Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak urządzić 20m2?

24 wrz 2013 - 20:00:04

najbardziej zależy mi na pomysłach co do wielofunkcyjnych zastosowań mebli. Bo kwestie techniczne sobie dokładnie przedyskutuje z kimś kompetentnym w tej kwestii.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-27 17:45 przez extrashopping.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Jak urządzić 20m2?

27 wrz 2013 - 12:14:44

no wszystko zależy od tego jak masz zrobione podłączenia - zawory, elektryka, okna, drzwi? jak na mnie za wielu opcji w tak malusieńkim mieszkanku nie będziesz mieć

Jak urządzić 20m2?

27 wrz 2013 - 17:26:50

Tak wygląda mniej więcej to pomieszczenie. Na razie łazienkę mam na zewnątrz bo jest już wyremontowana, a nie mam na tyle funduszu żeby przenieść ją do tego małego pomieszczenia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-27 17:45 przez extrashopping.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Jak urządzić 20m2?

27 wrz 2013 - 17:33:48

co znaczy "przenieść łazienkę"? możesz podprowadzić wszystkie rury? Gdzie masz podłączenie na zlew, gdzie kable do kuchenki, jak masz zrobioną elektrykę? Gdzie jest wentylacja? Musisz mieć wentylację nad kuchenką... Są duże ograniczenia przy planowaniu pomieszczeń. Zaplanujesz coś, a później się okaze, że nie ma jak zrobić odpływu pod zlewem i trzeba na dodatek przerobić elektrykę. Co to w ogóle jest? Kawalerka, pokój?

Jak urządzić 20m2?

27 wrz 2013 - 17:33:50

Cytat
extrashopping
Tak wygląda mniej więcej to pomieszczenie. Na razie łazienkę mam na zewnątrz bo jest już wyremontowana, a nie mam na tyle funduszu żeby przenieść ją do tego małego pomieszczenia.

[attachment 908709 Beztytuu.jpg]

to ty mieszkasz w mieszkaniu czy pokoju? a jeśli to mieszkanie to w takim razie gdzie jest ta łazienka bo nie rozumiem, wspólna na klatce schodowej czy jak? Oo

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Jak urządzić 20m2?

27 wrz 2013 - 17:37:14

Aneks kuchenny ma być podłączony do jakiejś konkretnej instalacji, więc chyba masz wyznaczone na niego miejsce?
Poza tym w tej kwestii zainteresowałabym się katalogiem Ikei, bo mają świetne inspiracje na aranżację małych wnętrz. Nie powiedziałaś ile masz na co funduszy, ale na pewno sprawdzą się pawlacze. Ja sobie niedawno kupiłam w Ikei właśnie szafę z serii PAX, ale tą małą 150x200 i jestem mega zadowolona jak chodzi o funkcjonalność wyposażenia i pojemność. Jakbym miała kupować drugi raz to zastanowiłabym się nad 200x236, ale to już kolubryna straszna i nie do każdego [a na pewno nie do mojego] pomieszczenia się nadaje. Zajmuje mnóstwo miejsca, ale tyle samo pomieści.

Tak samo fajną opcją, choć wymagającą utrzymania porządku jest opuszczany stolik, tzn blat na zawiasach przymocowanych do ściany, bo zawsze można zrobić sobie trochę miejsca.

Jak urządzić 20m2?

27 wrz 2013 - 17:38:53

Dziewczyny czy Wy umiecie czytać ze zrozumieniem? Przecież napisałam, że to małe mieszkanie 20m2 to nie willa i zdaję sobie z tego sprawę. łazienkę mam na korytarzu ale jest tylko dla mojego użytku i już wyremontowana. W tym mini mieszkaniu muszę zmieścić spanie i aneks kuchenny. wiadomo, że aneks będzie blisko drzwi bo tam będzie można wodę poprowadzić w miarę bez problemowo. Chodzi mi głównie o rozmieszczenie pozostałych elementów. Nie pytam Was o kwestie techniczne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-27 17:40 przez extrashopping.

Jak urządzić 20m2?

27 wrz 2013 - 17:40:17

tak jak koleżanka roksolana83 powiedziała, narysuj gdzie masz komin, pion wody, pion kanalizacyjny i pion gazu - to podstawa do projektowania kuchni itp.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Jak urządzić 20m2?

