Obecnie rozmawiamy o:

free spin za rejestracje

56 minut temu

srebrna biżuteria

godzinę temu

Rewelacyjne okna

dzisiaj o 11:09

e-papieros

dzisiaj o 10:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jaką macie podłogę?

28 kwi 2013 - 11:42:22

Cześć. Wkrótce przeprowadzamy się do nowego mieszkania w stolicy, ale wcześniej chcemy jeszcze położyć tam nową podłogę. Jesteśmy zdecydowani na drewnianą, ale nie wiemy, na co konkretnie się zdecydować. No i czy warto brać do tego fachowców, czy da radę samemu położyć? Jaką podłogę macie u siebie?

Jaką macie podłogę?

05 maj 2013 - 10:00:56

Fachowców na pewno warto wziąć, bo taka podłoga to inwestycja na lata. A co do podłogi, to sporą popularnością cieszą się egzotyki, ale jeśli chcesz wybrać coś 'bezpiecznego', to może po prostu dąb? Można się też przez poradzić tych, u których będziesz zmawiać wykonanie i podłogę.

Jaką macie podłogę?

05 maj 2013 - 10:08:53

My kupiliśmy do mnie do 2 pokojów śliczne panele imitacja drewna (jest chropowata jak prawdziwe drewno) klasa ścieralności AC5 w moim wymarzonym orzechowym kolorze za bezsen bo chyba niecałe 30 zł taka promocja była w 'majster'. dla mnie super są :) mama ma u siebie ścieralność ac3 gładkie i dla mnie porazka, nie dosc że cięzko domyć bo zawsze smugi to jeszcze każdy okruszek kurzu widać

Jaką macie podłogę?

05 maj 2013 - 10:09:47

Trudno doradzic bo sie nie znam,ja mam kuchnie,przedp,balkon i lazienke w kaflach kremowych a pokoje w panelach chyba olche,odradzam kolorowe i jasne panele bo non stop trzeba je przecierac
I najlepiej fachowcow bo sie uwiną raz,dwa;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-05 10:10 przez mysia_84.

Jaką macie podłogę?

05 maj 2013 - 10:13:14

My akurat mamy panele bo tanio i nie boję się że kot mi porysuje (a jak porysuje można wymienić), nie trzeba dbać o to przesadnie (zwykłe mycie), a wygląda znośnie ;) Kładliśmy sami, ale do drewna jednak wzięłabym fachowców (tam nie wystarczy ułożyć i docisnąć). A jaka podłoga to sami musicie wybrać - kolor, twardość, faktura - to musi być dostosowane do waszych potrzeb i upodobań (np.: u nas ze względu na dziecko i kota miękkie drewno odpada, bo nie chciałabym lakieru tylko olej).

Jaką macie podłogę?

05 maj 2013 - 10:15:29

Drewniana podłoga to inwestycja na lata i lepiej skorzystac z uslug sprawdzonych fachowców. Ja w swoim mieszkaniu mam położone panele które imitują drewno, jestem z nich bardzo zadowolona. Mam w koloze gorzkiej czekolady oraz jasne i te jasniejsze wydaja mi sie prakyczniejsze nie widac na nich kurzu itp natomiast ciemniejsze sa wymagajace w utrzymaniu wszystko na nich widac kurz plamki itp. tak wiec codzinnie zamiatam i mmyje panele i co jakis czas je pastuje

Jaką macie podłogę?

05 maj 2013 - 10:16:23

jeszcze drewniany parkiet - mamy zamiar go zlikwidować w te wakacje i zrobic panele ale boimy sie go zdjąć bo pod nim sa cuda pewnie :P

Jaką macie podłogę?

05 maj 2013 - 10:19:43

jeśli chcecie panele, nie bierzcie ciemnych. mi się tak marzyły ciemne panele bo ładnie wyglądają, mam je teraz na stancji i w życiu do swojego przyszłego domu ciemnych nie wybiorę!
wszystko na nich widać, każdą najdrobniejszą ryskę, pyłek itp

Jaką macie podłogę?

12 maj 2013 - 11:57:15

Nie, paneli brać nie będziemy. Co do fachowców, to rzeczywiście tak zrobimy, bo raczej nie warto ryzykować. Pozostaje tylko problem z wyborem odpowiednich.

A jeśli chodzi o drewno, to nie będziemy wydziwiać i pewnie wybierzemy jakieś krajowe.

Jaką macie podłogę?

12 maj 2013 - 12:01:08

mogę zapytać chłopaka jak wróci z boiska ;) jest stolarzem, zna się na drewnie i napewno dobrze doradzi :)

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Jaką macie podłogę?

12 maj 2013 - 12:06:30

Cytat
claudyn
My kupiliśmy do mnie do 2 pokojów śliczne panele imitacja drewna (jest chropowata jak prawdziwe drewno) klasa ścieralności AC5 w moim wymarzonym orzechowym kolorze za bezsen bo chyba niecałe 30 zł taka promocja była w 'majster'. dla mnie super są :) mama ma u siebie ścieralność ac3 gładkie i dla mnie porazka, nie dosc że cięzko domyć bo zawsze smugi to jeszcze każdy okruszek kurzu widać

Nie mogę się nie zgodzić, choć mimo wszystko wolę gładkie niż chropowate, jakieś takie bardziej czyste mi się wydają, pewnie przez brak porów.
No tyle, że ja mam psa + jasne panele, więc w razie czego widać jakieś odbicia wilgotnych łapek, psią sierść wieczorem, kiedy lampka oświetla podłogę.. Trza się przyzwyczaić, ale ja też często odkurzam.
Co do drewnianej się nie wypowiem za bardzo, ale samej marzyłby mi się kiedyś porządny parkiet.

Jaką macie podłogę?

12 maj 2013 - 19:07:21

chłopak mówi - najlepiej dąb. Z krajowych najtrwalsze, a jest dodatkowo ładne, kolor możesz wybrać spośród wielu. Z tańszych modrzew, ale jak na lata to dąb zdecydowanie :)

Jaką macie podłogę?

12 maj 2013 - 19:09:49

panele średnio ciemne - jasne wyglądają biednie, a ciemne są wieśniackie. W sumie zależy jeszcze jak chcecie urządzić dom. A poukładać samemu to zly pomysł - najlepsi fachowcy.

Jaką macie podłogę?

19 maj 2013 - 10:52:51

Cytat
RubbyX
Co do fachowców, to rzeczywiście tak zrobimy, bo raczej nie warto ryzykować. Pozostaje tylko problem z wyborem odpowiednich.

Od siebie mogłabym doradzić ludzi z Parkiet Studio. Sprawnie kładą podłogę i o jakość nie trzeba się martwić. Przy tym masz długą gwarancję.

Jaką macie podłogę?

19 maj 2013 - 11:25:12

U mnie jest deska berlinecka jesion;p

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pralka dla singielki