Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 22:01:13

Cytat
argento
Może u ciebie taką kwotę wyliczyli ze względu na to, że w bloku jest stały czynsz. Tu napewno tak nie ma, dowiadywałam się wszystkiego co ważne.
To nie był blok, tylko właśnie taka "kamienica" tylko nowa, żadnego czynszu nie było. Mówię o rachunkach za gaz z PGNiG.

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 22:02:12

Cytat
ogarnij_sie
Mieszkałam w kamienicy. Zimą wiecznie zimno, mimo, że ogrzewanie na full. A rachunki za gaz - szkoda gadać, po 500zł zimą. Co miesiąc.
co miesiąc OMG w bloku płace ok 100 zł miesiecznie przez cały rok :)

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 22:03:05

Cytat
dzwooneczek
Cytat
argento
Może u ciebie taką kwotę wyliczyli ze względu na to, że w bloku jest stały czynsz. Tu napewno tak nie ma, dowiadywałam się wszystkiego co ważne.
To nie był blok, tylko właśnie taka "kamienica" tylko nowa, żadnego czynszu nie było. Mówię o rachunkach za gaz z PGNiG.

No to nie wiem, naprawdę czemu tak miałaś. Pierwszy raz się z takim czymś spotykam. Wszyscy znajomi płacą za tyle ile zużyją, bo przecież jak zużyją za 70zł to nikt z nich nie ściągnie 100. Ale już mniejsza z tym;)

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 22:05:22

Ja mieszkam w kamienicy. Na 80 metrów mam dwa kaloryfery. Jeden w salonie a drugi w przedpokoju i jest gorąco jak w piekle. Czynsz lato 400 zimą 600. Jest spoko nie narzekam :)

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 22:07:02

Ja mam w sumie piec kaflowy i tak szczerze daje dużo ciepła chyba najłatwiej tym sposobem ogrzać mieszkanie ponieważ jak się napali to oddaje ciepło przez długi czas, ale jak się regularnie nie pali bo np. wypadnie wyjazd to jest masakra ciężko to później nadrobić... Ale mam kompletnie nie ogrzewaną łazienkę ponieważ piec stoi pomiędzy pokojem a kuchnią. Także wyobraźcie sobie jak jest minus 20 na dworze i wchodzi się do nieogrzewanej łazienki.

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 22:07:07

teraz Pani bedzie musiala sprzedac mieszkanie bo nie naczytala opini :))

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 22:10:27

Cytat
argento
Cytat
dzwooneczek
Cytat
argento
Może u ciebie taką kwotę wyliczyli ze względu na to, że w bloku jest stały czynsz. Tu napewno tak nie ma, dowiadywałam się wszystkiego co ważne.
To nie był blok, tylko właśnie taka "kamienica" tylko nowa, żadnego czynszu nie było. Mówię o rachunkach za gaz z PGNiG.

No to nie wiem, naprawdę czemu tak miałaś. Pierwszy raz się z takim czymś spotykam. Wszyscy znajomi płacą za tyle ile zużyją, bo przecież jak zużyją za 70zł to nikt z nich nie ściągnie 100. Ale już mniejsza z tym;)

to jest najnormalniejsza na świecie rzecz, płaci się tzw. prognozy, tak jak poprzedniczka pisała, na ok. 100zł, a raz w roku jest rozliczenie, i wtedy albo trzeba dopłacić albo jest nadpłata, która zostaje rozłożona na poczet następnych rachunków

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 22:10:41

Cytat
sowica1
teraz Pani bedzie musiala sprzedac mieszkanie bo nie naczytala opini :))

A kiedy napisałam, że od Waszych opinii zależy czy zechcę tam dalej mieszkać? Skoro kupiłam je tzn że to była przemyślana decyzja, a nie wyprawa po bułki. To, że ciekawi mnie jak się innym mieszka i jakie mają wrażenia to inna sprawa. Poza tym czytaj uwazniej, bo pisałam w treści wątku, że już zasięgnęłam paru opinii PRZED kupnem.

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 22:11:35

Argento rachunek za gaz składa się nie tylko z ilości zużytego gazu, ale z opłaty abonamentowej (zależnej od taryfy) stałej oraz z opłaty za gaz i opłaty za przesył. W wyższych taryfach abonament jest droższy a metr gazu tanszy. Dlatego mówię, że wszystko zależy jaką taryfę Ci przydzielą. A te rachunki u znajomych po 70zł to raczej tylko jak się ma wodę ogrzewaną gazem i kuchenkę. Jeśli masz ogrzewanie, to musisz się przygotować na rachunki po ok 300zł w zimie, w lecie mniejsze ale zależne od taryfy. Teraz to już za późno, ale takie rzeczy się sprawdza wcześniej. Masz jakieś rachunki poprzednich właścicieli?

Cytat
irresistable
to jest najnormalniejsza na świecie rzecz, płaci się tzw. prognozy, tak jak poprzedniczka pisała, na ok. 100zł, a raz w roku jest rozliczenie, i wtedy albo trzeba dopłacić albo jest nadpłata, która zostaje rozłożona na poczet następnych rachunków
Ja miałam rachunki oparte na zużyciu, nie prognozie... Na prognozie są zazwyczaj oparte rachunki wtedy, gdy nie ma ogrzewania gazowego. Chodzi o to, że jak masz np. piec dwufunkcyjny, wtedy zaliczasz się do określonej grupy - taryfy, przydzielają Ci ją "z góry" na podstawie ich wyliczen ile zużyjesz gazu. Potem płacisz tak jak pisałam, abonament stały ( u mnie 100zł) plus opłatę za gaz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-22 22:15 przez dzwooneczek.

