Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jaką maszynę do szycia wybrać ????

29 paź 2013 - 12:33:43

Hej Dziewczyny,

poszukuję dobrej maszyny do szycia w cenie do 400zł.
Będzie mi służyć do prostych przeszyć nic nadzwyczajnego.
Ważne żeby miała metalowe podzespoły i się nie psuła.
Posiadała ścieg owerlokowy.
Myślę nad firmą Łucznik.

Bardzo proszę o radę.

Jaką maszynę do szycia wybrać ????

29 paź 2013 - 13:03:32

W takiej cenie to ciężko będzie Ci coś znaleźć. Sama miałam starego ŁUCZNIKA i niestety odmówił posłuszeństwa. Naprawa ok.150 zł. więc wymieniłam na nowszy model, za około 350 zł. I to był najgorszy błąd. To wszystko są plasticzki i czasem jak szyję jakiś grubszy materiał,to przeskakuje coś w środku. A nawlec igłę od góry to już jest mistrzostwo. Zanim się nauczyłam,to nie raz dostała parę h...... Moja rada jest taka,lepiej dołóż parę stówek i kup coś trwalszego i na metalowych zespołach. W ŁUCZNIKU nawet pierścień na dole jest zaczepiony na plastiku. Zastanów się.

Jaką maszynę do szycia wybrać ????

29 paź 2013 - 13:07:45

A ja polecam stare Singery albo Łuczniki. Sa to często zabytki nie wyglądające zbyt ładnie, ale są niezawodne. Na allegro tego pełno w niewielkiej cenie. Moi rodzice mają pracownię hand-made i korzystają z dwóch Singerów na pedał (bez silnika) i dwóch Łuczników sprzed 30 lat na silnik. Naprawdę warto, Singera można kupić już ze stołem. Nie inwestuj w nowsze modele, to plastik, który jest nakierowany na częste serwisowanie jak większość współczesnych sprzętów.

Jaką maszynę do szycia wybrać ????

29 paź 2013 - 13:07:58

czasami w lidlu mają maszynę do szycia w takim przedziale cenowym i podobno warto ją kupić : tu masz opisane jak działa i czy warto: http://o-rety.blogspot.com/2013/09/kilka-sow-o-maszynie-do-szycia.html



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-29 13:26 przez basia150609.

Jaką maszynę do szycia wybrać ????

29 paź 2013 - 14:01:32

Mam starego łucznika z walizką ale szyje strasznie.
Ścieg przeskakuje, jeansu nie przeszyje w tych grubszych miejscach, strasznie głośno chodzi.
Była już naprawiana ale dalej jest jaka jest...:/
Co do starych Singerów tych ze stołem to mam 2 tylko niewiem czy działają obie stoją u rodziny na strychu :)
Wiem ze szkoły że te stare maszyny ładnie szyją ale mają tylko ścieg prostu i szycie do przodu i do tyłu. A inwestycja w owerlock odpada bo koszt takiej maszyny jest spory.
A jakieś inne firmy ale z tych nowszych ?

Jaką maszynę do szycia wybrać ????

29 paź 2013 - 14:06:59

Nie kupuj żadnego nowego łucznika, ani singera- wszystko to jest teraz produkowane w chinach i można to rozbić o kant d...
Ja kilka miesięcy temu kupiłam używaną toyotę jeans i jest świetna ;)

Na Twoim miejscu postawiłabym na coś używanego, nieco starszego, ale w dobrym stanie i serwisem/częściami łatwo dostępnymi w pl ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Alarm so mieszkania ? Zabezpieczenie !!!