z http://www.ctr.pl/ i jakiś system alarmowy. Nie ma co ryzykować skoro piszesz, że doszlo nawet do włamania w biały dzień. Paranoja jak dla mnie. My też mieszkamy w mieszkaniu komunalnym ale jeszcze nigdy nie było żadnego włamania.

Na którym piętrze mieszkacie? Zainwestujcie w porządne drzwi i rolety antywłamaniowe.

Eeee...dopiero zobaczyłam że stary wątek .



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-01 22:12 przez dyzio_marzyciel.

Na all możesz kupić alarm gsm. Montujesz w mieszkaniu i jak ktoś się włamie, to dzwoni do Ciebie lub wysyła sms.

W mieszkaniu systemem alarmowym jaki się świetnie spisze jest Satel Micra.
Ma in mozliwośc podłączenia czujek przewodowych i bezprzewodowych, sterowany może być za pomocą pilota, bezprzewodowego manipulatora lub telefonu komórkowego - smartfona, co daje nam możliwość zdalnej kontroli naszego mienia.
instalacja alarmów domowychwymaga jednak przed zakupem konkretnego rozwiązania (czujek)analizy zagrożeń.

Dobór konkretnego rozwiązania nie jest łatwy, najważniejsze jest dokładne zaplanowanie całej instalacji, dobranie odpowiednich czujników itp.
Alarmy domowe skutecznie chronią mienie, pod warunkiem, że zostaną poprawnie zainstalowane.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-02 11:13 przez Alarmy_Katowice.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dekoracje- Tesco.