Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Klimatyzator

08 lip 2013 - 14:52:29

Hej
Zastanawiam się nad kupnem klimatyzatora do mieszkania. Zależy mi na chłodzeniu jednego pokoju, ok. 20m2, w którym praktycznie non stop pracuje komputer, przebywają 2 osoby a okno jest od strony zachodu. Zastanawiałam się nad klimatyzatorem przenośnym, ale wszędzie czytam, że takie coś zadziała tak, jakbym sobie po prostu otworzyła lodówkę i już lepiej kupić kratę piwa :> Takiego z jednostką zewnętrzną zamontować nie mogę, bo to wymaga ingerencji w bryłę budynku.
Macie może klimatyzatory? Co polecacie? Jakie firmy? Może ktoś ma przenośny?

Klimatyzator

08 lip 2013 - 15:04:14

postaw sobie wiatrak, a nie ;>

Nie znam się na tym kompletnie, nikt z rodziny/znajomych też nie kupował

Klimatyzator

08 lip 2013 - 15:05:35

Wiatrak wieje tylko w jedno miejsce, a nadal w całym pomieszczeniu jest okropnie duszno mądralo :P

Klimatyzator

08 lip 2013 - 15:08:36

To sobie kup taki wiatrak, co się kręci :D
Do tego chodzić na golasa i od razu chłodniej.

Klimatyzator

08 lip 2013 - 15:09:27

No mam taki co się kręci, ale to i tak za mało do całego pokoju. Po południu ledwo się da tam wytrzymać.
No na golasa to obowiązkowo :p

Klimatyzator

08 lip 2013 - 16:24:53

Możr uda mi się czegoś dowiedzieć na ten temat to dam znać, póki co jestem zielona :D

Klimatyzator

08 lip 2013 - 16:30:11

Mam klimatyzator z firmy Manta i polecam. Rurę wyprowadzam za okno i pomieszczenie błyskawicznie się chłodzi :)

Klimatyzator

08 lip 2013 - 16:31:44

Wiatrak to tylko rozpyla kurz i też się szybko grzeje ;p

Akurat mam ten plus, że w domku zimno ale jak mieszkałam w akademiku na 2 piętrze to w upalne dni czułam się jak w łaźni tureckiej albo saunie. Rozkładałam wszędzie mokre ręczniki trochę pomagało.

Także współczuję temperatury.

Klimatyzator

08 lip 2013 - 16:33:05

Mój znajomy ma Mantę, ale rzeczywiście chłodzi nieźle.

Tylko ciekawe jak z rachunkiem za prąd potem..

Klimatyzator

08 lip 2013 - 16:54:55

Cytat
Eede
Mam klimatyzator z firmy Manta i polecam. Rurę wyprowadzam za okno i pomieszczenie błyskawicznie się chłodzi :)
A okno lekko otwarte w niczym nie przeszkadza? Nie ociepla się pokój?
I jak z hałasem? Bo widzę, że ok. 50 decybeli, to chyba jest dość głośniejsze niż np. lodówka.

Cytat
Alicja098
Tylko ciekawe jak z rachunkiem za prąd potem..
Nie mam zamiaru tego używać non stop, ale te parę godzin po południu jak w domu grzeje niemiłosiernie. Wolę już płacić rachunki za prąd niż ledwo egzystować w takim upale, gdzie nawet obiadu ugotować się nie da, bo wrażenie masz, jakbyś miała się rozpłynąć zaraz :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-08 16:57 przez skasna.

niezweryfikowana
Posty: 99
Ostrzeżenia: 2/5

Klimatyzator

30 paź 2013 - 15:28:26

Zgadzam się z qaska23 - klimatyzatory LG są bardzo dobre. Poza tym, polecam przed zakupem, skorzystać z porad profesjonalistów z dziedziny klimatyzacji - taka konsultacja bardzo ułatwia wybór odpowiedniego modelu. Świetnych specjalistów ma chociażby firma KlimaVip - http://www.klimatyzacja-wroclaw.pl/ .

Klimatyzator

07 lut 2023 - 11:40:23

Oczywiście takie rozwiązania stają się coraz bardziej popularne i ja jeszcze chcę powiedzieć, że od jakiegoś już czasu zaczęłam zastanawiać się nad dobrym czynnikiem chłodniczym. W każdym razie uważam, ze bardzo ciekawie na ten temat właśnie napisano w https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/blog/dobry-czynnik-chlodniczy-czyli-jaki/ więc ja również polecam wam zapoznanie się z takim wpisem.

Klimatyzator

16 mar 2023 - 09:17:27

Jeśli nie wiesz na co się zdecydować, czy na lepszą wentylację, czy na rekuperację, czy na tradycyjną klimatyzację, to polecam kontakt z firmą https://www.thermotronic.pl/ . Ci doświadczeni zawodowcy znajdą idealne rozwiązanie dla Twojego domku. Dzięki temu inwestycja, na którą się zdecydujesz, będzie spełniać Twoje potrzeby i oczekiwania.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

mieszkanie do wynajecia