Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 21:31:09

Dziękuję za wypowiedzi;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-23 18:12 przez argento.

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 21:38:39

siostra mojego chłopaka mieszka w kamienicy, mieszkanie przestronne, ładne, a wysokie sufity zrobiły na mnie ogromne wrażenie, ale sami z narzeczonym narzekali, że problemy pojawiają się zimą, bo po pierwsze trudno jest nagrzać, a po drugie koszty względnego nagrzania w takim mieszkaniu są przerażające.

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 21:40:58

tak właśnie myślałam, z tym że dobrze trafiłam bo mieszkanie jest środkowe a co za tym idzie najcieplejsze. Poza tym tak patrząc z drugiej strony to w bloku czynsz płaciłam 560zł do wspólnoty, gdzie za ogrzewanie+jego przesył wychodziła duża kwota niezależnie od tego czy ogrzewasz dużo czy masz zakecone kurki. Tu zaś jak nie odkecam to nie płacę - tak się pocieszam :D

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 21:43:52

Nigdy nie mieszkałam w kamienicy, ale moja bliska koleżanka mieszkała i strasznie narzekała. Było ogrzewanie elektryczne, więc wiecznie zimno, mimo nowych okien (ciepłe powietrze idzie do góry) i wilgotno. Grzyb na ścianie jak się patrzy. Gdy nie to, że mieszkanie na Grodzkiej w Krk i po znajomości, to mówiła że by dawno zrezygnowała.

Cytat
argento
tak właśnie myślałam, z tym że dobrze trafiłam bo mieszkanie jest środkowe a co za tym idzie najcieplejsze. Poza tym tak patrząc z drugiej strony to w bloku czynsz płaciłam 560zł do wspólnoty, gdzie za ogrzewanie+jego przesył wychodziła duża kwota niezależnie od tego czy ogrzewasz dużo czy masz zakecone kurki. Tu zaś jak nie odkecam to nie płacę - tak się pocieszam :D
Jeśli masz ogrzewanie gazowe, to czy używasz gazu czy nie i tak będziesz miała stałą opłatę miesięczną w wysokości ok. 100zł.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-22 21:45 przez dzwooneczek.

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 21:45:43

heheh nie wiem gdzie to, ale zapewne dobrze usytuowane miejsce:) ogrzewanie elektryczne jest bardzo drogie niestety. Najgorzej mieszkać na parterze, tam to musi ciągnąć od piwnicy.

Cytat
dzwooneczek
Nigdy nie mieszkałam w kamienicy, ale moja bliska koleżanka mieszkała i strasznie narzekała. Było ogrzewanie elektryczne, więc wiecznie zimno, mimo nowych okien (ciepłe powietrze idzie do góry) i wilgotno. Grzyb na ścianie jak się patrzy. Gdy nie to, że mieszkanie na Grodzkiej w Krk i po znajomości, to mówiła że by dawno zrezygnowała.
Cytat
argento
tak właśnie myślałam, z tym że dobrze trafiłam bo mieszkanie jest środkowe a co za tym idzie najcieplejsze. Poza tym tak patrząc z drugiej strony to w bloku czynsz płaciłam 560zł do wspólnoty, gdzie za ogrzewanie+jego przesył wychodziła duża kwota niezależnie od tego czy ogrzewasz dużo czy masz zakecone kurki. Tu zaś jak nie odkecam to nie płacę - tak się pocieszam :D
Jeśli masz ogrzewanie gazowe, to czy używasz gazu czy nie i tak będziesz miała stałą opłatę miesięczną w wysokości ok. 100zł.

nieprawda, nie ma czegoś takiego. Ciotka mieszka w kamienicy i jej rachunki wynoszą ok 50zł. Zresztą nie można takiej opłaty narzucać z góry bo nie każdy używa pieca gazowego, gdyż często z piecem gazowym ludzie posiadają też kaflowy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-22 21:48 przez argento.

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 21:46:52

te wszystkie wady, które wymieniłaś to prawda. ja kupiłam mieszkanko w nowym bloku, też małe, 47 m kw i mam spokój, nie przejmuje się grzybem, żydowskimi włascicielami sprzed wojny ( teraz aktualny temat odzyskiwania kamienic w krk), ogrzewaniem i tp. pewnie w końcu będziesz żałować :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-22 21:48 przez laurenwer.

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 21:47:51

nie wiem ja nie lubie kamienic kojarzy mi sie z żulami stojącymi w bramie,wole mieszkanko w bloku
chociaż i tak fajnie,że stać was na zakup mieszkania w dzisiejszych czasach nie kazdy moze sobie na to pozwolić.Albo wynajmują za grube pieniadze albo kredyt na 20 lat



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-22 21:50 przez stylowagarderoba22.

