Obecnie rozmawiamy o:

złota łazienka

gorący temat

Zapalenie pęcherza

32 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:17:44

Cytat
fushigi
Cytat
oliga

z jednej strony tak, ale z drugiej jak mam brać kredyt na 35 lat i spłacić do banku drugie mieszkanie (tyle wynoszą odsetki przy tak długim kredycie) to mi się odechciewa ;/
a jak wynajmuję to jestem 'wolnym ptakiem', chcę się przeprowadzić, to się przeprowadzam..
ta decyzja jest na prawdę trudna, ja dwa lata się już zastanawiam co zrobić :P





bycie wolnym ptakiem jest świetne! :) ale po 15...20 latach może się okazać że chcesz mieć swój kąt na świecie i wtedy zaczniesz liczyć że przez 20 lat obcym ludziom za wynajem zapłaciłąś już kupe kasy. A nadal nic swojego nie masz.

lub po 15 latach wyliczę ile już dostał bank i ile jeszcze dostało mi do spały czyli po 15 latach spłacanie jeszcze 20 lat.. nie daj Boże któreś z nas straci pracę, zachoruje, coś się stanie.. żyć w stresie przez 35 lat bo muszę do banku oddać 700 tyś to na razie nie dla mnie..
szczególnie, że nie wiem jeszcze na sto procent, czy chcę zostać w tym mieście na stałe..
gdyby się trafiła okazja cenowa, mieszkanie w dobrej cenie, kupiłabym bez wahania, ale przy obecnych cenach w Krakowie, nie stać nas na takie mieszkanie, jak byśmy chcieli



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-28 13:21 przez oliga.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:18:05

w sytuacji gdybym tak jak autorka wątku nie miała pracy to nawet nie zastanawiała bym się niestety nad tematem kredytu mieszkaniowego :(

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:18:08

Cytat
BeatkaGG23
No właśnie narazie problem w tym ze ja nie mam pracy a mąż zarabia za mało żeby pchać się w takie wysokie raty :/
Kurcze nie ma to jak dostac mieszkanko w prezencie ślubnym :)

To w życiu nie pakujcie się w kredyt i nie dajcie się zwieść gadaniu typu "lepiej płacić na swoje". Jednemu czy drugiemu podwinie się noga i będzie ludzka tragedia pt. "bank chce wyrzucić mnie na bruk a moiom dzieciom pozostanie po mnie jedynie spadek w postaci długu".

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:18:17

Cytat
ankafranka100
jest jeszcze cos takiego jak mieszkania za odstepne:)

Ooo pierwsze słyszę możesz to rozwinąć ? :)

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:18:29

Ja obstawiałabym opcję zakupu, jest wiele możliwości kredytowania takiego mieszkania, warto poszukac jakiegos dobrego rozwiazania. Placisz na cos, co będzie Twoje, w razie problemu ze spłatą, mieszkanie można sprzedać!

zweryfikowana
Posty: 1.650
Ostrzeżenia: 1/5

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:18:33

Ja spłacam kredyt od listopada. Na szczęście załapałam się jeszcze na kredyt rodzina na swoim. Nie chciałam wynajmować ;)

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:18:56

Cześć :) Ja byłam bardzo za wynajmem,ale mój narzeczony uparł się,że lepiej kupić,no i rzeczywiście,bo około 15tys zł wkładasz w ciągu roku w nie swoje mieszkanie ;) Bo nie dość,że płacisz czynsz,to jeszcze za wynajem drugie tyle albo więcej..
A tak to zawsze masz coś swojego i nie musisz się martwić,że ktoś wypowie Ci umowę ;) Jeśli chodzi o kredyt,to bank się zabezpiecza mieszkaniem,nie stać Cię to je sprzedajesz i spłacasz już tylko tą resztkę. Warto pochodzić po bankach i popytać o najlepsze oferty kredytów hipotecznych.
Program rodzina na swoim już zakończony,od 2014 ma być 'mieszkanie dla młodych'.Myślę,że warto poczekać,bo państwo spłaca za Ciebie część odsetek kredytu :)

