Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
ecri16
Cytat
roksolana83
Cytat
ecri16
No właśnie,a on mi zrobił awanturę,że jak mogę zostawiać laptopa podłączonego do prądu i iść zmywać naczynia o.O Nie było mnie może 10 min, a tak to korzystałam z komputera. Naskoczył na mnie,no bo to taka straszna rozrzutność i dlaczego ja nie oszczędzam prądu o.O Bateria mi już w ogóle nie trzyma (laptop ma prawie 3 lata) i jak cokolwiek chcę zrobić,to musi być na ładowarce cały czas..
następnym razem zapytaj go, czy on czasem nie dostał okresu. JA bym mu dała piątaka za ten prąd i niech sam zmywa. A ty sobie lepiej w tym czasie obejrzyj coś na rozluźnienie

No,ja też mu powiedziałam,że jak to taki straszny wydatek to dołożę za to, co ten laptop pobrał.. Ja rozumiem, trzeba oszczędzać, ekologia, ale kurde, nie mogę sobie kupić tego co chcę, nie mogę iść czy jechać tam gdzie chcę i nawet na laptopie nie mogę posiedzieć tyle ile chcę, no bez jaj o.O
facet potrzebuje kopa. Niedługo ci zakaże wodę spuszczać w toalecie, bo za dużo kosztuje. Czy w innych sprawach też jest takim sknerą?

u nas w domu przychodzi rachunek za prąd co 2 miesiące, średnio 700 zł, ale laptop na bank aż 100 zł nie pobiera :)

Cytat
roksolana83
Cytat
ecri16
Cytat
roksolana83
Cytat
ecri16
No właśnie,a on mi zrobił awanturę,że jak mogę zostawiać laptopa podłączonego do prądu i iść zmywać naczynia o.O Nie było mnie może 10 min, a tak to korzystałam z komputera. Naskoczył na mnie,no bo to taka straszna rozrzutność i dlaczego ja nie oszczędzam prądu o.O Bateria mi już w ogóle nie trzyma (laptop ma prawie 3 lata) i jak cokolwiek chcę zrobić,to musi być na ładowarce cały czas..
następnym razem zapytaj go, czy on czasem nie dostał okresu. JA bym mu dała piątaka za ten prąd i niech sam zmywa. A ty sobie lepiej w tym czasie obejrzyj coś na rozluźnienie

No,ja też mu powiedziałam,że jak to taki straszny wydatek to dołożę za to, co ten laptop pobrał.. Ja rozumiem, trzeba oszczędzać, ekologia, ale kurde, nie mogę sobie kupić tego co chcę, nie mogę iść czy jechać tam gdzie chcę i nawet na laptopie nie mogę posiedzieć tyle ile chcę, no bez jaj o.O
facet potrzebuje kopa. Niedługo ci zakaże wodę spuszczać w toalecie, bo za dużo kosztuje. Czy w innych sprawach też jest takim sknerą?

Ciężko powiedzieć,bo na jakieś wyjścia typu kino, mcdonald czy coś mamy osobny budżet i każdy płaci za siebie. Za mnie zapłacił może 2 razy w życiu,ale ja to rozumiem i nie wymagam tego od nikogo :)
Ale odkąd zamieszkaliśmy razem to masakra,na każdym kroku jakieś bzdurne, wydumane oszczędności-jeździ po zakupy na prawie,że drugi koniec miasta, żeby zaoszczędzić 2 zł :/

Powiem tam, moje rachunki za prad to około 120zł za miesiąc - a są z całego mieszkania)między innymi dwa kompy, które chodzą non stop :), pralka, lodowka tv itd), więc niech chłopak nie pieprzy glupot :D

Laptop nie wiem, możesz sprawdzić na liczniku i jakoś przeliczyć.

Zagotowanie 1 litra wody w czajniku elektrycznym to około 11gr.

Widzę Ecri16, że zamieszkałaś już z chłopakiem :D Pierwszy poważny krok, dotrzecie się za jakieś kilka... lat :)My płacimy za prąd ok. 70zł za miesiąc, laptop jest podłączony cały czas do tego telewizor, czasem 2 laptop, piekarnik elektryczny i inne pierdoły. Zresztą powiedz mu, że jak byś miała wyłaczyć lapka na 10 min a potem go włączyć to zużyje więcej prądu. Rozruch laptopa pobiera więcej energii niż trzymanie go włączonego (tak jak z żarówkami energooszczędnymi). Sama dbam o to, żeby wyłączać niepotrzebne rzeczy i zakręcać krany (mój natomiast wszystko włącza i leje wodę bez opamiętania) ale bez przesady, my nawet jak do osiedlowego sklepu idziemy to zostawiamy włączony TV, światło i laptopa oczywiście.

zweryfikowana
Posty: 275
Ostrzeżenia: 1/5

haha napewno nie tyle ja mam wlaczony caaaalutki dzien i nie place tysiecy;p

Laptop nie pobiera tak dużo prądu.
Sama płacę rachunki 60 zł za miesiąc i poza standardami typu pralka, laptop używam kuchenki elektrycznej (więc całe gotowanie jest na prąd).

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bardzo mała łazienka na poddaszu