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 22:15:04

wynajmowalam chwile mieszkanie w kamienicy....
od razu zaznaczam,z e nie spalam tam i się nie kąpałam (mieszkanie biurowe)
wiec odchodzily koszta nagrzania wody, bo i rpzez pol doby nikogo nie bylo w mieszkaniu.

zawsze zimno, ok 11-13st jak sie rano rpzychodzilo, ciezko nagrzac chocby do 20st
a rachunek za 1,5mies przyszedl na 2060zł...........!!

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 22:15:34

odnowione kamienice bywają naprawdę bardzo ładne :) Ja szukałam mieszkania we Wrocławiu, ale tam oprócz kamienic w ścisłym rynku reszta wygląda tragicznie, ich wygląd i stan od czasów II wojny światowej wciąż się pogarsza, nikt tego nie remontuje, a poza tym we wrocławskich kamienicach pełno ludzi różnego pokroju, na klatkach śmierdzi moczem i wilgocią, budynki i klatki masakra, musiałabym wstrzymywać oddech i zamykać oczy żeby dojść do domu. Poza tym wszyscy mieszkający w kamienicach mówili mi, że bardzo drogie jest ogrzewanie, a ja muszę mieć w mieszkaniu 25 stopni, bo inaczej marznę i choruję, dlatego z uwagi na to ogrzewanie i patologię zamieszkującą te budynki, kamienica w moim przypadku nie wchodziła w grę.
Ale gratuluję zakupu własnego mieszkania :) I obyś była z niego zadowolona ;)

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 22:15:43

Wielu ludzi woli cegłę,mieszkania z płyty do najzdrowszych nie należą z wielu powodów.Opłaty w kamienicach są przeważnie niższe.Większa przestrzeń też robi swoje.Warunkiem jest remont i to najlepiej gruntowny,najlepsze są mieszkania w kamienicach,które przeszły całkowitą rewitalizację,posiadają wszystkie media,ogrzewanie miejskie itd.Sprzedaję przeważnie mieszkania w kamienicach,taki mam rejon.Można kupić piękny apartament w odnowionej kamienicy z odnowionym podwórkiem,całkowicie wyremontowany,ze wszystkimi możliwymi ulepszeniami,kominkiem,alarmem w kwocie niewiele różniącej się od odnowionego mieszkania w bloku.Problem może stanowić jedynie fakt,że kamienice to przeważnie centrum miasta,gdzie z dzieckiem nie bardzo da się mieszkać,rekompensatą jest za to duża przestrzeń i wysokie ściany,ale jak kto woli.

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 22:17:05

Nie zawsze sa prognozy,zalezy jaka umowe sie podpisze,ja co miesiac mailem wysylalam stan licznika i na bierzaco mialam gaz liczony,raz 50zl,a przy mrozach -20-1004zl takze roznie to bywalo,sasiedzi np co 2 miesiac placili 1400.zalezy od pakietu

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 22:17:31

mój chłopak mieszka w kamienicy od urodzenia. jedynym minusem jest to,że musi dreptać po węgiel i ciąć drzewo ;D mi wizualnie też podoba się takie mieszkanko.. ;]

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 22:19:54

Cytat
dzwooneczek
Argento rachunek za gaz składa się nie tylko z ilości zużytego gazu, ale z opłaty abonamentowej (zależnej od taryfy) stałej oraz z opłaty za gaz i opłaty za przesył. W wyższych taryfach abonament jest droższy a metr gazu tanszy. Dlatego mówię, że wszystko zależy jaką taryfę Ci przydzielą. A te rachunki u znajomych po 70zł to raczej tylko jak się ma wodę ogrzewaną gazem i kuchenkę. Jeśli masz ogrzewanie, to musisz się przygotować na rachunki po ok 300zł w zimie, w lecie mniejsze ale zależne od taryfy. Teraz to już za późno, ale takie rzeczy się sprawdza wcześniej. Masz jakieś rachunki poprzednich właścicieli?
Cytat
irresistable
to jest najnormalniejsza na świecie rzecz, płaci się tzw. prognozy, tak jak poprzedniczka pisała, na ok. 100zł, a raz w roku jest rozliczenie, i wtedy albo trzeba dopłacić albo jest nadpłata, która zostaje rozłożona na poczet następnych rachunków
Ja miałam rachunki oparte na zużyciu, nie prognozie... Na prognozie są zazwyczaj oparte rachunki wtedy, gdy nie ma ogrzewania gazowego. Chodzi o to, że jak masz np. piec dwufunkcyjny, wtedy zaliczasz się do określonej grupy - taryfy, przydzielają Ci ją "z góry" na podstawie ich wyliczen ile zużyjesz gazu. Potem płacisz tak jak pisałam, abonament stały ( u mnie 100zł) plus opłatę za gaz.

ale to raczej mało istotne, bo nie o moje opłaty chodzi w tym wątku ;)

posiadam piec dwufunkcyjny, mam ogrzewanie gazowe, i to co otrzymuje z pgnig to prognozy oplat, i tak jak juz pisalam raz w roku rozliczenie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-22 22:23 przez irresistable.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kredyt hipoteczny. Co i jak?