Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kredyt hipoteczny. Co i jak?

23 lut 2013 - 22:45:15

Witam;) czy ktoraszWasalbo z Waszych rodzin brał kredyt hipoteczny na mieszkanie? Jakie warunki trzeba spelniac i zarobki miesieczne aby uzyskac okolo 150 tys? moj chlopak zarabia niecale 3 tys a ja 1600 proszę o jakiekolwiek informacje;)

<moderacja - korekta tytułu>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-26 21:36 przez moderator.

Kredyt hipoteczny. Co i jak?

23 lut 2013 - 22:46:27

oj niewiem

Kredyt hipoteczny. Co i jak?

23 lut 2013 - 22:48:43

moj brat z bratowa brali, ale to 4 lata temu 120tys przy zarobkach 1600 i 1200 netto. Najlepiej idź do placówki i wszystkiego się tam dowiesz. Panie w banku wbrew pozorom nie gryzą :P

Kredyt hipoteczny. Co i jak?

23 lut 2013 - 22:50:19

Chcesz brać kredyt hipoteczny z chłopakiem? W jaki sposób? Przecież żeby sie liczyły Wasze zarobki wspólnie, to musicie być małżeństwem.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-23 22:53 przez ogarnij_sie.

Kredyt hipoteczny. Co i jak?

23 lut 2013 - 22:50:34

ja brutto podalam wyzej;-) jeszcze mamy troche czasu jak raty sie Nam pokonczą wiec do placowki za jakisczas;)

Cytat
ogarnij_sie
Chcesz brać kredyt hipoteczny z chłopakiem? W jaki sposób? Przecież żeby sie liczyły Wasze zarobki wspólnie, to musicie być małżeństwem.

wlasnie nie, czytalam, ze mozna tak;) no dobra ajk nie to xchlopak zarabia ok 2600 brutto i jak on sam to czy mu dadza?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-23 22:51 przez czapulka.

Kredyt hipoteczny. Co i jak?

23 lut 2013 - 22:55:19

myślę,że najlepiej udać się do kogoś kto się tym profesjonalnie zajmuje.I popytać wśród bliskich znajomych może polecą wam jakiś spr.bank

Kredyt hipoteczny. Co i jak?

23 lut 2013 - 22:56:51

Wiesz co, sprawdzałam ostatnio, ale jesteśmy po ślubie i inne mamy zarobki, więc Ci nie podpowiem.
Najlepiej udaj się do banku w którym masz/macie konto i dowiecie się na miejscu wszystkiego. Tak chyba najlepiej.
2600 brutto to nie jest jakoś mega dużo, ale myślę, że jest szansa dostać taki kredyt.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-23 22:57 przez justangel.

Kredyt hipoteczny. Co i jak?

23 lut 2013 - 22:57:22

nie trzeba być małżeństwem aby wziąć kredyt hipoteczny. Druga osoba jest po prostu współkredytobiorcą. Jeżeli chodzi o bank BZWBK to musielibyście mieć 10% wkładu własnego, dodatkowo możecie wziąć do 30% od kwoty kredytu którą chcecie na dowolny cel. Jeżeli wcześniej nie braliście żadnego kredytu i nie macie innych zobowiązań to bez problemu otrzymacie kredyt.
od tego czy otrzymacie kredyt taki jaki chcecie zależy również gdzie pracujecie i jakie macie umowy (mundurówka dostaje kredyt bez żadnego problemu).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-23 22:59 przez paulina_bliznieta.

Kredyt hipoteczny. Co i jak?

23 lut 2013 - 22:57:41

Serio chcesz pakować się w kredyt hipoteczny z chłopakiem? A co, gdybyście się z jakichś względów rozstali? Co wtedy? Naprawdę chciałabyś w takim wypadku mieć zobowiązanie na kilkadziesiąt lat?

Poza tym zarobki to nie wszystko. Jak macie inne kredyty, zobowiązania, karty kredytowe itp, to choćbyś zarobiła 3 koła, to nie dostaniesz. Musicie mieć w miarę "czyste konto". No i pomyśl, że prawie cała Twoja pensja, jak nie cała, by szła na ratę. Pomyśl, że kiedyś możesz chcesz mieć dzieci (o ile chcesz).


Doczytałam, że 2600 brutto i Ty 1600 brutt, no to kobieto, nad czym Ty się zastanawiasz, jeśli razem macie niewiele ponad 3 tysiące? Odlicz 1500 (około) raty i kilka stów czynszu. Pomyśl sobie, że z reszty, bardzo małej reszty, powiedziałabym, że tragicznie małej, musisz utrzymać Was i być może kiedyś dziecko/dzieci. Nawet jakbyście dostali, co jest mało prawdopodobne przy takich zarobkach, to ja bym jednak myślała realistycznie.

