Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 359
Ostrzeżenia: 1/5

Zużycie wody - pomocy :)

13 sie 2013 - 13:20:30

Dziewczyny, mam pytanie może któraś z Was się orientuje -

dostałam rozliczenie za wodę za ostatnie pół roku. Mieszkam z partnerem i 2-letnim dzieckiem, także są nas 3 osoby a zużycie wody ciepłej i zimnej wyszło 83 m3 - to jest 83.000 litrów!! :O Wiem, że średnie zużycie wody na rodzinę 3-osobową to 10 m3 na miesiąc, więc przez pół roku 60 m3 :/ Z ogrzewaniem mam pododobnie - w zesłym roku za 3 miesiące zimowe (pażdziernik, listopad, grudziń) zużycie na poziomie 2,5 kilodżula (czy jakoś tak:P) a od stycznia do czerwca 21,3!! Gdzie też można liczyć że trzy miesiące były zimne, w kwietniu, maju i czerwcu przecież nikt nie grzał! Myślicie że mam podstawę do złożenia reklamacji czy nie??

Zużycie wody - pomocy :)

13 sie 2013 - 13:27:31

No sądzę, że nawet 10m3 to dość wygórowana ilość na miesiąc, także na Twoim miejscu pisałabym do spółdzielni. Może się pomylili.

Zużycie wody - pomocy :)

13 sie 2013 - 13:31:07

a masz założone liczniki?

Zużycie wody - pomocy :)

13 sie 2013 - 13:33:33

To wyglada jakby ktos przecinki poprzestawial:P

Zużycie wody - pomocy :)

13 sie 2013 - 13:40:32

nie znam sie na tym ale podbijam;)

zweryfikowana
Posty: 359
Ostrzeżenia: 1/5

Zużycie wody - pomocy :)

13 sie 2013 - 17:30:19

No tak, mam założone liczniki :P Przecinków chyba nie poprzestawiali, rzeczywiście są takie liczby na licznikach, ale mam wrażenie że one jakoś podwójnie liczą.... Napisałam już reklamację na liczniki do Wspólnoty, jutro zaniosę :P Okazuje się, że w całym budynku każdy ma jakieś "ale" do swojego rozliczenia także nie jestem sama :P


Wg. Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 14 stycznia 2002 r. w sprawie określenia przeciętnych norm zużycia wody, określone jest że dla jedenj osoby na miesiąc zużycie wynosi od 4.2 do 5.4 m3 wody, więc myślę że 10 m3 które podałam jest OK ;)

Zużycie wody - pomocy :)

13 sie 2013 - 17:38:59

Cytat
skasna
No sądzę, że nawet 10m3 to dość wygórowana ilość na miesiąc, także na Twoim miejscu pisałabym do spółdzielni. Może się pomylili.

Zużycie wody - pomocy :)

13 sie 2013 - 17:48:01

To musi być pomyłka!!! Czym prędzej to wyjaśnij.

Zużycie wody - pomocy :)

13 sie 2013 - 17:53:13

Cytat
martas84
No tak, mam założone liczniki :P Przecinków chyba nie poprzestawiali, rzeczywiście są takie liczby na licznikach, ale mam wrażenie że one jakoś podwójnie liczą.... Napisałam już reklamację na liczniki do Wspólnoty, jutro zaniosę :P Okazuje się, że w całym budynku każdy ma jakieś "ale" do swojego rozliczenia także nie jestem sama :P

Zgłoś to do Wspólnoty niech sprawdzą liczniki:) moi rodzice mieli tak samo też mam bardzo dużo naliczyli,ale zgłosili to i wymienili na nowy, teraz jest ok;)
Cytat
star16
Cytat
martas84
No tak, mam założone liczniki :P Przecinków chyba nie poprzestawiali, rzeczywiście są takie liczby na licznikach, ale mam wrażenie że one jakoś podwójnie liczą.... Napisałam już reklamację na liczniki do Wspólnoty, jutro zaniosę :P Okazuje się, że w całym budynku każdy ma jakieś "ale" do swojego rozliczenia także nie jestem sama :P

Zgłoś to do Wspólnoty niech sprawdzą liczniki:) moi rodzice mieli tak samo licznik za dużo nabijał,ale zgłosili to i wymienili na nowy, teraz jest ok;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-13 17:54 przez star16.

Zużycie wody - pomocy :)

13 sie 2013 - 17:54:01

najpierw piszesz to was jest troje, później liczysz wodę na dwoje?
dziecka nie kąpiesz?
4-5m3 na osobę na mc to zupełnie normalne zużycie
83/6= 13,83 dzieląc na 3 osoby wychodzi 4,6m3 na osobę na mc
to jest norma
a w rachunkach liczą jeszcze drugie tyle za ścieki
i to też norma

Zużycie wody - pomocy :)

13 sie 2013 - 18:04:33

Powiem Ci, że my z mężem w domku naszym (nie blok) na 3 m-ce mamy tak od 13 do 15 m3, więc u Ciebie to jakiś horror...

Zużycie wody - pomocy :)

13 sie 2013 - 18:09:11

może ci do rachunków z mieszkania doliczaja jakies ogóle z bloku/wspólnoty? U mnie tak jest :) płacę za ogrzewanie w mieszkaniu ale też na klatkach schodowych(ze średniej) i zużycia wody z bloku. Jak raz nam rurę wywaliło i woda ciekła i ciekła to niestety jako mieszkańcy mieliśmy całą kwotę rozlanej wody rozdzieloną do zapłaty :) co do wody to możesz mieć takie zużycie, zwłaszcza przy dziecku :)

Zużycie wody - pomocy :)

13 sie 2013 - 18:12:36

Cytat
asius
To musi być pomyłka!!! Czym prędzej to wyjaśnij.

Zużycie wody - pomocy :)

13 sie 2013 - 18:20:18

Moim zdaniem powinnaś iść to zgłosić, 83 m3 to bardzo dużo.

Zużycie wody - pomocy :)

13 sie 2013 - 18:26:11

Cytat
nicolenkaa
może ci do rachunków z mieszkania doliczaja jakies ogóle z bloku/wspólnoty? U mnie tak jest :) płacę za ogrzewanie w mieszkaniu ale też na klatkach schodowych(ze średniej) i zużycia wody z bloku. Jak raz nam rurę wywaliło i woda ciekła i ciekła to niestety jako mieszkańcy mieliśmy całą kwotę rozlanej wody rozdzieloną do zapłaty :) co do wody to możesz mieć takie zużycie, zwłaszcza przy dziecku :)


własnie, u mnie jest tak samo. Ze spółdzielnia później dolicza kubiki które wyszły za dużo, ze sa pozniej dzielone na wszystkich lokatorow klatki.
proponuje zebys zerknela na swoj licznik i zapisala sobie jakie teraz masz zuzycie i gdy nastepnym razem przyjdzie Ci rozliczenie to bedziesz wiedziala czy mniej wiecej sie zgadza czy nie. Ale i tak na Twoim miejscu zadzownilabym do Twojego zarządcy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

utrzymanie kawalerki