27 wrz 2013 - 17:42:16

Cytat
extrashopping
Chodzi mi głównie o rozmieszczenie pozostałych elementów.

Bez zaznaczenia wszystkich strategicznych elementów [ok, zaznaczyłaś dwa] nie ma mowy o układaniu reszty.

Jak urządzić 20m2?

27 wrz 2013 - 17:44:22

Dodam również, że najbardziej zależy mi na pomysłach co do wielofunkcyjnych zastosowań mebli. Bo kwestie techniczne sobie dokładnie przedyskutuje z kimś kompetentnym w tej kwestii.

Jak urządzić 20m2?

27 wrz 2013 - 17:47:19

Cytat
extrashopping
Dodam również, że najbardziej zależy mi na pomysłach co do wielofunkcyjnych zastosowań mebli. Bo kwestie techniczne sobie dokładnie przedyskutuje z kimś kompetentnym w tej kwestii.

ja jestem kompetentna - jestem proj, a od ustawienia kuchni zależy reszta

Jak urządzić 20m2?

27 wrz 2013 - 17:47:52

kuchenka koło drzwi a spanie moze kolo okna po prawej stronie zamiast biurka do pracy składany stolik przykrecany do sciany moze dwa krzesla i jakas szafe zabudowana po lewej stronie drzwi az pod sufit. Kolory zdecydowanie jasne bo powiększą optycznie wnetrze najlepiej nie wieszaj zaslon, a jesli to konieczne wybierz jasne lub rolete, łóżko jakies takie jednoosobowe lub skladane, mozesz tez pomyslec o antresoli ale to zalezy jak wysoko masz sufit :)
mam nadzieje ze pomoglam chociaz troche, a dziewczyny maja racje nie planuj za duzo dopuki nie bedziesz wiedziec gdzie masz rury itd to dosc istotne :)

zweryfikowana
Posty: 665
Ostrzeżenia: 3/5

Jak urządzić 20m2?

27 wrz 2013 - 17:49:01

moja koleżanka ma podobną przestrzeń ale nie wiem jak to wygląda w metrażu. rozmieszczone ma miej więcej tak:


jasne ściany, na kawałku kuchennym płytki, meble w kolorze jasnego brązu, kanapa (rozkładana) czerwona.
wszystko super ze sobą współgra :)

Jak urządzić 20m2?

27 wrz 2013 - 17:51:45

Cytat
j_ulka
Cytat
extrashopping
Dodam również, że najbardziej zależy mi na pomysłach co do wielofunkcyjnych zastosowań mebli. Bo kwestie techniczne sobie dokładnie przedyskutuje z kimś kompetentnym w tej kwestii.

ja jestem kompetentna - jestem proj, a od ustawienia kuchni zależy reszta

Nie miała miałam na myśli tego, że Wy się nie znacie. Po prostu inna jest rozmowa jak jest się na miejscu.

Jak urządzić 20m2?

27 wrz 2013 - 19:11:04

Cytat
extrashopping
Cytat
j_ulka
Cytat
extrashopping
Dodam również, że najbardziej zależy mi na pomysłach co do wielofunkcyjnych zastosowań mebli. Bo kwestie techniczne sobie dokładnie przedyskutuje z kimś kompetentnym w tej kwestii.

ja jestem kompetentna - jestem proj, a od ustawienia kuchni zależy reszta

Nie miała miałam na myśli tego, że Wy się nie znacie. Po prostu inna jest rozmowa jak jest się na miejscu.

No ale jak mamy Ci pomóc skoro nie wiemy gdzie masz gniazdka, wentylację, i inne trgo typu rzeczy? postawimy ci w miejscu podłączenia gazu regał, a się okaże , że źle, więc nie oczekuj cudów.

Ale najlepiej , żeby ściany miały jasne kolory. Miejsce przy aneksie możesz wyłożyć szarymi płytkami albo beżowymi. W kuchni polecam farbę zmywalną, tj , będziesz mogła z niej zmyć jedzenie po gotowaniu jak gdzieś chlapnie. Co do spania to najlepiej kupić rozkładaną małą kanapę i przed nią tv. Stół do jedzenia i do pracy możesz mieć jeden.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-27 19:14 przez anusiak92.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

kominek