Kredyt hipoteczny. Co i jak?

23 lut 2013 - 22:58:00

najlepiej udać się do placówki i tam zapytać. o tym, czy dostaniecie kredyt nie decydują jedynie zarobki.

Kredyt hipoteczny. Co i jak?

23 lut 2013 - 23:00:02

Kurcze, teraz Ci nie powiem ile dokładnie bo nie pamiętam, ale znajomy brał ostatnio kredyt na siebie,(chyba 100tys, remontował dom po rodzicach) bo z narzeczoną biorą ślub dopiero we wrześniu, ale przy zarobkach ok 2300 netto dostał kredyt :) ale musiał chodzić po różnych placówkach, ponieważ nie wszędzie było to możliwe.

Kredyt hipoteczny. Co i jak?

23 lut 2013 - 23:01:35

Koleżanka ogarnij_sie ma rację. Nie ma się co pakować w kredyt hipoteczny z chłopakiem.
Kasy może by Wam starczyło na życie bez szaleństw, ale jednak bez ślubu taki kredyt to głupota.

Kredyt hipoteczny. Co i jak?

23 lut 2013 - 23:03:36

Ja brałam z mężem kredyt hipoteczny- przede wszystkim jedno z was musi mieć umowę na stałe:) a najlepiej obydwoje:) ważna jest zdolność kredytowa- tzn. najlepiej zero kredytów i kart kredytowych, które też są brane pod uwagę-ale myślę, że skoro zarabiacie ok 4500 nie powinniście mieć problemu. Myśmy dostali podobną kwotę mając o 1000 zł mniej niż wy dochodu. A skoro nie macie dzieci to już powinniście mieć sprawę wygraną. Plusem byłoby także jakbyście mieli coś swojego-dom, mieszkanie- które mogłoby być zabezpieczeniem kredytu. Ale jest też opcja, że zabezpieczeniem kredytu może być mieszkanie na który go bierzecie. Na załatwienie kredytu czeka się ok 6 tyg. Myśmy załatwiali przez doradcę finansowego- więc procedura była szybsza ok 3 tyg.

Kredyt hipoteczny. Co i jak?

23 lut 2013 - 23:05:22

Mój mąż zarabia ok. 2,400-2,600zl i dostałby maksymalnie 130.000zł kredytu, też trzeba mieć swój wkład,kredyty wcześniej zaciągniętne musisz spłacić,tak nam powiedzieli w Banku BZ WBK,jak również chcieliśmy wziąść kredyt,ostatecznie się nie zdecydowaliśmy,dalej wynajmujemy,bo jednak ja się bałam wziąść jak jedna osoba pracuje. Tyle co mogę Ci podpowiedzieć
A i co najważniejsze,tak jak koleżanka powiedziała wcześniej umowa na stałe,a rata ok.900zł kredyt 130.000zł



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-23 23:08 przez ollaaxd.

Kredyt hipoteczny. Co i jak?

23 lut 2013 - 23:08:12

Cytat
ogarnij_sie
Serio chcesz pakować się w kredyt hipoteczny z chłopakiem? A co, gdybyście się z jakichś względów rozstali? Co wtedy? Naprawdę chciałabyś w takim wypadku mieć zobowiązanie na kilkadziesiąt lat?

Poza tym zarobki to nie wszystko. Jak macie inne kredyty, zobowiązania, karty kredytowe itp, to choćbyś zarobiła 3 koła, to nie dostaniesz. Musicie mieć w miarę "czyste konto". No i pomyśl, że prawie cała Twoja pensja, jak nie cała, by szła na ratę. Pomyśl, że kiedyś możesz chcesz mieć dzieci (o ile chcesz).


Doczytałam, że 2600 brutto i Ty 1600 brutt, no to kobieto, nad czym Ty się zastanawiasz, jeśli razem macie niewiele ponad 3 tysiące? Odlicz 1500 (około) raty i kilka stów czynszu. Pomyśl sobie, że z reszty, bardzo małej reszty, powiedziałabym, że tragicznie małej, musisz utrzymać Was i być może kiedyś dziecko/dzieci. Nawet jakbyście dostali, co jest mało prawdopodobne przy takich zarobkach, to ja bym jednak myślała realistycznie.
Mają razem ponad 4K :P A z całą resztą się zgadzam.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ściana po którj można pisać kredą