Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 328
Ostrzeżenia: 2/5

mieszkanie-niemcy

16 kwi 2013 - 18:27:27

mam pytanka do osób które mieszkaja z rodzinami za granica- Niemcy. Jak wam sie tam zyje? ile wynosza was opłaty miesieczne? ile na jedzenie? czy odkładacie cos? ile zarabiacie i ile wasi partnerzy? czy zdecydowaliscie sie mieszkac tam na stale z dziecmi? bardzo prosze o informacje.

zweryfikowana
Posty: 774
Ostrzeżenia: 1/5

mieszkanie-niemcy

16 kwi 2013 - 18:35:54

W te wakacje byłam ale mieszkałam u teścia więc opłat za mieszkanie nie ponosiliśmy. Byliśmy cała rodzinką ( Ja- mama tatuś i nasz synek) Mieszkaliśmy pod samą granicą z Luksemburgiem i w Luksemburgiem pracował Mój jako piekarz. Ja nic nie robiłam. Odłożyliśmy ok 500 euro przez miesiąc ale normalnie wydawaliśmy tam kase na jedzenie i na inne rzeczy. Nie było najgożej tylko bariera językowa bardzo przeszkadzała. Ale na stałe bym się tam nie wyprowadziła.

niezweryfikowana
Posty: 328
Ostrzeżenia: 2/5

mieszkanie-niemcy

16 kwi 2013 - 18:40:41

rozumiem dziekuje bardzo za wypowiedz

mieszkanie-niemcy

28 maj 2013 - 18:30:06

chętnie się dowiem ;)

niezweryfikowana
Posty: 702
Ostrzeżenia: 1/5

mieszkanie-niemcy

29 maj 2013 - 09:33:49

mój znajomy mieszka od roku w Monachium, niby nie narzeka, ale z drugiej strony milionerem też raczej nie jest

mieszkanie-niemcy

29 maj 2013 - 09:36:30

Też chętnie poczytam :)

mieszkanie-niemcy

29 maj 2013 - 09:43:30

Mój brat mieszka w Koln płaci za mieszkanie 600 euro, ma dwójke dzieci i żonę a zarabia coś koło 1400 euro + jakieś dodatkowe fuchy i na dzieci sporo dostaje aaa i jeszcze w drodze ma 3 dziecko :)
A Niemczech jest tak, że przy urodzeniu nie dość że dostaje się to całe becikowe to jeszcze jak będą się przeprowadzać do innego mieszkania to dostaną na meble coś koło 1000 euro i jak mój brat mało zarabia to państwo dopłaca do mieszkania :)
Więc żyje im się mega, co chwile inne auto i różnego typu przyjemności :)

zweryfikowana
Posty: 497
Ostrzeżenia: 1/5

mieszkanie-niemcy

29 maj 2013 - 09:43:38

Na pewno opłaci Ci się to bardziej niż życie w Polsce...

zweryfikowana
Posty: 242
Ostrzeżenia: 1/5

mieszkanie-niemcy

29 maj 2013 - 09:44:55

Mieszkam od roku we Frankfurcie nad Menem
jestem bardzo zadowolona bo miasto jest super i ludzie mili
Co do oplat Frankfurt do najtanszych nie nalezy im dalej mieszkasz od centrum tym lepiej a dojazdy tramwajem samochodem metrem wiec nie jest zle... Ja mieszkam na samym koncu frankfurtu w sumie juz w offenbachu - za mieszkanie 50 metrow - woda w ryczalcie, ogrzewanie w cenie placimy 605 EURO. Do tego dochodzi prad 25, internet 25 i to wsio.
Nie posiadam jeszcze dzieci wiec nie mialam takiego dylematu ale bym je zabrala by tu byly gdyby istniely - sa polskie szkoly we frankfurcie wiec i z tym nie byloby problemu.
Pozdrawiam

mieszkanie-niemcy

29 maj 2013 - 09:45:31

Mieszkania w Niemczech o przyzwoitym standardzie w mieście powiedzmy zagłębia ruhry są tańsze jak w Polsce. Za 2 pokoje płacisz ok 300-400 euro. Ogrzewanie jest na prąd ale prąd jest tańszy niż u nas. Może opłaty ogólne są wyższe ale zarobi też są wyższe;) Co do jedzenia to zależy. Są produkty drogie i są bardzo tanie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

chce nowy pokój