Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mieszkanie w kamienicy

23 lut 2013 - 02:00:53

Cytat
britnej_84
Autorko wątku- nie zrażaj się, proszę: ja mieszkam w kamienicy- wyremontowawszy mieszkanie- podwiesiliśmy sufity o jakieś 10 cm bo były mega wysokie, wymieniliśmy całą instalację na gazową, mamy mieszkanie zawietrzne(!!!) o powierzchni około 130 m2 i płacimy rachunki rzędu 1200 na miesiąc...kamienice mają świetny potencjał w kwestii wystroju i na prawdę są ekonomiczne- jeśli przeliczysz koszty, biorąc pod uwagę standard- na czynsz w blokach...


1200zł/m-c za same rachunki ma ją zachęcić?

Mieszkanie w kamienicy

23 lut 2013 - 11:27:28

ajj przepraszam za dwa miesiące- bo za gazowe ogrzewanie przychodzi rozliczenie za dwa a nie za miesiąc...no i to jest mieszkanie nieporównywalnie większe od tego które zakupiła autorka

Mieszkanie w kamienicy

23 lut 2013 - 23:45:13

Cytat
zakupocholiczka69
Cytat
malwchkon
Cytat
zakupocholiczka69
grzeje w piecu kaflowym w tym roku tylko w jednym pokoju ( drugiego nie używam) i w nim, jest ok 20 stopni, przy grzaniu raz-dwa razy dziennie, ale drzwi są prawie zawsze zamknięte, żeby nie było zimnego powietrza z przedpokoju czy kuchni. W kuchni w ogóle nie palę i jest tam ok 15 stopni.

masakra :D ja jak zamknęłam swoje mieszkanie na 3 tygodnie ferii, to po powrocie (przez ten okres były ciągle bardzo niskie temperatury) miałam w mieszkaniu 20 stopni, a podkreślam, przez 3 tygodnie mieszkanie nie było ogrzewane, na dworze stale -10 stopni. I nie jest to mieszkanie środkowe, tylko na rogu. Jezu, jak dobrze, że nic mnie nie podkusiło na kamienicę. Jeszcze szybciej bym się stamtąd wyniosła niż wprowadziła.

Tyle ze mi jest dobrze w takiej temperaturze. Nie wyobrażam sobie życia w 25-27 stopniach, to jest dopiero masakra.

teoretycznie jakąś oszczędność masz - nie potrzebujesz lodówki :) a tak na serio, to ja przy 20 stopniach chodziłabym ciągle chora, a przy 15 to już w ogóle nie byłoby co ze mnie zbierać i powiem szczerze, że podziwiam ludzi, którzy wytrzymują takie temperatury, ja jednak wolę mieć 25 stopni

niezweryfikowana
Posty: 269
Ostrzeżenia: 2/5

Mieszkanie w kamienicy

30 lip 2013 - 20:15:17

wiecie kamienica kamienicy nie równa, można znaleźć naprawdę piękne mieszkania i myślę, że to nie zawsze tak jest, że jest zimno i drogo. Ja lubię kamienice, bo mają taki swój specyficzny klimat. A ostatnio zastanawiam się nad kupnem mieszkania właśnie w kamienicy, szczególnie, że tutaj http://koneser.co/ można znaleźć pięknie odnowione kamienice, same przynajcie, że robią wrażenie.

Mieszkanie w kamienicy

21 sie 2013 - 16:15:22

Mieszkałam jakiś czas w kamienicy i powiem szczerze, ze nie wyobrażam sobie spędzać zimy w takim miejscu. Z ogrzewaniem są problemy, stare instalacje, z wodą też bywa różnie (problemy z regulacją jej temperatury, trzeba uważać żeby się nie poparzyć). Poza tym cóż, no sąsiedzi często niezbyt przyjemni. No i wysokie rachunki...

Mieszkanie w kamienicy

28 lut 2014 - 21:19:36

Cytat
roisinne
Mieszkałam jakiś czas w kamienicy i powiem szczerze, ze nie wyobrażam sobie spędzać zimy w takim miejscu. Z ogrzewaniem są problemy, stare instalacje, z wodą też bywa różnie (problemy z regulacją jej temperatury, trzeba uważać żeby się nie poparzyć). Poza tym cóż, no sąsiedzi często niezbyt przyjemni. No i wysokie rachunki...

Kamienica, a kamienica to jednak też spora różnica. kurdystan ma racje - warto rozejrzeć się za takimi firmami jak koneser.co, które zajmują się odnawianiem kamienic - w takim przypadku nie ma problemów o jakich mówisz. Moim zdaniem z takimi kamienicami nic nie może się równać

Mieszkanie w kamienicy

23 lis 2015 - 12:30:41

Moi rodzicie ostatnio znacznie obniżyli koszty ogrzewania. Zamontowali infrapanele. Na pierwszy rzut wyglądało to dość dziwnie. Ale teraz uważam że to chyba naprawdę świetne rozwiązanie. Ogrzewa dobrze, wygląda niebrzydko, dodaje jakiejś takiej estetyki. Dobrze zamontowane pozwalają również zaoszczędzić. Jakby ktoś był zainteresowany to można poczytać i popatrzeć infrapanel.pl

Mieszkanie w kamienicy

23 lis 2015 - 12:42:33

Z reguły mieszkania w kamienicy są dosyć spore, dużo przestrzeni, ale ciężko to ogrzać...


_________________
moda xxl

Mieszkanie w kamienicy

23 lis 2015 - 13:23:36

Mieszkam od ponad roku w starej kamienicy jeszcze z czasów po wojennych i wcale nie zgadam się z opiniami wyżej. Mieszkanie w środku jest piękne po remoncie, nowoczesne i przede wszystkim bardzo słoneczne. Umiejscowione jest na 1 piętrze i ma 120 metrów. Nie zamierzaliśmy kupować z narzeczonym takiego wielkiego, raczej przekonał nas fakt,że jest bez czynszowe czyli własnościowe. Czyli z 37 metrów przenieśliśmy się na 120 m. Z kamienicy nowszej do starszej. Z wynajmowanego mieszkania na mieszkanie własne. Z mieszkania bez podwórka na mieszkanie z pięknym dużym podwórkiem, gdzie żaden wścibski sąsiad nie zagląda i mamy miejsce np na zrobienie grilla w ogrodzie. Kolejna rzecz z ok 900 zł co miesiąc wydawanych dla właściciela, płacimy teraz kredyt 750 zł za nasze własne M, bez czynszu. Poza tym kamienice mają swój urok i zawsze można je wyremontować i pomalaować,a w blokach- cóż słychać każde słowo sąsiada,pozdrawiam.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kredyt hipoteczny. Co i jak?