Obecnie rozmawiamy o:

najtańsza apteka

gorący temat

Rewelacyjne okna

46 minut temu

e-papieros

godzinę temu

nowoczesne przedszkole

dzisiaj o 9:26

atrakcyjne przedszkole

dzisiaj o 8:55

przyjazne przedszkole

dzisiaj o 8:20

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

meble na wymiar

15 lip 2013 - 19:07:12

hej dziewczyny. mam problem,w tym tygodniu bede tapetowac pokoik na kolor kawa z mlekiem, jak mysliscie jaki kolor mebli wybrac? bo beda na wymiar ,wiec na pare ladnych lat. nie wiem wlasanie czy wziac jasne jakies typu jasna brzoza , taki kolor wlansie jak sa w ikei imitacja brzozy ,czy jakies ciemne ? jak macie jakies pomysly albo podobne mieszkanko prosze o Wasza rade i z gory dziekuje :)


mebelki do mojego pokoiku :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-15 19:28 przez carisma07.

meble na wymiar

15 lip 2013 - 19:15:23

Po pierwsze - nie wybiera się mebli pod kolor ścian - tylko odwrotnie - ściany można zawsze przemalować, mebli tak często się nie zmienia
Po drugie - do jakiego pokoju będą to meble - kuchnia? jadalnia? sypialnia? itd. itp.
Po trzecie - na jasnych meblach nie znać kurzu :) Mój syn ma właśnie kolor bukowy i nie widać brudu, natomiast ja mam w sypialni wiśnie i też nie jest tak źle, ale widać :)

meble na wymiar

15 lip 2013 - 19:28:06

ktos jeszcze?
:P

meble na wymiar

15 lip 2013 - 19:29:48

Nie powiesz do jakiego pokoju to będą meble? :)
A, zmieniłaś, nie zauważyłam ;)
Teraz ważna sprawa:
Czy to pokój studentki, ucznia, osoby pracującej? itd. itp.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-15 19:31 przez wikijaja.

meble na wymiar

15 lip 2013 - 19:30:03

Cytat
wikijaja
Po pierwsze - nie wybiera się mebli pod kolor ścian - tylko odwrotnie - ściany można zawsze przemalować, mebli tak często się nie zmienia
Po drugie - do jakiego pokoju będą to meble - kuchnia? jadalnia? sypialnia? itd. itp.
Po trzecie - na jasnych meblach nie znać kurzu :) Mój syn ma właśnie kolor bukowy i nie widać brudu, natomiast ja mam w sypialni wiśnie i też nie jest tak źle, ale widać :)

mebelki do wlasnego pokoju:)

meble na wymiar

15 lip 2013 - 19:34:11

Cytat
wikijaja

Czy to pokój studentki, ucznia, osoby pracującej? itd. itp.
Bez względu na status polecam jasne mebelki, pomimo, że ściany również będą jasne, zawsze możesz ciemnymi dodatkami ubarwić wystrój pokoju :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-15 19:36 przez wikijaja.

meble na wymiar

15 lip 2013 - 19:36:22

mam 26 lat , skonczylam studia i pracuje .ogolnie podoba mi sie teraz kawa z mlekiem sciane brze i beze. wczensiej mialam sliczny zielony kolor scian i czerwone nakljejki mega duze maki z Ikei i ciemniejsze meble,ktore sprzedalam.teraz zastanawiam sie jakie mebelki sobie wybrac,zeby nie zalowac:)

meble na wymiar

15 lip 2013 - 19:36:56

białe będą całkiem fajnie wyglądać

meble na wymiar

15 lip 2013 - 19:37:20

Kolor kawy z mlekiem :) Ale z cukrem czy bez cukru?

meble na wymiar

15 lip 2013 - 19:39:32

Cytat
marcelinowotko
Kolor kawy z mlekiem :) Ale z cukrem czy bez cukru?
nie slodze :P

meble na wymiar

15 lip 2013 - 19:39:44

Wybierz kolor mebli odpowiadający kolorom drzew - to zawsze jest uniwersalny kolor - bo wszelkie niebieskie, róże itd. są jedno sezonowe, a meble przecież są na lata :)
Skoro wcześniej miałaś ciemne meble, to teraz rozjaśnij sobie pokój jasnymi :)

meble na wymiar

15 lip 2013 - 19:43:15

Jeśli pokój duży polecam odcienie ciemnego drewna ale ciepłego.
Jeśli pokój malutki odwrotnie.

Też bym na Twoim miejscu najpierw zakupiła mebelki a potem pomalowała ściany tak dużo łatwiej :)

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

meble na wymiar

15 lip 2013 - 19:43:18

Cytat
wikijaja
Po pierwsze - nie wybiera się mebli pod kolor ścian - tylko odwrotnie - ściany można zawsze przemalować, mebli tak często się nie zmienia
Po drugie - do jakiego pokoju będą to meble - kuchnia? jadalnia? sypialnia? itd. itp.
Po trzecie - na jasnych meblach nie znać kurzu :) Mój syn ma właśnie kolor bukowy i nie widać brudu, natomiast ja mam w sypialni wiśnie i też nie jest tak źle, ale widać :)

nie zgodzę się... mnie się także podobają tylko beże i lekkie brązy jako kolor ścian i pod to można wybierać meble, których na rynku jest multum (w sensie odcienie)

po drugie - od kiedy pokój to kuchnia czy jadalnia? chyba łatwo się domyśleć, że autorce wątku chodziło o jej pokój...

po trzecie - olcha zbiera kurz :) a są to jasne meble


ja polecam coś w stylu baltimore, legno tabak lub śliwa wallis :) wpisz sobie każdą tą nazwę w google, dopisz "meble" i wtedy Ci wyskoczy jak to mniej więcej wygląda

jeśli chcesz coś ciemniejszego to też może być - jakiś mocy brąz, ale ogólnie w pokoju będzie bardziej ponuro moim zdaniem


ale chętnie poczytam też inne propozycje, bo także na dniach będę malować pokój i poszukuję odpowiednich mebli



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-15 19:47 przez xanthina.

meble na wymiar

15 lip 2013 - 19:57:41

dziekuje za rady,ale chyba jednak zdecyduje sie na jasne,nie bedzie widac kurzu i nie bedzie ponuro,bo pokoik nie jest duzy :P

meble na wymiar

15 lip 2013 - 20:02:47

Cytat
xanthina

nie zgodzę się... mnie się także podobają tylko beże i lekkie brązy jako kolor ścian i pod to można wybierać meble, których na rynku jest multum (w sensie odcienie)
Kto powiedział, że autorce podobają się tylko takie kolory? Teraz tapetuje na kolor kawa z mlekiem, a przecież wcześniej miała zieleń - to jest prawdopodobieństwo, że następny może być niebieski :)
Cytat
xanthina
po drugie - od kiedy pokój to kuchnia czy jadalnia? chyba łatwo się domyśleć, że autorce wątku chodziło o jej pokój...
nie koniecznie - bo są pokoje połączone z kuchnią, jadalnią - i wtedy wystrój też będzie inny :)
Cytat
xanthina
po trzecie - olcha zbiera kurz :) a są to jasne meble
akurat miałam na myśli buk, bo olcha nie wiele różni się od wiśni - przynajmniej u mnie - mam sypialnie wiśnie i stoi przy łóżeczku komoda olcha :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

mieszkanie - Wrocław!