Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

mole w całym mieszkaniu

12 maj 2013 - 21:20:29

Pomocy, mam pełno moli w całym mieszkaniu. Latają wszędzie... Jak ich się pozbyć? Zawieszki w szafach i mydełka nie pomagają. Nie mam nawet pewności czy to mole, bo mole wiadomo albo w kuchni spożywcze, albo w szafach, a te luzem po całym domu latają, no ale wyglądają jak mole, więc nie wiem.

mole w całym mieszkaniu

12 maj 2013 - 21:24:51

musisz najpierw wszystkie szafki w kuchni przeglądnąć. jak je tam znajdziesz to musisz wszystko co pootwierane wyrzucić niestety. przeglądnij dokładnie wszystkie ubrania. i jak masz suszone kwiaty to wywal je od razu. mole je kochają.

mole w całym mieszkaniu

12 maj 2013 - 21:38:18

Tragedia, mole mamy od jakiegoś czasu, ja u siebie w pokoju dopiero co miałam remont, ściany pomalowane, wszystko pomyte, powywalałam naprawdę dużo rzeczy, a moli i tak pełno ;/

mole w całym mieszkaniu

13 maj 2013 - 23:32:00

Hej, ja miałam mole spożywcze i trochę zajęło nim się ich pozbyłam, ale po sprawdzeniu wielu produktów znalazłam coś wspaniałego. Mole w pewnym momencie faktycznie latały już wszędzie. Zacznij od kuchni, sprawdź wszystkie słoiki z mąką, płatkami owsianymi itp. nawet te szczelnie zamknięte (znalazłam mole w płatkach owsianych w oryginalnym nie otwartym opakowaniu) no i po pierwsze pozbądź się tego a następnie kup Raid na mole spożywcze. W opakowaniu 2 naklejki, płytki tekturowe (uważaj przy naklejaniu bo samemu można się przykleić :))Najlepiej naklej w 2 szafkach od środka, w których trzymasz rzeczy sypkie. Jak dobrze pamiętam mają starczyć na ok 60 dni ale u mnie zapełniały się w szybszym tempie i wymieniałam je co miesiąc. Trwało to ok 1 roku ale udało się pozbyć wszystkich. Teraz na wiosnę pojawiły się 3 szt ale płytki mam przyklejone już od kilu miesięcy i dalej mam spokój. Produkt kosztuje ok 13 zł. Polecam.

mole w całym mieszkaniu

13 maj 2013 - 23:46:05

hej tez mialam ten sam problem rok temu, mieszkalam w wynajmowanym mieszkaniu w ktorym szafy byly powypychane ubraniAMI STARSZEJ CIOTKI, rzeczy nie bylo kilanascie lat nie wyjmowane, a w srodku raj dla moli. Zauwazylam je dopiero jak zaczely mi sie robic dziury w nowych ubraniach ktore mialam w nowej komodzie- wtedy zaczelam ich szukac i oto znalazlam. Wkurzylam sie i wyprALAM WSZYTSKIE RZECZY JAKIE byly w szafach, potem je prasowalam. W czasie wielkiego tygodniowego prania (cały tydzien po kilka razy w pralce :) ) wietrzenie, spryskiwanie srodkami w spray-u, zawieszki na mole pozawieszane wszędzie, mycie szafek domestosem - wiem ze brzmi masakrycznie ale bylam zdesperowane hehe. Udalo mi się kupic w sklepie taka puszkę- otwiera się to i godzine czy dwie nie wolono przebywac w pokoju- cuchnie strasznie. Ale pomoglo- przynajmniej w moim pokoju. Ale z przewrazliwienia do dzisiaj czesto wymuję ubrania w ktorych nie chodzę i je wietrzę czesto na balkonie bo sie boje tych gacków okropnych. Acha- i powyrzucalam wrzytskie wełniane swetry i spodnice i jakis plaszcz :) to tak zapobiegawczo :) Mole byly tez w kuchni w platkach z miodem i suszonymi jablkami - zalewając mlekiem je dopiero zauwazylam :) powodzenia w walce :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

turkusowe ściany