Obecnie rozmawiamy o:

zakupy internetowe

18 minut temu

Budowa domu

22 minut temu

Projekt wnętrza

56 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:24:35

nie koniecznie będzie warte mniej, nasze mieszkanie zyskało na wartości (po mimo spadku cen)

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:26:46

Cytat
manga24
Jest jeszcze trzecia opcja: budowa domu.
Jeśli ceny mieszkań w Krakowie są takie jak jedna z was napisała, to spokojnie można za tą kasę postawić domek.

Budowa domu? Owszem, jeżeli masz już swoją ziemię, to za tą cenę wybudujesz mały, fajny domek, ale bez ziemi, która kosztuje majątek(!) lepiej sobie darowac.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:26:57

Cytat
manga24
Jest jeszcze trzecia opcja: budowa domu.
Jeśli ceny mieszkań w Krakowie są takie jak jedna z was napisała, to spokojnie można za tą kasę postawić domek.

Budowa domu w Krakowie bądź najbliższych okolicach nie będzie niższa niż 700 tyś, chyba że ktoś ma swoją działkę już ze wszystkimi przyłączami.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:27:06

Mąż zastanawia się na kupnem mieszkania do remontu bo takie są tańsze a remont spokojnie może zrobić sam bo się na tym zna.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:27:27

Cytat
BeatkaGG23
Cytat
manga24
Jest jeszcze trzecia opcja: budowa domu.
Jeśli ceny mieszkań w Krakowie są takie jak jedna z was napisała, to spokojnie można za tą kasę postawić domek.

No właśnie ceny są spore w mojej okolicy w nowych blokach cena za m2 wynosi ok 5000zł.

No to spokojnie za cenę 55m mieszkania możesz mieć 120m domek. Oczywiście trzeba doliczyć koszt działki.
Nie znam cen ziemi pod Krakowem. Piszę z własnego doświadczenia. Być może w tamtym rejonie rzeczywiście jest to mało realne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-28 13:29 przez manga24.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:28:01

Cytat
j_ulka
nie koniecznie będzie warte mniej, nasze mieszkanie zyskało na wartości (po mimo spadku cen)

W jaki magiczny sposób? Chyba, że kupiliście w dołku przed 2008. Trzeba być mega niemądrym żeby kupować teraz na górce gdzie dopiero zaczyna się zjeżdzanie z niej - na rynku mieszkań wystarczy na 2-3 lata bo nikt nie kupuje...

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:28:14

Cytat
oliga
Cytat
manga24
Jest jeszcze trzecia opcja: budowa domu.
Jeśli ceny mieszkań w Krakowie są takie jak jedna z was napisała, to spokojnie można za tą kasę postawić domek.

Budowa domu w Krakowie bądź najbliższych okolicach nie będzie niższa niż 700 tyś, chyba że ktoś ma swoją działkę już ze wszystkimi przyłączami.

Właśnie budowa domu ma sens jak ma się działkę . Koszt samej działki jest ogromny a gdzie reszta czyli dom i jego wyposażenie.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:29:19

Cytat
BeatkaGG23
Cytat
manga24
Jest jeszcze trzecia opcja: budowa domu.
Jeśli ceny mieszkań w Krakowie są takie jak jedna z was napisała, to spokojnie można za tą kasę postawić domek.

No właśnie ceny są spore w mojej okolicy w nowych blokach cena za m2 wynosi ok 5000zł.

a skąd jesteś? bo w Krakowie, w niezłej lokalizacji cena za m2 wynosi 6 (trzeba mieć fart) - 10 tyś :) takie są ceny obok mnie, a nie mieszkam w centrum Krakowa.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:29:46

Cytat
Izabelkaa

Program rodzina na swoim już zakończony,od 2014 ma być 'mieszkanie dla młodych'.Myślę,że warto poczekać,bo państwo spłaca za Ciebie część odsetek kredytu :)

te programy to świetna sprawa. My dostaliśmy kredyt dokładnie tydzień temu i załapalismy się na rodzinę na swoim. Przez 8 lat państwo spłaca za nas ponad 50 tys zł.



My kupilismy mieszkanie 70m2 za 314 000zł, rata przez pierwsze 8 lat to ok 1100zł, później 1600zł. Kredyt na 24 lata. Po tych 24 latach spłacimy 410 000zł kredytu, to nie dużo jak na odsetki.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:30:39

Cytat
BeatkaGG23
Mąż zastanawia się na kupnem mieszkania do remontu bo takie są tańsze a remont spokojnie może zrobić sam bo się na tym zna.