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 21:51:19

skoro juz KUPILAS to po co ci opinie jak sie mieszka w kamiennicy? jak bede nieprzychylne to sprzedaz? nie rozumiem tego ptania

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 21:51:23

Cytat
stylowagarderoba22
nie wiem ja nie lubie kamienic kojarzy mi sie z żulami stojącymi w bramie,wole mieszkanko w bloku

tak, mi też się z tym kojarzyło, jednak ta kamienica jest w centrum Zielonej Góry, przy deptaku więc raczej nie ma mowy o żulach. Na klatce mieszkają 4 rodziny więc nie jest źle. I nie jest to jakaś strasząca kamienica z obdrapanym tynkiem tylko z odnowionej czerwonej cegły więc gdy ją ujrzałam myśl o żulach od razu przeszła :D

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 21:51:44

Ja mieszkam w kamienicy na parterze i nie polecam. Chętnie bym wróciła do bloku, ale nie mam takiej możliwości. Mam straszną wilgoć, walczę z grzybem, ciężko ogrzać mieszkanie. Poza tym wszystko krzywe od podłogi po sufit... Jako, że to parter to słyszę wszystko co się dzieje na około, mimo, że ściany mam porządne. Poza tym jest to stara kamienica i co chwilę coś się psuje.

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 21:51:46

Cytat
argento
nieprawda, nie ma czegoś takiego. Ciotka mieszka w kamienicy i jej rachunki wynoszą ok 50zł. Zresztą nie można takiej opłaty narzucać z góry bo nie każdy używa pieca gazowego, gdyż często z piecem gazowym ludzie posiadają też kaflowy.
Mieszkałam na poddaszu w nowym budownictwie, miałam ogrzewanie dwufunkcyjnym piecem gazowym. Na podstawie wyliczonego zużycia gazu miałam określoną wysokość opłat stałych za gaz w wysokości 100zł, więc mówię jak u mnie było. Zresztą masz piec kaflowy w mieszkaniu? Jeśli nie, to gaz będzie Twoim jedynym źródłem ogrzewania więc mogą Ci wyliczyć właśnie taką opłatę stałą.

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 21:54:04

Cytat
dzwooneczek
Cytat
argento
nieprawda, nie ma czegoś takiego. Ciotka mieszka w kamienicy i jej rachunki wynoszą ok 50zł. Zresztą nie można takiej opłaty narzucać z góry bo nie każdy używa pieca gazowego, gdyż często z piecem gazowym ludzie posiadają też kaflowy.
Mieszkałam na poddaszu w nowym budownictwie, miałam ogrzewanie dwufunkcyjnym piecem gazowym. Na podstawie wyliczonego zużycia gazu miałam określoną wysokość opłat stałych za gaz w wysokości 100zł, więc mówię jak u mnie było. Zresztą masz piec kaflowy w mieszkaniu? Jeśli nie, to gaz będzie Twoim jedynym źródłem ogrzewania więc mogą Ci wyliczyć właśnie taką opłatę stałą.

Może u ciebie taką kwotę wyliczyli ze względu na to, że w bloku jest stały czynsz. Tu napewno tak nie ma, dowiadywałam się wszystkiego co ważne.

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 21:54:05

Mieszkałam w kamienicy. Zimą wiecznie zimno, mimo, że ogrzewanie na full. A rachunki za gaz - szkoda gadać, po 500zł zimą. Co miesiąc.

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 21:55:20

Cytat
sowica1
skoro juz KUPILAS to po co ci opinie jak sie mieszka w kamiennicy? jak bede nieprzychylne to sprzedaz? nie rozumiem tego ptania

skoro nie rozumiesz prostego pytania to masz problem:)
Cytat
ogarnij_sie
Mieszkałam w kamienicy. Zimą wiecznie zimno, mimo, że ogrzewanie na full. A rachunki za gaz - szkoda gadać, po 500zł zimą. Co miesiąc.

Nieciekawie. Moja siostra ma rachunki zimą i na ponad 600zł, bo jeszcze gazem podgrzewa wodę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-22 21:57 przez argento.

Mieszkanie w kamienicy

22 lut 2013 - 21:57:50

w ziemie pójdziesz z torbami.. myślę, że będziesz żałować tego wyboru.. Oczywiście oby nie:) nie życzę Ci tego:)
Ja mieszkałam jakiś czas w kamienicy i NIGDY WIĘCEJ, PRZENIGDY, ZA ŻADNE SKARBY :))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kredyt hipoteczny. Co i jak?