Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Takie niecodzienne pytanie, ale może ktoś z Was wie,ile (i za ile) orientacyjnie prądu może pobierać laptop podłączony do ładowania przez ok.3 h dziennie? Mój chłopak właśnie stwierdził,że to koszt 100zł miesięcznie o.O Ale jakoś mi się nie widzi,żeby tak było,bo u mnie w domu płacimy miesięcznie 150zł za prąd, a codziennie chodzi pralka,zmywarka,ciągle tv mojej mamy i laptop też na pewno więcej niż 3 h. I ciągle świecimy wszędzie światła. I niby sama jedna ładowarka do lapka miałaby pobierać 3/4 z tej kwoty?
Zapraszam do dyskusji :P

100 zł?? Wątpię.Nie jestem elektrykiem, ale obstawiam, że z 40 zl;)

nie wiem ile może pobierac, ale na pewno nie 100 zł miesięcznie :)

o panie ;D u mnie przychodzą rachunki za 2 miesiące i jest to koszty w granicach max 250 zł :) tylko u mnie jest tak, że dostaję 3 papierki tak z góry na pół roku ze średnią kwotą a później się to wyrównuje po spisaniu licznika ;) a sam mój laptop działa średnio od 12 do 3-4 rano ;)

Nie wiem ile, ale na pewno nie taką kwotę. Mam laptopa i stale jest podłączony do prądu, bo bateria już siadła.
Ja płacę za prąd ponad 350zł miesięcznie, ale w tym jest dom oraz przydomowy "zakład pracy" :) i naprawdę duuużo prądu zużywamy.

zweryfikowana
Posty: 408
Ostrzeżenia: 1/5

my płacimy 100 zł za prąd miesięcznie, przy 2 laptopach podłączonych prawie non stop, a do tego mamy bojler na prąd a wodę grzejemy codzie, do tego inne urządzenia wię myslę że laptop 3h/ dziennie to max kilka zł:)

moze 10 zl? xD. Ja co miesiac w bloku place okolo 80 zl za prad a wiadomo laptop prawie non stop wlaczony, tv, lodowka, pralka na okraglo, swiatlo... nierealne ;)

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

110 zł miesięcznie płacę za prąd w kawalerce, gdzie mam piekarnik, który chodzi codziennie, lodówkę, komp stacjonarny co najmniej 4 godz dziennie i laptop jakieś 12 godzin. A jeszcze suszarka, żelazko, blender i masa innych rzeczy

No właśnie,a on mi zrobił awanturę,że jak mogę zostawiać laptopa podłączonego do prądu i iść zmywać naczynia o.O Nie było mnie może 10 min, a tak to korzystałam z komputera. Naskoczył na mnie,no bo to taka straszna rozrzutność i dlaczego ja nie oszczędzam prądu o.O Bateria mi już w ogóle nie trzyma (laptop ma prawie 3 lata) i jak cokolwiek chcę zrobić,to musi być na ładowarce cały czas..

Nie no te 100zł to przesada na pewno tyle nie zużyje w ciągu miesiąca.

u mnie rachunek za prąd wynosi niecałe 100zł a miałam 3 pokoje, gdzie paliło się światło no i wiadomo pralka, tv, 2 laptopy, mój często chodził więcej niż 3h dziennie ;)
u mnie rachunek między 70-90zł więc komp na pewno nie zżera 100zł miesięcznie ;p

ah no i lodówka non stop włączona, wiadomo no i mikrofala ;p czajnik też na prąd. Moim zdaniem komp zużywa może max 30zł miesięcznie :p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-17 19:06 przez zambezi.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
ecri16
No właśnie,a on mi zrobił awanturę,że jak mogę zostawiać laptopa podłączonego do prądu i iść zmywać naczynia o.O Nie było mnie może 10 min, a tak to korzystałam z komputera. Naskoczył na mnie,no bo to taka straszna rozrzutność i dlaczego ja nie oszczędzam prądu o.O Bateria mi już w ogóle nie trzyma (laptop ma prawie 3 lata) i jak cokolwiek chcę zrobić,to musi być na ładowarce cały czas..
następnym razem zapytaj go, czy on czasem nie dostał okresu. JA bym mu dała piątaka za ten prąd i niech sam zmywa. A ty sobie lepiej w tym czasie obejrzyj coś na rozluźnienie

Cytat
ecri16
No właśnie,a on mi zrobił awanturę,że jak mogę zostawiać laptopa podłączonego do prądu i iść zmywać naczynia o.O Nie było mnie może 10 min, a tak to korzystałam z komputera. Naskoczył na mnie,no bo to taka straszna rozrzutność i dlaczego ja nie oszczędzam prądu o.O Bateria mi już w ogóle nie trzyma (laptop ma prawie 3 lata) i jak cokolwiek chcę zrobić,to musi być na ładowarce cały czas..

Jak wynajmowałam mieszkanie, to 3 laptopy chodziły prawie non stop, całymi wieczorami, jak trzeba było się uczyć to i całymi dniami, do tego światło w dwóch pokojach, dwie dziewczyny długie włosy (suszarka), piekarnik elektryczny i masa innych rzeczy. Płaciliśmy około 100 złotych, no może 110

też myślę, że kilka złotych, max 10
pewnie możesz to sobie dokładnie wyliczyć, ale nie powiem Ci jak :D

Cytat
roksolana83
Cytat
ecri16
No właśnie,a on mi zrobił awanturę,że jak mogę zostawiać laptopa podłączonego do prądu i iść zmywać naczynia o.O Nie było mnie może 10 min, a tak to korzystałam z komputera. Naskoczył na mnie,no bo to taka straszna rozrzutność i dlaczego ja nie oszczędzam prądu o.O Bateria mi już w ogóle nie trzyma (laptop ma prawie 3 lata) i jak cokolwiek chcę zrobić,to musi być na ładowarce cały czas..
następnym razem zapytaj go, czy on czasem nie dostał okresu. JA bym mu dała piątaka za ten prąd i niech sam zmywa. A ty sobie lepiej w tym czasie obejrzyj coś na rozluźnienie

No,ja też mu powiedziałam,że jak to taki straszny wydatek to dołożę za to, co ten laptop pobrał.. Ja rozumiem, trzeba oszczędzać, ekologia, ale kurde, nie mogę sobie kupić tego co chcę, nie mogę iść czy jechać tam gdzie chcę i nawet na laptopie nie mogę posiedzieć tyle ile chcę, no bez jaj o.O

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bardzo mała łazienka na poddaszu