A materiały skąd i za co? Moim zdaniem odpuście sobie, parę lat wynajmu was nie zbawi, może wyklaruje wam się sytuacja finansowa, będziecie mieli jakieś oszczędności (żeby spłacać raty jakby np. wyrzucili z roboty), wyklaruje się też sytuacja na rynku. Kredyt nie ucieknie, wydacie kilkanaście tysięcy na wynajem ale może nie stracicie kilkuset na bezsensowny kredyt.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:30:56

Cytat
BeatkaGG23
Mąż zastanawia się na kupnem mieszkania do remontu bo takie są tańsze a remont spokojnie może zrobić sam bo się na tym zna.

dokładnie ja też szukałam mieszkania do remontu, oglądałam nawet kilka, ale cena była wyższa niż nowe mieszkania od developera

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:31:09

Cytat
oliga
Cytat
BeatkaGG23
Cytat
manga24
Jest jeszcze trzecia opcja: budowa domu.
Jeśli ceny mieszkań w Krakowie są takie jak jedna z was napisała, to spokojnie można za tą kasę postawić domek.

No właśnie ceny są spore w mojej okolicy w nowych blokach cena za m2 wynosi ok 5000zł.

a skąd jesteś? bo w Krakowie, w niezłej lokalizacji cena za m2 wynosi 6 (trzeba mieć fart) - 10 tyś :) takie są ceny obok mnie, a nie mieszkam w centrum Krakowa.

Kraków południowy dokładnie Piaski Nowe do centrum ok 20 min tramwajem więc lokalizacja spoko.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:31:22

Cytat
foobar
Cytat
pepeassistance
w razie problemu ze spłatą, mieszkanie można sprzedać!

Próbowałaś sprzedać mieszkanie z kredytem w sytuacji gdy mieszkania na rynku tanieją i np. po 5 latach spłacania mieszkanie będzie warte 30% mniej a do spłaty zostaje tyle samo?

Mieszkania nie zawsze tanieja, wiem ze mowisz to biorac pod uwage wydarzenia ostatnich paru lat, kiedy to nastapil niesamowity spadek cen mieszkan. Pamietam to doskonale, za pieniadze ktore uzyskalismy ze sprzedazy mieszkania starczylo nam na dom na wsi a potem nagle okazalo sie ze to samo mieszkanie nie bylo warte wiecej niz 60% wczesniej uzyskanej ceny. Teraz sytuacja ma sie zmieniac, analitycy rynku nieruchomosci (w tym moj kuzyn) przewiduja wzrost cen mieszkan po 3 kwartale juz 2013 roku co spowodowane bedzie powstaniem nowego planu kredytowego w zastepstwie za wycofywane rodzina na swoim.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:32:40

Cytat
oluszkap
Cytat
Izabelkaa

Program rodzina na swoim już zakończony,od 2014 ma być 'mieszkanie dla młodych'.Myślę,że warto poczekać,bo państwo spłaca za Ciebie część odsetek kredytu :)

te programy to świetna sprawa. My dostaliśmy kredyt dokładnie tydzień temu i załapalismy się na rodzinę na swoim. Przez 8 lat państwo spłaca za nas ponad 50 tys zł.



My kupilismy mieszkanie 70m2 za 314 000zł, rata przez pierwsze 8 lat to ok 1100zł, później 1600zł. Kredyt na 24 lata. Po tych 24 latach spłacimy 410 000zł kredytu, to nie dużo jak na odsetki.

wow gratuluję i jednocześnie zazdroszczę 70 m2 za 314 tyś..
chyba jednak opuszczę ten Kraków.. ;/

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:33:20

Ja polecam kupno.Niedawno skończyła się promocja kredytu `rodzina na swoim`,teraz jest nowy,też dla młodych ludzi,ale kupujących od dewelopera,z rynku pierwotnego.Opłaca się kupić,zdecydowanie,po co komu dawać za wynajem,jak można wrzucić to w raty.Sprzedaję mieszkania od jakiegoś czasu i szczerze,najwięcej młodych,którzy mają konkretne plany w stosunku do siebie,planują ślub,czy dziecko,kupują,a nie wynajmują.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Która toaletka?