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:19:02

Dwa miesiące przed ślubem wynajęliśmy mieszkanie, w którym mieszkaliśmy rok. Na pierwszą rocznicę ślubu kupiliśmy własne mieszkanie - 3 pokoje. Nie obyło się bez kredytu, ale.. wiem, że nikt mnie z własnościowego mieszkania nie wyrzuci albo nie będzie kontrolował, składał niezapowiedzianych wizyt. Wszelkie remonty robimy tak jak chcemy i kiedy chcemy, o nic nie musimy pytać - tak jak to jest w przypadku wynajomwanego mieszkania.
Poza tym mój Mąż ma przepisany dom, od rodziców. Nie wysyłam ich na tamten świat, ale kiedy tak się już stanie to przeprowadzimy się do domu, a mieszkanie zawsze będziemy mogli sprzedać. Albo wynająć.
Myślę, że to dobra inwestycja na przyszłość.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:21:36

Jest jeszcze trzecia opcja: budowa domu.
Jeśli ceny mieszkań w Krakowie są takie jak jedna z was napisała, to spokojnie można za tą kasę postawić domek.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:22:24

A można wiedzieć jakie macie zarobki żeby spokojnie było was stać na ratę za mieszkanie i jeszcze życie ?

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:23:07

Cytat
pepeassistance
w razie problemu ze spłatą, mieszkanie można sprzedać!

Próbowałaś sprzedać mieszkanie z kredytem w sytuacji gdy mieszkania na rynku tanieją i np. po 5 latach spłacania mieszkanie będzie warte 30% mniej a do spłaty zostaje tyle samo?

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:23:25

Myśmy kupili z mężem mieszkanie 48m2 za 170 tyś ( mąż był za granicą) i płacimy czynsz 500 zł plus opłaty . Wiec lepiej dołożyć i kupić bezczynszowe teraz żałuje no ale już po fakcie

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:24:05

Cytat
BeatkaGG23
Cytat
ankafranka100
jest jeszcze cos takiego jak mieszkania za odstepne:)

Ooo pierwsze słyszę możesz to rozwinąć ? :)

Jest duzo ogloszen tego typu w internecie. Ktos posiada mieszkanie spoldzielcze i za kwote np. 30 000 zl chce oddac je za odstepne. Oznacza to, ze melduje Ciebie w nim a sam sie wymeldowuje co czyni z Ciebie osobe, ktora ma prawa do tego mieszkania. Po bodajze 5 latach mozna juz sie starac o wykupienie takiego mieszkania od gminy po bardzo malych kosztach w porownaniu do cen rynkowych np. 20 000. Tak samo w przypadku prywatnych kamienic, gdzie po prostu "wykupujesz" od kogos ten lokal abys Ty mogla go wynajmowac:)

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:24:21

Cytat
manga24
Jest jeszcze trzecia opcja: budowa domu.
Jeśli ceny mieszkań w Krakowie są takie jak jedna z was napisała, to spokojnie można za tą kasę postawić domek.

No właśnie ceny są spore w mojej okolicy w nowych blokach cena za m2 wynosi ok 5000zł.

Wynajem mieszkania a kupno mieszkania

28 sty 2013 - 13:24:26

droga autorko wątku, czy orientowałaś się w cenach mieszkań w Krakowie? bo jeśli tylko jedno z Was ma pracę i to jeszcze nie najlepiej płatną, to na ile lat chcecie wziąć kredyt na 40? wziąć kredyt 300 tyś i spłacić do banku 700 tyś? dla mnie to jest chore i bez sensu, nie ruszają mnie hasła typu lepiej płacić na swoje niż komuś za wynajem.
Oczywiście jak ktoś mieszka w mieście, gdzie mieszkanie można kupić za 200 tyś to od razu bym kupowała, bez zastanawiania się.
Ja tu piszę o dużym mieście, o Krakowie, tu nie ma mieszkań za 200 tyś.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Która toaletka?