Obecnie rozmawiamy o:

ABORCJA

gorący temat

Zapalenie pęcherza

13 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Prąd na kartę

21 sie 2013 - 15:48:44

Wynajęłam właśnie mieszkanie, w którym prąd mam na kartę z ENEA.
Pierwszy raz spotykam się z tego typu płaceniem za energię elektryczną więc chciałabym się zapytać osób, które wiedzą co jest pięć o to czy zakup energii jest możliwy tylko w energomatach czy istnieje już możliwość generowania i płacenia za te kody przez internet, telefon? Jeśli tak to gdzie i jak to dokładnie to można zrobić, ponieważ naszukałam się i nigdzie żadnych konkretów nie znalazłam...

Jeśli korzystacie z takiej opcji opłacania rachunków napiszcie proszę także za ile mniej więcej ładujecie i na ile wam to wystarcza :)

Z góry dziękuje za pomoc!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-21 15:50 przez Myzaree.

Prąd na kartę

21 sie 2013 - 15:51:59

o prąd na kartę w Polsce:) jeszcze nie słyszałam. do tej pory było mi to znane wyłącznie z Anglii;)

Prąd na kartę

21 sie 2013 - 15:53:11

mam taki prąd w domku nad jeziorem - tam tylko w biurze energii i inergomatach można.
poczytaj na necie moze firma , która daje ci pra ma mozliwość doładowywania karty przez neta.

Prąd na kartę

21 sie 2013 - 15:54:24

o czyms takim słyszałam, szcególnie w kamienicach są takie połączenia. Ale dokładnie co i jak się płaci to nie wiem ;)

Prąd na kartę

21 sie 2013 - 17:26:45

Może jednak ktoś się znajdzie, kto posiada taki wynalazek?? :D

Prąd na kartę

26 sie 2013 - 18:42:28

Koleżanka ma i z tego co mówiła to doładowuje prąd w sklepach oznaczonych logo dostawcy ;)

Prąd na kartę

26 sie 2013 - 18:47:49

Mój kolega taki ma.. Z tego co wiem to kupuje ten prąd kartą w sklepach np. Polo. Jesteśmy z małej miejscowości, a w kilku punktach można doładować ten prąd więc myślę, ze w dużych miastach tym bardziej nie będzie problemu.. Nie wiem ile zużywasz prądu miesięcznie, ale wiem, ze prąd na kartę bardziej się opłaca.. Spróbuj na początek załadować np, za 50 zł, jak by co w każdej chwili możesz doładować go znów, gdyby ci zabrakło. :)

Prąd na kartę

26 sie 2013 - 18:55:59

ja mam z narzeczonym prad na kod z enei wlasnie:) mozna kupowac karta w energoautomatach ale tam male kwoty. Ja kupuje w glownym punkcie czy biurze enei jak to tam sie nazywa. Podchodze podaje adres mieszkania, mowie za jaka kwote chce kupic, babka wpisuje do do komputera, drukuje taki rachunek na ktorym jest kod, liczba kw , adres i suma za jaka kupilas, Z tym rachunkiem ide do kasy , tam place, babka znow do komputera skanuje jak w sklepie numer rachunku ze zostalo zaplacone i ide do domu:) w domu wpisuje kod , zatwierdzam i jest :) My czesto kupujemy tak za 150 zl i to starcza gdzies na prawie 3 miesiace, czyli na miesiac wychodzi w granicach 50 zl :) jesli chodzi o miasto to Szczecin



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-26 18:57 przez Ifii.

Prąd na kartę

26 sie 2013 - 19:00:18

ooo kurcze,pierwszy raz słyszę o czyms takim,ciekawe :)

Prąd na kartę

26 sie 2013 - 19:06:31

To zależy od dostawcy. Proponuje zadzwonić na infolinię i zapytać gdzie możesz doładować kod to lpp.

Prąd na kartę

26 sie 2013 - 19:13:43

W Toruniu enrgomatów już nie ma jak i w większości polskich miast. Zostaje doładowanie przez internet lub w polo markecie,stokrotce i innych takich supermarketach. Musisz mieć do tego kartę z nr identyfikacyjnym, a potem kod wpić w licznik.Przed zakupem wybierasz ile chcesz mieś na danej taryfie np po 50% na każdym ,40% do 60%, 10%-90% lub 100% na daną taryfę. Dodam jeszcze, że u nas w punkcie enei ,enrgi czy pierun wie czego nie można kupić. Do tego co miesiąc naliczają przesyłowe ok 9 zł. Czyli jak doładowujesz raz na 3 miesiące to zabierają Ci z tego 27 zł. Ja doładowuję ok 100 zł na 3 miesiące i starcza bez problemu.(całe dnie chodzi lodówka i radio, do tego 4-5h dziennie komputer)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-26 19:19 przez t3rror_cat.

Prąd na kartę

26 sie 2013 - 19:57:13

Cytat
Ifii
ja mam z narzeczonym prad na kod z enei wlasnie:) mozna kupowac karta w energoautomatach ale tam male kwoty. Ja kupuje w glownym punkcie czy biurze enei jak to tam sie nazywa. Podchodze podaje adres mieszkania, mowie za jaka kwote chce kupic, babka wpisuje do do komputera, drukuje taki rachunek na ktorym jest kod, liczba kw , adres i suma za jaka kupilas, Z tym rachunkiem ide do kasy , tam place, babka znow do komputera skanuje jak w sklepie numer rachunku ze zostalo zaplacone i ide do domu:) w domu wpisuje kod , zatwierdzam i jest :) My czesto kupujemy tak za 150 zl i to starcza gdzies na prawie 3 miesiace, czyli na miesiac wychodzi w granicach 50 zl :) jesli chodzi o miasto to Szczecin

Ja też ze Szczecina i z tego co się zorientowałam punt ENEA jest jedynie przy Derdowskiego.. Mieszkam w samym centrum i myślałam, że więcej tego będzie bo tam to mam kawałek drogi..

Wiesz może czy tylko tam można to doładować?

Prąd na kartę

26 sie 2013 - 20:02:55

tez mam wode i ogrzewanie na karte, ale doladowuje u ksiegowej budynku ;)

Prąd na kartę

21 sie 2019 - 14:03:07

My z mężem korzystamy z fotowoltaiki. :) Naprawdę opłacalne rozwiązanie i polecam każdemu, kto może skorzystać. Nie dość, że można dużo oszczędzić, to jeszcze jest to przyjazne dla środowiska. Sprowadziliśmy sobie do ogrodu lampy solarne z Warszawa i są całkowicie samowystarczalne, nie pobierają zupełnie nic. Cudowna technologia. :)

Prąd na kartę

13 wrz 2019 - 09:19:24

Pierwszy raz się z takim czymś spotykam. ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Poszukuję pokoju do wynajęcia we Wrocławiu!